Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen gyakran beszéltek a...

Milyen gyakran beszéltek a szüleitekkel írásban, telefonon, és milyen gyakran látogatjátok őket?

Figyelt kérdés

A kérdés nyilván a szülőktől messzebbre költöző, felnőtt "gyerekekhez" szól, illetve a kollégista kamaszokhoz, tehát aki nem lakik a szülőkkel.

Kérlek, azt is írjátok le, mennyi időbe telik a szüleitekhez jutni a szokásos módon (saját autóval, tömegközlekedéssel, külföldön élőknél repülővel), milyen gyakran telefonáltok, milyen gyakran beszélgettek messengeren vagy whatsappon.

Csak érdekel.



2021. okt. 2. 04:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

Minden nap ír,de csak pár sort,hogy vagytok,mi van veletek ...


Attól függ,mert pl októberben aposnak a páromnak és a keresztanyanak is szülinapja van,ezért az október arról szól,hogy szinte minden hétvégén lent vagyunk,nem is értem,hogy miért nem lehet megbeszélni 1 hétvégét és arra rakni mindenkiét....


Amúgy ha nincsen se ünneplés, mi havonta 1x

Anyósék évente 3x

2021. okt. 2. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok 1.5 óra az út autóval

Nekik is van autójuk mégse jönnek látogatóba,pedig már többször kértem anyóst,hogy jöjjenek ők is...én megmondta a páromnak,ha szülni fogok nem fogok a második nap lerohanni egy újszülött gyerekkel,friss szülési sebekkel,az se érdekel ha 3 hónapig félénk se nézznek,de ne várják el,hogy majd mi rohanunk.


Én az első három évben jártam le rendszeresen anyósékhoz,szép lassan csökkentettem a találkozást és még meg is jegyezték,hogy olyan ritkán látnak,akkor is azt válaszoltam,hogy ritkán jönnek

Én nem tudok,miért fáradtság egy szülőnek

Ugyan úgy megvendégelnénk őket ebéddel...

2021. okt. 2. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
100%
Én Németországban élek, majdnem minden nap írok valamit anyámnak.
2021. okt. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Írásban (messenger) heti néhány alkalommal, videochat kb 2 havonta (amikor mindenki ráér).

Repülővel az út minimum 18 óra, mivel nincs közvetlen járat. Háztól-házig, reptéren várakozással, mindennel együtt 24 óra simán megvan.

2021. okt. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én 1-2 naponta beszélek a szüleimmel, mi elég baráti kapcsolatban vagyunk, szóval időjárásról nem beszélünk, mindig van téma, amin lehet együtt agyalni stb, nekünk szükségünk van ezekre az interakciókra, nem fáradtság, mi ilyen beszélgetős család vagyunk. Hetente egyszer biztos vagy átjönnek, vagy átmegyünk, fél órára lakunk egymástól kb. A gyerkőc se bírná ki, ha ritkábban látná őket, de a férjem is igényli a társaságukat, mert jófejek, együtt matatják az autót stb., jók a közös programok, meg anyukám jól főz. :D

Anyósom 220 km-re lakik, már nem tud egyedül közlekedni, így akkor látjuk, ha megyünk 3 hetente megyünk, és vagy 1 napot vagy egy hétvégét ott töltünk nála. Férjem naponta beszél vele, én inkább csak alkalmakkor, vagy ha olyan dolog van, amiben egy női beszéd szükséges neki. :) Vagy mikor receptet kér tőlem. :D

Mindkettőnknek jó a kapcsolata a szüleivel és egymás szüleivel is, a testvérekről ugyanez nem mondható el, velük max a szüleinknél futunk össze, valamiért mindkettőnk testvérei kicsit távolságtartóbbak, nincs baj meg semmi, csak ők ilyenek. A barátaik fontosabbak, mi meg nem szállunk versenybe. :)

2021. okt. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%
Beszélni telefonon szinte naponta szoktunk, hazamenni havi egyszer.
2021. okt. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%
Minden nap beszelek uzenetekben anyukammal, es minden hetvegen haza megyek legalabb kis idore. 25/L
2021. okt. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Bocsanat, nem irtam, 155 km. 25/L
2021. okt. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 molnarmarcell21 ***** válasza:
93%

Évi 2-4 alkalommal találkozunk, de valamikor ő jön, nem én megyek.

Tömegközlekedéssel kb. 4 óra hazajutni.


Anyósék külföldön élnek, oda kb. 20 óra eljutni, ezért évente egyszer.


Telefon/email/chat nem naponta, de sűrűbben, mint kétnaponta.

2021. okt. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Anyós (74) velünk él, mert már egyedül nem tud magáról gondoskodni. Anyukám (66) kb 5 km-re lakik, változó, mennyit beszélünk. Van, hogy naponta, van, hogy egy héten egyszer. Ő még aktív, dolgozik jön-megy, úgyhogy heti egyszer-kétszer szoktam hozzá menni. Most pl vár rám nála 30 kiló gesztenye, hogy megpucoljuk, úgyhogy indulhatok is lassan
2021. okt. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!