Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felvegyem a kapcsolatot...

Felvegyem a kapcsolatot apukámmal? Story lenn.

Figyelt kérdés

Kb 5-6 éve nem beszélek apukámmal, mert elváltak anyutól, elköltözött én pedig kamaszodtam és a bulik sokkal fontosabbak voltak, mint őt látogatni. Soha sem keresett meg magától, azt tudom, hogy most rühell, mert felsőoktatásban még tanulok és fizetnie kell gyerektartást. Szinte naponta eszembe jut, de nem merem felkeresni, nem tudom hogyan reagálna... Tudom, hogy nagyon szeretett engem, habár anyummal sokat veszekedtek nekem csak jó emlékeim vannak, mindig megtett értem mindent, bármit kértem, 15 éves koromig tényleg nagyon jó apám volt. Viszont amikor elment onnantól nem keresett. Nem hiszem, hogy nem jutok eszébe, biztos, hogy ő is gondol rám. Ha nekem lenne gyerekem nem felejteném el egyik napról a másikra. Nem tudom mivel kéne kezdenem, ha felhívom vagy egyáltalán nekem kéne ezt kezdeményeznem?! Fogalmam sincs... Hiányzik és folyton az jár az eszembe, hogy egyszer meg fogom bánni, hogy nem kerestem, csak nehogy akkor késő legyen :'( Még lehet az is jobb lenne, ha azt mondaná, hogy már nem akar látni. :(


23/Lány


2016. jún. 2. 14:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én felkeresném valamilyen módon, valószínűleg Facebookon ha fent van. Inkább, mint később bánkódni, amikor már meghalt.
2016. jún. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%

Szerintem hívd fel, legalább megtudod hogy álltok egymással.

Mond el mit érzel ès h nem haragszol rá, de mondja el hogy tarthtjátok e a kapcsolatott!

Sok erőt!

2016. jún. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Ha soha nem keresett meg magától, akkor én tuti nem keresném. Milyen apa az, aki elköltözik otthonról és utána letojja a gyerekét. :-(
2016. jún. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Ti nők minden túlkomplikáltok. Hívd fel simán telefonon és mondd neki: "Szia apu, hiányzol nekem, neked nem hiánytok?"

Egy ilyen kis gesztussal te abszolút nem alázod meg magad, ha meg azt meri mondani, hogy neki nem hiányzol, akkor égjen neki a pofája, Te meg írjad le.

2016. jún. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Csak rohadt nehéz kimondani azt az egy mondatot.
2016. jún. 2. 14:47
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom azokhoz, akik szerint valahogy keresd meg!
2016. jún. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Honnan tudod, hogy rühell most a gyerektartás miatt?
2016. jún. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Simán mondd ki ezt az egy mondatot. Neked a nő méltóságod nem sérül attól, hogy esélyt adsz neki, ebben nincs semmi pitizés sem. Ha tényleg rühell amiatt, hogy még gyermektartást kell fizetnie, az őt minősíti.


Attól félsz, hogy apád esetleg olyan választ ad, amivel megbánt (nem kíváncsi rád)? Lehet hogy ez illúziókat összetör, de még ez is jobb mint (bármilyen helyzetben) kétségek közt őrlődni.

2016. jún. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Onnan tudom, hogy anyámnak mondta. Nem konkrétan ezt, de felhívta, hogy neki még miért kell fizetnie mikor neki gyakorlatilag nincs gyereke. Nem haragszom rá, mert valójában nekem sincs apám évek óta, viszont ezen még tudnánk változtatni, ha valaki lépne...
2016. jún. 2. 15:06
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

Még ma tedd meg az első lépést, egy telefonhívással. Lehet hogy apád nem egy tökéletes mintaember, és szívesen kibújna a gyermektartás alól, de ha nem utolsó jellemtelen tróger akkor azért megérinti az, hogy a lánya felhívta. Már az is több lenne a semminél, ha ezentúl havonta egyszer rákérdezne, hogy hogy vagy.


Ha meg abszolút elutasító szövegbe kezd, akkor csak tedd le egyszerűen a telefont.

2016. jún. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!