Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felvegyem a hitelt anya...

Felvegyem a hitelt anya kedvéért és lakhatásáért?

Figyelt kérdés
Anyukám 2007-ben hitelt vett fel, amiről nekem és tesómnak nem szólt, 2012 óta nem tudja fizetni, aminek az lett a következménye, hogy hónapokon belül elviszik a házunkat, erről kb. 3 hónapja tudok. Én 1 éve nem lakok már otthon, viszont a húgom aki már dolgozik még otthon lakik. Pár hónapja amikor ezt megtudtam, felajánlottam anyának, hogy segítek valahogy hogy ne kerüljenek az utcára, akkor ő visszautasította a segítségem és húgom is lebeszélt arról, hogy hitelt vegyek fel nekik. Most, hogy úgy néz ki, meg veszi valaki a házat anya újra megkeresett, hogy mégis vegyek fel hitelt, (mivel nekem van hitelképes keresetem) amit majd ő és tesóm fog fizetni. Szerintetek mit mondjak nekik? Felvegyem a hitelt? Ne vegyem fel? Félek, hogy örökre megharagszik tesóm és anyukám is ha nem teszem meg, viszont ha felveszem, örökre elásom magam mert tudom, anya és tesóm nem tudná fizetni a teljes futamidő végéig a hitelt és itt maradnék a hitellel a nyakamban egy olyan házért amiben nem is én lakok.

2014. júl. 16. 10:52
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
98%
Soha senki, még a tulajdon anyád kedvéért se vegyél fel hitelt. Soha. Pár órája volt is erről egy kérdés itt, csak ott a feleség írt, hogy a férje felvett az anyjának hitelt, és a kedves anyuka nem szólt róla, hogy nem fizeti, és most már a férj fizetésének a harmadát tiltják, miközben ők mint család emiatt nem fognak tudni előrébb lépni. Ismétlem soha, de soha nem veszünk fel hitelt senki kedvéért.
2014. júl. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
92%
Ne vedd el a hitelt semmiképpen! Anyukádék költözzen egy kisebb lakásba, vagy albérletezzenek, sokan csinálják ezt! Lesz neked is családod, nagyon nagy szükséges lesz még a hitelképességedre később!!
2014. júl. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd fel!

A gyerek sosem tudja megoldani a szülei problémáját!


Ha nem hitelképesek, mégis hogyan tudnák fizetni a hitelt??

A bank se hülye!

2014. júl. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Ne vegyél fel hitelt!


Főleg azok után, hogy a meglévőt már egyszer nem fizette.

Anyudnak is, és tesódnak is van jövedelme, el tudnak menni albérletbe.


Ha Te hitelt veszel fel, akkor az önálló életkezdést elfelejtheted, mert saját lakásod sose lesz, ha nem kp-ra veszed.

Ne hidd el, hogy fizetni fogják hosszú távon. Tesód is ha kirepül, majd a sajátját fogja építgetni, magának vesz majd fel hitelt, a kettőt biztos nem fogja fizetni.


Az is felháborító, ha valaki ilyet kér.

2014. júl. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy meg fognak haragudni, de ha eddig nem fizette anyukád a hitelt, akkor mi rá a garancia, hogy ezután fogja? Az előzmények fényében tuti, hogy a Te nyakadon maradna.


Ne tedd ki magad ennek és ha őszinték akarunk lenni, egyetlen normális szülő sem tenné ki ennek a gyerekét. Inkább menne Ő a híd alám, mint hogy a gyerekét küldje oda (persze ez erős sarkítás...de akkor is)

2014. júl. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Én sem venném fel.
2014. júl. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Milyen jövedelem az, amiből a meglévő hitelt nem tudja fizetni, de majd az újat (többet) fogja tudni?
2014. júl. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Ne! Ne! Ne!


mondd meg, hogy a multkor visszautasitottak, azota meg nalad valtoztak a dolgok (felvettel valami fogyasztoi hitelt, csokkent a fizu, nincs mar premium, akarmi) es mar nem adnak. pont.


fel ne vedd a hitelt! majd megoldjak.


illetve: egy feltetellel felveheted, ha a nevedre iratjak az egesz hazat, es ok a tovabbiakban mint szivessegi lakashasznalok lakhatnak ott a rezsi fejeben (tehat se haszonelvezeti, se tulajdonjog). Ezzel az egy feltetellel belemennek, mashogy nem.

2014. júl. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
48%
Mennyi hitelről lenne szó, mert azért egy millió meg 10 millió között is van különbség.
2014. júl. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy felvegyel hitelt!!!! ugyse tudnák fizetni, menjenek albérletbe...
2014. júl. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!