Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen gyakran beszéltek a...

Milyen gyakran beszéltek a szüleitekkel írásban, telefonon, és milyen gyakran látogatjátok őket?

Figyelt kérdés

A kérdés nyilván a szülőktől messzebbre költöző, felnőtt "gyerekekhez" szól, illetve a kollégista kamaszokhoz, tehát aki nem lakik a szülőkkel.

Kérlek, azt is írjátok le, mennyi időbe telik a szüleitekhez jutni a szokásos módon (saját autóval, tömegközlekedéssel, külföldön élőknél repülővel), milyen gyakran telefonáltok, milyen gyakran beszélgettek messengeren vagy whatsappon.

Csak érdekel.



2021. okt. 2. 04:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemista vagyok, az egyetem városában lakom albérletben. Általában hétvégente szoktam hazajárni vagy maximum kéthetente, ha éppen úgy alakul. Kb. 2 óra a hazaút. Telefonálni szinte soha nem szoktunk, inkább írásban beszélünk (messenger, whatsapp, sms), de igazából azt is inkább csak akkor, ha van valami fontos dolog, mesélnivaló stb., szóval nem rendszeresen. Valamikor egész héten nem beszélünk, valamikor többször is, változó.
2021. okt. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Írásban hetente, telefonon szinte sosem.


Évi 2x látogatjuk meg őket (1000+ km-re élünk)

2021. okt. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Szüleimmel hetente párszor beszélek telefonon, néha ritkábban, ha semmi se történik és mindenki elfoglalt. Testvéremmel szinte naponta biztos dumálunk messengeren, meg ha egymás felé van dolgunk be szoktunk ugrani fél órára beszélgetni. Ők tőlem kb 1 órára laknak autóval.


Férjem szülei már nem élnek, a testvéréhez ő jár látogatóba főleg, én ritkábban, mondjuk havonta egyszer elkísérem, de függ attól hogy tudjuk e épp vinni a fiunkat vagy sem. Ők 200 kmre laknak, tehát az nem egy gyors kör.

2021. okt. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Anyukámmal napi szinten beszélek telefonon, ő kb 20 percre lakik tőlünk autóval. Apukám 1 órás autóútra lakik, de vele max heti 1x beszélek. Nem is volt soha olyan jó a viszony meg nincs is nagyon miről beszélni. Vele max évi 1x-2x találkozunk.
2021. okt. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Beszélni napi szinten, erre jo a messenger mondjuk :D
2021. okt. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
88%

Régebben havi-heti szinten haza néztem, attól is függöt milyen az albérletem, stb. És volt amikor napi szinten telefonáltunk.


Mostanában meg úgy teljesen elvagyok nélkülük. Néha haza nézek, vagy ők jönnek fel, de ritkán írok, ritkán telefonálunk. Volt egy "törés" valahol és azóta azt látom, hogy kialakult mindannyiunk élete a másik nélkül.

2021. okt. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Írásban teljesen változó, van amikor szinte minden nap, van amikor hetekig egy üzenetet sem váltunk. Telefonon heti 1-2 alkalommal. Személyesen hetente.
2021. okt. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemista, kollégista vagyok, 230km. Ritkán járok haza, covid előtt kb. 2havonta vagy ritkábban, most gyakrabban kellene, de egyelőre minden hétvégén volt vmi, ami miatt be kellett mennem az egyetemre.

Minden nap írunk egymásnak. Megírjuk, ha vmi van, bármikor írunk egymásnak, ha vmit el akarunk mondani.

Telefonálás néha. Elég bénán tudunk így beszélni, így én kerülöm. Anyum ilyenkor olyanokról szokott beszélni, hogy milyen az időjárás, múltkor azt ecsetelte, hogy milyen távoli ismerőséről hallotta, hogy milyen szar dolog történt vele. Egy hosszú nap után nem igazán van kedvem ilyeneket hallgatni, így inkább ha tényleg van vmi, akkor hívom

2021. okt. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
A szomszéd városban éltek a szüleim. Minden este beszélgettem velük néhány percet és mivel én nem vezetek, minden szombat délután átjöttek egy órácskára. Miután anyukám meghalt, apukával minden este beszélgettem olyan fél órát és szombatonként továbbra is eljött. Ez folytatódott hét év után is, miután új élettársat talált. (szóval az esti beszélgetések is és a szombati találkozások). Fél éve apukám is meghalt. Hatvan éves vagyok, és a páromat sosem zavarta, hogy ilyen sűrűn érintkezünk, hisz az ő szüleivel is minden szombaton találkoztam ( egy városban lakunk), és szinte napi szinten beszélgettünk is telefonon.
2022. júl. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!