Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám jogosan akar kidobni...

Anyám jogosan akar kidobni otthonról mert elakarom kötettni magam?

Figyelt kérdés

Nem akarok gyereket soha. Erre akkor döbbentem rá mikor a húgom megszületett. 1,3 évig nem volt képes végigaludni egy éjszakát, az első 2 hónapban átköltöztem mamámékhoz, mert annyira kialvatlan voltam hogy suliban is rontottam. A másik a szaros pelenka olyan büdös, hogy sokszor majdnem elhánytam magam, az hogy ém ahhoz hozzányúljak nem létezik, a másik meg amikor felbüfögött és hányt is, az volt a másik dolog ami miatt volt hogy aznap már kajára sem bírtam nézni. Most hogy már nagyobb, pedig annyi türelem kell hozzá hogy csak na. Én ezt az egészet nem akarom, ezért úgy döntöttem, hogy elkötettem magam. Anyámnak mondtam, erre elkezdte hogy kidob, mert neki unoka kell.

Jogos ez? 19/f



2021. szept. 15. 15:48
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
19%
Nagykorú vagy, csak korlátozott mértékben terheli eltartási kötelezettség, amennyiben még tanulsz. Én amúgy nem dobnak ki a gyerekem azért, mert nem akar gyereket, az elköttetést viszont nem fizetném ki és nem is támogatnám, hogy ilyen fiatalon meghozzon ehy ilyen fontos döntést.
2021. szept. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:
98%

Most lehet én hülye vagyok vagy nem értem pontosan. A linkelt oldalon is ott van a jogszabályok között aláhúzva:


(1a) A művi meddővé tétel az (1) bekezdés a) és b) pontja szerinti személy kérelmére családtervezési célból 40. életévét betöltött vagy három vér szerinti gyermekkel rendelkező személynél végezhető el. (Beiktatta: 2013. évi CCLII. törvény 8. § (16). Hatályos: 2014. III. 15-től.)


Rosszul értelmezek valamit?

2021. szept. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 anonim ***** válasza:
34%
Senkinek, semmi köze hozzá, hogy mit teszel a testeddel!
2021. szept. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:
92%
Egyébként az ilyen elvetemült unokázni akaró szülőknek jobb azt mondani, hogy eü okokból nem lehet, kivizsgáltattad. Abba utána nehéz belekötni, főleg ha nálad van a baj, akkor azzal sem nyaggathat, hogy cseréld le a párod. Ezzel nem generálsz felesleges konfliktust.
2021. szept. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
97%
#32 jól értelmezed, drága barátunk csak kamuzik.
2021. szept. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:
98%

10!


Tájékoztatásul, de, ezek a feltételek. Volt egy rövid időszak, amikor csak és kizárólag a betoltott 18 eves kor volt a feltetel, de megváltoztatták.

2021. szept. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:
83%
#31 vagyok. Aki lepontozott, azok szerint anyukának kéne fizetnie a felnőtt gyereke műtétjét? És amúgy a véleményét se mondhatná el, hogy túl korai ez a döntés?
2021. szept. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:
22%
Szerencsétlen gyermek, az óvszerrel mibajod?
2021. szept. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
98%

Én is úgy tudom, hogy ez itthon nem olyan egyszerű. Elnézve a kormányt nem is igen fog változni.

Szlovákiába járnak át ecélból magyarok.

Szerintem mindenkinek a saját döntése és abszolút magánügy, semmi köze hozzá anyukádnak.

Ettől függetlenül én is azt mondanám, hogy 19 vagy. Rengeteget fog még változni a gondolkodásod, miután elkezdesz dolgozni, külön költözöl és lesz komoly kapcsolatod.

Ami most jó ötletnek tűnik, 5-10 év múlva lehet hülyeség lesz.

Mivel visszafordíthatatlan a dolog, én a helyedben felnőttként hoznám meg a döntést. Tudom, hogy jogilag most is az vagy és nagyon érettnek tartod magad, de tényleg rengeteget fogsz még változni a következő években.

Hidd el, ezeken mindenki átment és azért próbál lebeszélni róla.

Ha pár év múlva sem szeretnél gyereket és akkor kötteted el magad, semmi nem lesz. Ha megcsinálják a műtétet és mégis akarsz gyereket, az cumi.

Full hülyeség a magyar rendelet is, hogy 40 évet ír elő. De a 18 korai szerintem. 5-10 én várnék még a helyedben.

2021. szept. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:
8%
"CSALADTERVEZÉSI CÉLBÓL" a kulcskifejezés. Azt mondom más célból köttetném el magamat, és máris kikerültem a jogszabályt. Gondolom ez így működhet, bár ellentmondásos. Ki akarná családtervezés céljából elköttetni magát (pedig a törvény ezt mondja). Flúgos jog.
2021. szept. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!