Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért én vagyok a rossz?

Miért én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve vagyunk együtt,ebből 1 éve költöztünk össze.


A húgommal nem igazán jó a kapcsolatunk,elég nagy a korkülönbség, én 28 vagyok amíg ő 19, még tanul középiskolás,amikor elköltöztem 60km arrébb,az oka, hogy itt találtunk olcsó lakást,de munka szempontjából sok a lehetőség.


Én a 3 év alatt többször is kértem húgom, hogy találkozzunk,de folyton lerázott...volt olyan,hogy megbeszéltük,hogy lemegyek a szülővárosomba és akkor tudunk talizni,erre amikor már odaertem, közli,hogy bocs tesó mégse.. én fél év után meguntam és úgy voltam vele, ha akar akkor keressen meg én befejeztem.

Hétvégén történt egy olyan,hogy a húgom váratlanul betoppant hozzánk, 3 év után vette a fáradságot,hogy eljött látogatóba tök váratlanul,mert se egy üzenet,se egy hivás.


Nem is köszön jön be az ajtón,hogy itt van, örüljek,hogy láthatom a fejét, leül a nappaliba,le se veszi a cipőt,elkezd rágyújtani, kértem,hogy oltsa el,mert itt nem lehet,tovább szívta, kiküldtem a lépcsőházban,pofákat vágott,hogy ez csak egy kis füst,nem lesz senkinek semmi baja,miért vagyok ennyire karóttnyelt,csak lazán..

meg ilyen hülye szövegek,visszajött a lakásba elkezdett turkálni a hűtőben,hogy ő éhes, szóltam neki,hogy ne haragudj,nem otthon vagy,hanem vendégségben,engem oktatott ki,hogy hisz egy család vagyunk hadd csinálja már azt amihez kedve van,sajnos nem sajnos full üres volt a hűtőnk,semmi kajánk nem volt,mert mi úgy szoktunk vásárolni,hogy vasárnaptól-vasárnapig egyszer egy nagy bevásárlást ejtünk meg és akkor egy hétig nem kell boltba rohangálni.

Ehhez is pofákat vágott,hogy csoroság van mii,aztán majd jössz vissza anyánkhoz kopogtatni az ajtón zsíros kenyérért,mondtam neki,hogy nem és ma tervezztünk boltba menni,ha éhes akkor rendelünk pizzát,de azt meg elutasította

Megemlítettem neki ha már itt van akkor legyen szíves vissza adni azt a pénz amit kölcsön kért,nem nagy összeg valóban 5000 Ft van szó,de így lett leírva,hogy kölcsön van nyomva,nem csak szóbeszéd

Egyből elkezdett okoskodni,hogy ne legyek már ennyire soher,mit sajnálom én tőle a pénz,egy család vagyunk, undorító vagyok.


Húgom lelépett,erre anyámtól (akivel 7 éve nem tartom a kapcsolatot) jön egy telefon,hogy nem igaz, hogy így kell bánni a testvéreddel, fogjunk össze,mert csak egymásra számíthatunk bla bla..miért sajnálom tőle az az 5000 Ft,mi az,hogy se egy pohár vízzel semmivel meg nem kínálom, nem ezért neveltelek fel, nem ezért etettelek,hogy így bánj velünk,vagy talán ezért érdemlem,....

hiába mondtam el,hogy volt,anyám a húgom partját fogja.

Azóta egyikkel se beszéltem,de a mai napig nem tudom felfogni mi volt ez.


Miért mondott ilyeneket anyám



2021. szept. 27. 15:07
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Örülök,nem én vagyok a gonosz csúnya testvér


Már 5 éve nyugis karácsonyom van


Nem anyám nevelése,inkább úgy fogalmazznék anyám kedvenc gyereke.


Elég durván kivételezett vele,amit neki lehetett azt nekem nem.


Otthon anyám parancsolt,de csak nekem,csak az lehetett amit mondott,úgy ahogy ő mondta és amikor mondta,saját véleményem nem lehetett soha,mert az hülyeség amit én mondok, amit én gondolok.

Mert az anyád vagyok azt csinálod amit mondtam.


én suliba jártam, megírtam a házit és tanulnom kellett,ha rossz jegyet vittem haza,

1 hónap büntetés járt,nem tudott mivel büntetni,mert folyton otthon voltam és tanultam,de az nem volt probléma amikor a húgom általános iskolában 2x is megbukott és pótvizsgáznia kellett.


Nekem semmit nem vettek ballagásra,mama főzött örüljek neki,addig a húgomnak vettek egy autót előre, kifizették a jogsit amin megbukott és nincs is neki,de azért kellett az az autó.


Húgomra írattaták a lakást is én semmit nem kaptam.

2021. szept. 27. 18:58
 12/25 A kérdező kommentje:
Anyámat is elküldtem a fenébe,hogy ez nem rá tartozik ez az én és a húgom ügye
2021. szept. 27. 18:59
 13/25 anonim ***** válasza:
83%

Kedves troll kérdező!


Tanuld meg, hogy a vessző után szóköz következik. Minden kamu kérdésedben elköveted ezt a hibát (direkt/véletlenül) és már nagyon átlátszó. Sokkal hitelesebb lenne, ha néha raknál szóközt és nem volna egyértelmű, hogy már megint te.


