Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig kell engednem apám...

Meddig kell engednem apám lelki békéjének megőrzésében?

Figyelt kérdés

25 éves fiú vagyok, meleg, a párommal élek a szüleimtől függetlenül.

Apám szégyell. Négyszemközt elfogad, a páromat is de nem mondhatom el a tágabb családnak, nem vállalhatom magam pl. nem rakhatok fel közös képet facebookra a barátommal. (Erre még régebben kért meg, mert nem akarja hogy az ismerősei meg a munkahelyén rajta csámcsogjanak.) A barátainak, szomszédoknak azt hazudja hogy nincs senkim és kiélem magam, mindig más lánnyal kavarok.

Én már annyira belefáradtam ebbe. Nem akarom hirdetni, de ha valaki rákérdez már nem hazudok. A baráti körömben a munkahelyemen is tudja mindenki, nincs ebből problémám és nem akarok a családnak se hazudni. Sokat járunk össze nagyszülőkkel, unokatestvérekkel, nagynénik, nagybácsik mindenki hozza a párját csak én nem.

Anyám szerint a békesség miatt tűrnöm kéne, és mindig kimagyarázza hogy apám csak félt meg jót akar.



2021. szept. 19. 18:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Addig amíg rá nem jössz huszonöt éves férfiként, hogy nem lesz életed ha mindig meg akarsz felelni másnak.
2021. szept. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Akkor borítsd a bilit ha készen állsz a következményekre hogy a családban lehet hogy nem mindenki fogja elfogadni főleg az idősebbek.

Apád biztos mérges lesz egy darabig, de ha szeret majd megenyhül idővel. (Nem biztos hogy szégyell amúgy lehet, hogy csak nem akar konfrontálódni).

2021. szept. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
9%
Ha en mentem volna haza azzal hogy meleg vagyok anyukam kiverte volna a gondolatot is a fejembol. Es joggal. En is szegyelnem a helyebe!
2021. szept. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
"Ha en mentem volna haza azzal hogy meleg vagyok anyukam kiverte volna a gondolatot is a fejembol. Es joggal. En is szegyelnem a helyebe!" Attól hogy te egy homofób kis senki vagy, még nincs semmi szégyellnivaló abban hogy meleg valaki.
2021. szept. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Elj ugy ahogy jonak érzed ne ahogy másnak jó.
2021. szept. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem nyílvános a profilod, a kedves kollégák miért látnák??? Bejelölted őket, vagy mi a f*sz???


Aki elé nem akarod kitárni a magánéleted, azt tiltod, korlátozod és onnantól a "nagy hírt" se tudja továbbadni.

2021. szept. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Következő családi összejövetel alkalmával mond el a rokonoknak. Kedves család, nem akarok titkolózi tovább, meleg vagyok, párom is van akit nem akarok eltitkolni tovább. Csak azért mondom el hogy ne érjen senkit meglepetés ha együtt mutatkozunk. Ugyanaz a személy vagyok mint akit eddig ismertetek, csak most már nem akarom tovább titkolni a páromat.

Valami ilyesmire gondoltam, beleszőheted a saját stílusodat. Szerintem nagyon meg fogsz könnyebbülni. Legalábbis akik elmondták a tágabb környezetüknek ezt szokták mondani.

2021. szept. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg szégyell apád, csak rátolja a felelősséget a munkatársakra meg ilyen láthatatlan és bizonyíthatatlan személyekre.
2021. szept. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Apád régivágású, nem fog megváltozni. Neked kell mondani mindenkinek, mi a helyzet, ő meg mond amit akar. Ha képet akarsz kitenni, hát tegyél, mert még 50 éves korodban sem mered majd. Pasidnak ez hogy esik? Rá is gondolj.
2021. szept. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy már az ő utasításai szerint élj!

Posztolj azt és oda, ahol, és ahová, és amit jól esik. Nehogy már ő mondja meg.

Ne érdekeljen a "mit szólnak a..." kezdetű mondatok. A Te életed, éld úgy, ahogy szeretnéd.

2021. szept. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!