Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan hagyjam figyelmen...

Hogyan hagyjam figyelmen kívül, amit anyám fog a fejemhez vágni?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, másodéves orvosis, és szeptembertől át szeretnék menni védőnőszakra. Ezt már eldöntöttem, és mivel az én életem, ezért a családom nem is szólhat bele, viszont félek, hogy túlságosan a szívemre fogom venni a reakciót. Édesanyám nagyon nagyon teljesítmény-kényszeres, ezt nevelte belém is. Már óvodás korom óta hallgattam, hogy "olyan okos vagy, neked tudósnak kell menned", ha négyest hoztam, akkor büntetést kaptam stb. Már azon is nagyon összevesztünk, amikor nem erős gimnáziumba mentem. Amióta felvettek az orvosira, mindenkinek ezzel dicsekedett, hogy az ő lányából orvos lesz, ennyire meg annyira okos stb. Annyira hatott rám, hogy szabályosan minden egyes vizsgám előtt rosszul voltam, mert ha rosszul sikerült, akkor megkaptam a magamét. Most nagyon félek a reakciójától, számára, ha nincs doktor a nevem előtt, akkor csak egy kis senki vagyok, mert "nem vagyok én olyan hülye, hogy ne tudjam megcsinálni". Sajnos túlságosan adok más véleményére, hogy hagyjam figyelmen kívül, amikor majd elkezd sértegetni? Biztos vagyok benne, hogy mindent meg fog tenni, a káromkodástól a lelki terrorig...

2012. jún. 3. 20:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ülj le vele egy jó pillanatában és mondd el neki, hogy - bármennyire is szeretnéd - ez most nem megy, túl sok neked. Hivatkozz az idei megterhelésre. Érv lehet az is, hogy későbbmég védőnőként is eljuthatsz az orvosira. Kérd meg, hogy fogadja el a döntésedet, mert védőnőként sem leszel rosszabb ember és te éppúgy szeretni fogod, mint eddig. Kérdezz rá, hogy muiért ne lehetne szeretni egy gyereket, aki "csak" egy jó védőnő és esetleg nem egy rossz orvos.
2012. jún. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

"Most nagyon félek a reakciójától, számára, ha nincs doktor a nevem előtt, akkor csak egy kis senki vagyok"

Neki is ott van a doktor a neve előtt?

Az addig oké, hogy jót akar neked, de amikor ez már átmegy abba," hogy ha nem az leszel, amit én mondok, akkor hülye vagy" felfogásba, akkor azt mondom, hogy tegye le ő is, amit tőled elvár.

2012. jún. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szia, megkerdezhetem,hogy miert dontottel igy?
2012. jún. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Neki nincs Dr. a neve előtt, magyartanárból lett újságíró. Én szerettem volna gyermekorvos lenni (bár a védőnővel is szemeztem, csak lebeszélt), de rájöttem, hogy nekem ez sok (6+5 év csak tanulás, és csak utána kezdődik a munka, és hol maradt a család), nem bírom az ekkora stresszt, sokkal családcentrikusabb vagyok ennél, és védőnőként legalább kicsit jobb a helyzet. Nagyon szívesen lettem volna gyermekorvos, de ugyanennyire szívesen leszek védőnő is.
2012. jún. 3. 20:19
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is ilyen volt, én is rájöttem, hogy utálom az egészet, aztán elkezdte megmagyarázni, hogy elmebeteg vagyok meg ilyenek. Én meg ordítottam, hogy téged csak az érdekel, hogy beharangoztad mindenkinek, hogy doktor leszek, meg milyen elegáns szakmám lesz és most már ciki vagyok, mert nem is.

Most már nem beszélünk róla. Viszont én férjhez mentem, elköltöztem a saját közös lakásunkba és nem szorulok a pénzükre. Mikor ez mind meg volt, akkor mondtam meg, hogy ja amúgy nem fogom befejezni, és következő félévben már nem megyek. Így volt elviselhető. Amúgy, valószínűleg felkötöttem volna magam a magyarázása miatt.

