Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti milyen gyakran látogatjátok...

Ti milyen gyakran látogatjátok a szüleiteket, nagyszüleiteket?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés kapcsán jutott eszembe... Azokhoz szól, akik már felnőttek, kirepültek... kortól függetlenül.


Akik gyakran látogatják: van-e belőle bármi előnyük? Van-e ennek az előnynek része abban, hogy sűrűn mentek?


Akik pedig nem: mi ennek az oka?


2015. ápr. 1. 17:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
83%

En 13-14 eves koromig szinte evente latogattam a nagyszuleimet mert volt autonk. Eleg messze laknak tolunk, mindket agrol igy szinte mindig tobb napra mentunk.

Mostanabannem igy van mert eladtuk a verdat. Ok meg nem jonnek. A hatrany ebbol, hogy sokkal lazabb a kapcsolat koztem es koztuk, szinte azt merem allitani,nem is ismerem oket (ezalatt ertem azt, hogy nagyon felszines kapcsolat ez). Hianyozni nem hianyzik egy nagyszulo mert nem is tudom milyen az amikor a nagyi sutijet eszik a karacsonykor/szulinapokon, vagy nem tudom milyen atmenni vasarnapi ebedre vagy ha valaki jobban megbzik pl a nagyanyjaban, mint a sajat szuleiben.

2015. ápr. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
15%

A másik témából jöttem.

Szerintem az átlagosnál jóval érzékenyebb őszinteségi fok kell ahhoz,hogy valaki a van-e előnyöm belőle kérdésre válaszoljon.Amire kevesen képesek,mert önromboló is lehet.

2015. ápr. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

"Szerintem az átlagosnál jóval érzékenyebb őszinteségi fok kell ahhoz,hogy valaki a van-e előnyöm belőle kérdésre válaszoljon"


Már miért ne? Ez egy anonym oldal... Senkit nem kövezek meg semmilyen hozzászólásért, lefelé sem pontozok senkit. Csak információ gyűjtés...

2015. ápr. 1. 17:45
 4/26 anonim ***** válasza:
74%

Nagyszülőket gyakran (kéthetente kb), hetente email fecsegéssel (oda-vissza). Már nyugdíjasok és nehezen boldogulnak pl a bevásárlással és már a telek gondozása se megy nekik egyedül, olyan nagy terület. Igen, utóbbinál én is kapok házilag termelt zöldségeket bőven.


Szüleimmel csak családi eseményeken futunk össze, kölcsönösen utáljuk egymást. Ők azért, mert nem utalok havi X összeget, pedig felneveltek.

Én azért, mert úgy "neveltek fel" fel, ahogy.

2015. ápr. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszüleim sajnos már nincsenek, anyukámhoz hetente általában 2x járok. Közösen járunk ide-oda és mert igényem van rá. Előny? Jó érzés együtt lenni, beszélgetni...
2015. ápr. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
A vasárnapi ebéd,a süti,a nagyiban való megbízás hiánya talán értelmezhető az előny hiányának,nem?
2015. ápr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Szüleimet 1-2 naponta, pár házzal laknak messzebb tőlem.Az utóbbi időben naponta megyek édesanyám betegsége miatt.A nagyszüleim közül már csak nagypapám él,vele 3-4 hetente futok össze az utcán,ünnepekkor meglátogatom,nem olyan jó a kapcsolatunk.
2015. ápr. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
+-as;bocs;én az őszinteséget az embernek önmagának gondoltam.Bevallani,hogy úgy van,vagy lehet úgy is.
2015. ápr. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Havonta-két havonta egyszer.
2015. ápr. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
74%

42 éves vagyok. Van 3 testvérem. A nővérem haragba van apámmal, jobban mondva apám haragszik rá, de már ő maga sem tudja miért. Békülni nem hajlandó, pedig a nővérem próbálkozott párszor. Szóval ő lassan 24 éve nem látta az apját. A bátyám olyan 10 éve nem jár apuhoz mert összekapott a feleségével. Én külföldön élek, évente hazamegyünk 1-2 hétre. Ilyenkor mindig meglátogatom apámat 2-3 alkalommal. A kisebbik nővérem az aki tartja a kapcsolatot az apámmal. Hetente többször átmegy hozzá vagy apám megy hozzá.

Előny nem nagyon van, de nem is ezért járok apámhoz. Apám pár év és 75 éves lesz- Idős ember, már az agya sem jár úgy ahogy régen, de mégis az apám..A kisebbik nővérem sem érdekből jár. Ő inkább azért, hogy gondoskodjon róla.

44/N

2015. ápr. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!