Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt gyerek miért érzi...

Felnőtt gyerek miért érzi úgy, hogy amít a szűlő megterent minden az ővé?Miért gondolja hogy a szülő30+ az ő pénztárcája? Tisztelet a kivételnek!

Figyelt kérdés
A szülő pénztárca?
2021. szept. 8. 11:21
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
86%
Akartam valami írni, de ott elakadt az ihletem, hogy a kérdező az első mondatában lányt, a másodikban fiút említ.
2021. szept. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ez kamu kérdés. A nemét se tudja a gyereknek. Nem mindegy hogy asztal vagy szék.
2021. szept. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:
26/30 A kérdés jogos!A fiúcska talán egyszer a leendő vő lessz.A kinek az anyukája nem szíveli a lányzót mert kevés a hozomány!
2021. szept. 8. 13:48
 34/46 anonim ***** válasza:
81%
Mi a ..?? találd már ki, fia, vagy lánya van-e a nejednek..
2021. szept. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
93%

Azt gondol amit akar.

Ha a szülő nem adja oda a pénzét (nem kötelező) nincs is probléma.

2021. szept. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
54%

"Ez a fiucskának nem tetszik de főleg az apjának."


A 33-as hozzászólásban még az anyjának nem tetszett. 😃

2021. szept. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
95%

Eléggé gyakori élethelyzet.

Szülők elváltak és lelkiismeret-furdalásuk van a gyerekük felé, hogy szétrombolták a családját. Ezt azzal kompenzálják, hogy nem tudnak nemet mondani az anyagi igényeire. Ezzel a kisebbik baj, hogy saját maguknak (és új párjuknak) anyagi nehézséget okoznak. A nagyobb baj az, hogy félrenevelték a gyereküket, akinek tehát

a) a pénz (és az azon megvehetők dolgok) az Isten;

b) szüleit ATM-nek használja.

Mondanom se kell, hogy őszinte szeretetről itt aligha lehet beszélni a gyerek oldaláról. Úgyhogy zsákutca lett a szülők kompenzációs viselkedése. A gyerekük addig fogja keresni őket, amíg valamit kaphat tőlük. Utána úgy fogja eldobni őket, mint egy koszos rongyot. És mivel torz a jelleme, párkapcsolata is leginkább érdekből lesz.

2021. szept. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:
Nézd a lényeget ami annyi a feleségem lányának édesapja egy dagatt pénztárcájú ember aki egy szem lányocskáját halálra ajnározza és a volt feleségétől is elvárná ugyan ezt.Főként azért is mert a lány jövendőbelije és családja is egy pénzéhes banda.Na most ehez nekem áldásom kéne adnom?.Még többet melóznom meg az asszonynak is hogy még a lakás rezsíét se keljen a fiataloknak fizetniük!Mert ép nincs kedvük évi pár hónapnál többet dolgozni
2021. szept. 8. 15:08
 39/46 anonim ***** válasza:
96%

"Na most ehez nekem áldásom kéne adnom?"


A válasz egyértelműen: nem! Ne adjatok nekik pénzt erőn felül. Persze ha annyi pénzed van, hogy már azt sem tudod, hova tedd, akkor adhatsz nekik. De egyébként oldják meg ők maguk, ez a normális. Ezt meg is lehet (sőt, kell) mondani nekik, hogy ez így nem fair veletek szemben. Ha nem bírják fizetni a rezsit, akkor adják ki a lakást, és menjenek albérletbe. :) Ha meg felnőtt, munkaképes emberek, akkor el lehet menni dolgozni.

Az egyedüli, ami komplikálhatja a sztorit, ha mindketten egyetemisták, és egyetem mellett nincs idejük dolgozni. De sokan vannak ugyanígy, és mégis szorítanak időt diákmunkára.


Ez számomra annyira egyértelmű, hogy még Gyakorin sem kellene megkérdezni.

2021. szept. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:
39/39 Köszönöm hogy válaszoltál.Hogy mit csinálnak a lakással Az ő dolguk.A lényeg a lány tulajdona a feleségemnek köze jogilag nincs hozzá.Csak annyi hogy egy élet munkáját érdemtelenül ott hagyta a lányának.De ez már nem ide tartozik.Nem egyetemisták csak lusták.Várják hogy repül a manna.30és jó + a kor.Ha tanulnának én sem lennék felháborodva.Még akkor sem ha tudom mit művelt a lány az anyával.
2021. szept. 8. 15:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!