2012. jún. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legjobb amit tehetsz, az őszinte beszéd. Ha elmondod neki, hogy te csak így leszel boldog, mert családot is szeretnél. Hogy boldogtalan lennél, ha kizárólag a karrierről szólna az életed, és neki nem lennének unokái. Meg egy orvos se keres Mo.-on sokkal jobban egy védőnőnél (legalábbis ha nem magán), talán még ezzel hathatsz rá. De úgyis hiszti lesz, ez elkerülhetetlen.
2012. jún. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy most hü.lyeséget fogok írni, de először az jutott eszembe, hogy lelki terrorra lelki terrorral válaszolhatsz:


Azt akarod, hogy boldogtalan legyek?

Neked is megmondták a szüleid, hogy mi legyél? Mért nincs jogom szabadon dönteni?

Tudod te, hogy miket állok ki az egyetemen? Rámegy az egészségem, egy testi-lelki roncs leszek, mire elvégzem!

Csak arra kellek, hogy legyen mivel felvágni? Akkor nem kell neked gyerek, vegyél egy vastag aranyláncot vagy egy luxos kocsit. Jó tudni, hogy csak erre vagyok jó a szemedben. Én meg még azt hittem, hogy fontos vagyok neked, a döntéseim, a személyiségem...stb. De kiderült, hogy csak egy tárgynak tekintesz, semmi több.


Persze így végiggondolva, lehet ezt finomabb hangnemben, józanul, őszintén is. De ha nem hat, még mindig itt van ez a módszer is :)

2012. jún. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Vagy ott a B verzió is, ahogy uncsitesóm csinálta, őt is rákényszerítették egy neves egyetemre, amit siekresen elvégzett 5 évig járt oda, közben meg párhuzamosan csinálta a pszichológia szakot az ország másik végébe járt levelezőre, ami még most is folyamatban van meg persze fizetős, de ő sem tudott túllépni ezen hogy akkor hogy megbántaná a szüleit stb, most bezzeg ott a neve előtt a Dr. de kezdőként kap vagy 100 ezret... és ez így lesz még jóó sokáig. Ezért mellette tanul hogy ha nem is sokkal többért de azt csinálja majd amit akar. Most 24 éves. Nem tudom melyik a helyes út, és hogy mit tennék a helyedben de talán ez is egy opció lenne. Ha nagyon lelkis vagy akkor lehet hogy egész életedben cipelnéd ezt a terhet, amit persze a saját gondolkodásod miatt veszel majd a válladra, de gondold meg melyik jár nagyobb megpróbáltatással, ez hogy feladod és átmész egy olyan szakra amit te akarsz és hallgatod ki tudja meddig mert tuti nem egy fejmosás lesz ebből, vagy megpróbáod párhuzamosan gondolom a választott szakod is azért részben hasonlít a mostnaira és lehet menne úgy is.

Döntsd el, de ahogy olvasok a soraid között képes lennél egész életedben önmarcangolni ha eljössz onnan és nem lennél boldog akkor sem hiába dolgoznál az általad választott szakmában.

2012. jún. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Már nem lehetsz gyermekorvos? Szerintem az nagyon szép szakma!


17 hos kislány anyukája

2012. jún. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos az egészségem így is, úgyis rá fog menni, de valószínűleg akkor jobban, ha maradok. Egyszerűen nem bírom azt a fajta stresszt, amivel ez az egyetem jár. Minden vizsga előtt hasmenésem van, hányok, ájuldozom, hogy most éppen hogyan fognak megsz*vatni. Csak néhány ízelítő beszólás a "kedves" professzoroktól: "látom, maga nagyon nem akar átmenni"; "ne izguljon, úgy sem segít magán"; "látja, aki nem tanul, az megbukik"; "magából úgysem lesz orvos (majd elhajítja a sarokba az indexem)". Nekem ez a stressz nem kell, nem csodálom, hogy annyi bunkó orvos van, mert csak azok bírják ki a végéig. Mindenhol vannak rossz természetű emberek, de ezen az egyetemen mintha csak ilyen professzorokból válogatnának. Tudom, hogy csalódást okozok majd az édesanyámnak, de hosszútávon így fogok a legjobban járni, majd belenyugszik remélem.
2012. jún. 6. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!