Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » H vegyem rá anyát, h megengedj...

H vegyem rá anyát, h megengedje h sulit váltsak?

Figyelt kérdés
2021. okt. 1. 08:38
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
27%

Fú, ezt a sok empatát, egyelek meg benneteket... -_-

Nincs erre jó tipp, vázold fel anyádnak, aztán majd kiderül, hogy több együttérzés szorult-e belé, mint itt a válaszolókba.

2021. okt. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
68%
Pedig hülyeség ellen nincs iskolaváltás.
2021. okt. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
91%
Tapasztalatból mondom, hogy ezek az osztályon belüli szakítások és az utána való drámák meg pletykák pár hét alatt lecsengenek, szóval emiatt nem aggódnék a helyedben. Az pedig szerintem nem az exed hibája, hogy az egész osztályból senki nem beszél veled. Én csak azért gondolnám át ezt a helyedben, mert ez alapján nekem inkább az jön le, hogy neked úgy általában gondjaid vannak beilleszkedés terén, ezen pedig nem biztos hogy pont az segítene, hogy egy teljesen ismeretlen közegbe mész át. Persze, sokszor vágyunk egy tiszta lapra, ez viszont a probléma gyökerét nem fogja megoldani. Mi van ha az új iskolában nem kiközösítenek, hanem egyenesen bántanak? Azért erre még szerintem aludj párat. Tanácsként pedig mást nem nagyon tudok mondani, mint azt, hogy ezt az egész sztorit meséld el otthon és mond el, hogy minden nap sírógörccsel mész iskolába. Aztán a szüleid vagy megengedik, vagy nem. Elkésve viszont szerintem még nem vagy, még csak most kezdődött el ez a tanév, szóval nyugodj meg.
2021. okt. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
78%

21!


Igazad van. Egyértelmű, hogy iskola váltás. Aztán amikor már az ötödiken van túl ugyanez miatt, és nincs több suli a környéken, akkor azonnal masik varosba kell költözni és így tovább. Hiszen a menekülés a megoldás.

2021. okt. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező mindenképpen beszélj szüleiddel, és válts iskolát.


Egy ilyen közösség miatt a jövőd is tönkre mehet. A jövőbeli terveid, álmaid. Turisztikával nagy dolgokat is meg tudsz valósítani, de oda nyelvismeret is kell, hogy fogsz tudni angolul gondolkodni például, ha állandó lelki terrorban tartanak?


Ezt tudja a szülőd?


Az ilyen szociológiai csoportok sajnos időnként ellehetetlenítenek dolgokat.


Állandó lelki terrorban nem tudsz tanulni,ez már bőven indok hogy a mentális egészséged ne sérüljön jobban, és itt most legkevésbé a jövő a lényegesebb.


De mennyi ilyen gyerek lehetett volna jó szakember, ha az osztály közösség befogadó, segítő és nem ellehetetlenítő.


10-esre meg ne hallgass, ő szerintem annak a 16 éves kisfiúnak is ezt mondta volna...


Én azt tanácsolom, hogy beszéld meg a szüleiddel és mondj el nekik mindent és válts.

2021. okt. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
46%

23-as hacsak nem az exkisfiú olyan hogy ellene uszít mindenkit az osztályból. Csak elgondolkodtató, hogy milyen felnőtt lesz belőle, aki úgy szerez népszerűséget, hogy mást eltipor, ellehetetleníti más életét.


Mindenképpen válts kérdező.

2021. okt. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
51%

Jaj már és ha csak úgy minden ok nélkül akarna iskolát váltani? Miért kell az embert belekényszeríteni a rosszba?

Mondd el anyukádnak, hogy kiközösítenek az osztálytársaid, és nem tudsz a tanulásra figyelni, az exet inkább ne mondd. Szerintem ennyi indok simán elég.

Nekem is volt egy két osztálytársam, akik piszkáltak, ráadásul nálunk az igazgató sem volt valami komplett. Anyám beszélt a másik suli igazgatójával aki azonnal behívott egy beszélgetésre, következő évet már ott kezdtem (nyáron történt a váltás). Szerintem nem kell ezt túlbonyolitani, ne maradj ott, ahol ennyire nem érzed jól magad!

Az embereknek ez egy hülye felfogása csak, hogy "szokd meg".

Viszont azzal egyet tudok érteni, hogy ezt saját magadban is rendezned kell, mert a későbbiekben is történhetnek hasonló dolgok amikkel bizony együtt kell élned, mert nem biztos, hogy mindig tudsz majd váltani, vagy nem biztos, hogy érdemes.

2021. okt. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
92%
Értem, értető a helyzeted, de anyukád is érthető, hogy emiatt nem akar váltani.
2021. okt. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
100%

Hát kérdező... Beszélj anyáddal, és lépj le minél előbb, ha egyszer kialakult a kiközösítés onnantól esélytelen hogy jobb legyen a helyzet.


Nálunk is tele volt az osztály manipulatív emberekkel...

2021. okt. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
56%

"Jaj már és ha csak úgy minden ok nélkül akarna iskolát váltani? Miért kell az embert belekényszeríteni a rosszba?"


Mert anyuka nyilván milliárdos és farzsebbol kifizeti az új könyveket, egyéb sulicuccot és társait, ami az új iskolába kell szemrebbenes nélkül. Meg mellé momdjuk a bérletet, ha ez a süli a sarkon volt, az új meg a város másik végén. Meg amúgy a menekülés nem megoldás, mert ha ezt tanulja meg, a büdös életben nem lesz képes semmit máshogy megoldani.

2021. okt. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!