Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket hogy támogattak a...

Titeket hogy támogattak a szüleitek egyetem alatt?

Figyelt kérdés
Persze csak ha támogattak. Pénzzel, lakással, autóval, ilyenekre gondolok.

2021. szept. 16. 21:45
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
85%
Otthon laktam. A könyveimet már saját pénzből vettem meg, amit részben munkából szereztem.
2021. szept. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
97%
Igen, pénzzel meg fizették a lakhatást.
2021. szept. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
96%
Fizették az albérletem, az olcsónak számított akkor (32 ezer volt, de egy lánnyal laktam egy szobában). Plusz alkalomadtan bevasaroltak nekem, es ha kellett meg költopenz, akkor azt is kaptam, de dolgoztam suli mellett, igy a szórakozásomat en finansziroztam.
2021. szept. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
7%
Hagyd az egyetemet, inkább tanulj és keress pénzt olyan dologgal, amit szeretsz csinálni és jó vagy benne.
2021. szept. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
97%

Fizettek a kollegiumot, otthon foztek, etettek, vasarnap kb szerdaig elegendo főtt etelt tukmaltak ram, adtak penzt ennivalora is (persze nem starbucksba jartam belole kavezni, mert meg egy starbacuks se volt, de kiflire fwlvagottra,tesztaratojasra futotta belole meg egy-egy menzaebedre is az egyetemen).

Fizettek a ruhakat (szerencsere nem nottem igy nem sokruha kellett), utcai cipot, jegyzetet,konyvet, utazast a kollegium es azotthonom kozott (heti 1 alkalom tobb mint 200 km-es ut).

Szorakozasra kulon nemkertem, a kajabol csiptem le, majd ahogy lehetett mar elso felevben diakmunkat kerestem es ltlabal ejjwl meloztam heti 1 -2 alkalommal vagy hetvegen havi egyszer. fizettek a nywlvvizsgamat, elotte nyelvtanfolyamot ea a jogsimat is.

a diak.unkabol viszont en alltam az utazasaimat. Aztan palyazatokbol egyeb hobbit is.

vegefele egyre kevesebbet kellett penzt kerjek, de azert gaz lett volna ha nem tamogatnak.

2021. szept. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
96%
Otthon laktam. Etettek, itattak, adtak bérletre pénzt, mást nem kaptam. Tehát a minimumot megkaptam, amivel el tudtam végezni az egyetemet anélkül, hogy dolgoznom kellett volna mellette.
2021. szept. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
96%
Sorrendben: pénzzel, autóval, lakással.
2021. szept. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
94%
Pontosan mint 5.
2021. szept. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

Kollégiumban laktam (ingyen).

Autót kaptam, de egy 20 éves olcsó valamit, semmi felvágós.

Kajára kaptam zsebpénzt, pont ennyire volt elég.


Utáltam, hogy nincs semmire pénzem, úgyhogy elkezdtem dolgozni suli mellett. Utolsó évben már rendes 8 órás állást csináltam a maradék tárgyak/szakdolgozat mellett.

Ami ráadásul a szakmám, amiben a diplomámat szereztem, úgyhogy rögtön munkatapaszztalatom is volt, a diploma megszerzesekor.

2021. szept. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
95%

Fizették (annyi pénzt adtak nekem,

de természetesen én intéztem) az albérleti szoba árát és rezsijét, és a heti hazalátogatás úti költségét (buszjegyek), és adtak majdnem egész hétre elegendő tartós élelmiszert és főtt ételt. Heti 1x mentem átlagban kávézni, 1x sörözni, és néha moziba, ezeknek az árát, ill. ha az otthoni kaja nem volt elég, akkor azokat az ösztöndíjamból fizettem. Ha valami nagyobb kiadás volt pl.fogorvos, szemüveg, számítógép, opera, akkor arra kaptam pénzt, ha jól megindokoltam. Nem mindig és mindenre. Ruhát nővéremtől kaptam ill. turkáltam és ritkán vettem, így arra majdnem nullát költöttem. Háztartási és tisztítószerek: vagy vittem otthonról vagy az is ösztöndíjból. Nyomtatni a szüleim munkahelyén ingyenesen lehetett engedéllyel. Könyveket sose volt kötelező venni nekünk, könyvtárból kivettem. Füzeteket, tollat minden félév elején kaptam. Otthon mostam, úgyhogy mosószer, öblítő nem kellett.

2021. szept. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!