Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felvegyem anyukám nevét?

Felvegyem anyukám nevét?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy apukámmal nagyon rossz a viszonyom. Évek óta nem beszéltünk, teljesen megszakítottam vele a kapcsolatot, anno távoltartásit kellett kérnem ellene, mert folyamatosan zaklatott, mikor külön költöztem, fenyegetett, zsarolt azzal, hogy megöli anyukám. Jártam miatta pszichológushoz is még tini koromban. Minden erőmmel azon vagyok, hogy végre elfelejtsem örökre. A vezetéknevünk különleges, nincsenek névrokonaink, csak a mi családunk viseli, ráadásul sokan megdicsértek, hogy milyen szépen hangzik. Kettős érzéseim vannak ezzel kapcsolatban, mert utálom az embert, aki után kaptam, mert teljesen tönkretette a gyerekkorom, de maga a név elismerem, szép. A családunkban voltak szintén olyan dolgok, amik bár nem kavartak nyilvános szinten nagy port, pár ember ismerheti olyan dolgokról ezt a nevet, amire nem vagyok büszke a családommal kapcsolatban...


Anyukámat nagyon szeretem, rengeteget tett értem mindig is, a szülői kötelességein túl. Nagyon sok köszönettel tartozom neki és szívesen hordanám a nevét emiatt. Viszont az ő neve elég általános. Nagyjából olyan név, mint a "Szabó" vagy a "Gál". Ezért elvesztené a nevem a különlegességét, ráadásul rengeteg papírmunka is lenne, az összes végzettségem, papírom stb átírni, ezért is tartok kicsit tőle. Viszont egy teljesen új élet lenne számomra, levethetném az összes rosszat, amivel bepiszkolták a saját vezetéknevem.


A két nevet nem viselném egyszerre kötőjelesen, mert nagyon hülyén hangzik együtt, a férjem nevét sem akarom semmiképp felvenni, mert nem tetszik és nem érzem magaménak annyira, mint akár anyukámét.


Szerintetek hogy lenne érdemes csinálni?


2021. szept. 21. 03:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
58%
Istenem, ez csak egy név, nem értem, mit majréznak emberek ilyen dolgokon, komolyan. Nincs nagyobb gondod? Vedd fel a férjed nevét. Ja, tudom, akkor alárendelve fogod érezni magad. Akkor menj be a hivatalba és vedd fel azt a nevet, amit ott dob a gép
2021. szept. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
89%
Biztos van apád családjában olyan férfi, nő, akit kedvelsz vagy akire büszke lehetsz. Gondold azt, hogy őpket is így hívják.
2021. szept. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
88%
Hát ettől nem változnál, de rajtad múlik.
2021. szept. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
27%
10# :)
2021. szept. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
17%
A dolgok fejben dőlnek el, nem a név miatt.
2021. szept. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom, mit nem lehet érteni azon, hogy nem akarja a férje nevét. Ha mondjuk a mostani neve Szenttamássy, a férjéé meg Ripityák, akkor érthető. Ha eleve nem tetszik neki ez a házassági névfelvevősdi, az is érthető.

Kérdező, szerintem nézz körül a családfádon, hátha van olyan név a felmenők közt, ami tetszik. Vagy gondolj azokra a felmenőkre, akik a mostani nevedet viselik, de normálisak.

2021. szept. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!