Ui. feldolgoztad már, hogy ha valaha felkérik a vőlegényedet keresztapának, akkor senki nem fog rád haragudni, hogy nem leszel keresztanya? Vagy még mindig a régi egyházi értékek lemez megy?

2021. szept. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
63%

Mese habbal.


Nem valami kreatív esti mese

2021. szept. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
63%
Mekkora kamu, úristen 😂😂😂
2021. szept. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Nem tudom milyen szóközrol beszéltek,de nekem mindegy is,a sztori nem kamu.


Én is csináljam azt mint a Martin gyerek,hogy feltett egy csomó hamgfájlt,hogy végre elhidjétek amit ír,mert ha ez kell akkor feltöltok pár képet,hogy a húgom általánosban megbukott és a kresz vizsga elméletin is.

Ha nektek ez kell

Nem tudom miért nem lehet elhinni


Szeirntem semmi kamu nincs abban,hogy a szülőnek van kedvenc gyereke,mindegyik szülő azt mondja én egyformán szeretném őket,de ők is tudják,hogy ez nem igaz

Hány meg hány ember van akiknek a szülei kivételeznek.

2021. szept. 28. 05:27
 17/25 A kérdező kommentje:

Vagy talán az lenne kamu,hogy a cigizik,nem a történet maga nem kamu az viszont igen,hogy pár apró részletében az ellentétet használtam dolgoknak,hogy ne legyen felismerhető


Igen pl az életkor nem stimmel,mert nem akarom,hogy felismerhető legyen

És nem húgom van,hanem öcsém, azért nem sok ember bukik meg általános iskolában 2xis.

És senki nem ilyen hülye,hogy mint a 4x elbukja a kressz elméletet,ha jól tudom,már nem is lehet soha jogsia

Senki nem ilyen hülye,hogy 20 évesen még mindig 11osztalyos szakmunkásban


Ha érdekel

25 vagyok

Öcsém 20

És még mindig 11 osztályos

De a történet valós.


Oké,hogy az ember itt nem vállalja fel az arcát,mert erre való ez az oldal, név nélkül arc nélkül feltett a kérdésed,csak azért én óvatosabb vagyok,mert elég összetett a sztorit és kb elég kevés emberrel történik ilyen,akkor felismerhető lenne ha leirnám,ki kicsoda,hány éves....


itt a gyk tegnap úgy írt ki valaki egy kérdést,mintha a feleség lenne,közben a férj volt,mert nem akar gyerektartást fizetni


Nem csak én vagyok az egyedüli aki más szavakat használ

Nem mindegy,hogy húgom van vagy öcsém, még nem változik meg semmi.

2021. szept. 28. 05:36
 18/25 A kérdező kommentje:

Szegény Martin gyereket is,akkor vetették komolyan,amikor elkezdte feltenni,milyen idegbeteg,hogyan üvölt,csapkolodik,káromkodik a tesója.


Vegyétek komolyan a kérdést,nem csak az enyémet, másét is.

És ha kamunak gondolod,mert lehet saját véleményed az engem nem érdekel,akkor menj tovább és keress egy másik kérdést amiben valóban tudsz segíteni másnak


Köszönöm.


Régen nagyon szerettem a gyk,mert nem voltak tele ilyennel a komment szekciók,hogy kamu nem kamu

Hanem az emberek elolvasták és próbáltak segíteni nekik


Én azért tettem ki a kérdést,mert bűntudatom volt,de a válaszok alapján úgy érzem,hogy nem kellene.


Igen a testvérem,igen ő az egy szem családtagom,de a pénz az pénz,az igaz, hogy többet keresek pár hónapja, mint egy évvel ezelőtt,de sajnos ez a pénz még mindig kevés,és nekem az az 5000 Ft is számít pl 2 hét múlva kellene megvegyem a következő havi gyógyszeremet és 6490ft kerül a három havi,majd a dokinak szólok,hogy 1 havit írjon fel,mert az 2260 egyenlőre azt tudom kifizetni.

2021. szept. 28. 05:48
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

3 éve nem láttad a húgod,de ő váratlanul beállít,tudja hol laksz..úgy tesz mint aki ott lakik..persze hihető.


7 éve nem tartod a kapcsolatot anyáddal, de rejtélyes mód hirtelen tudja a telefonszámod, és kérdőre von.

Persze ez is hihető..

2021. szept. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Igen tudja mivel kint van a Facebookon

A másik,hogy egy nagyon fontos levelem jött meg a szülovárosomba és mondtam,hogy jó lemegyek adja át

Oké,erre amikor oda értem közölte,hogy nincs kedve talizni, inkább adjam meg a lakcím azt elküldi postán


Sokszor lerázott


Múltkor is megbeszéltük,hogy feljönn és talizunk,elég későn írta én csak reggel válaszoltam

És egy hanguzenet jött,hogy mivel korán reggel írtam és felkeltettem ezért már nincs kedve

De ha gondolod felteszem azt a hangfajlt amiben azt,mondja,hogy felkeltettél ezért nem akarok talizni, mert megvan

Csak írd le,hogyan kell ide betenni

2021. szept. 28. 06:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!