Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan álljak hozzá ehhez a...

Hogyan álljak hozzá ehhez a dologhoz?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvérek, ráadásul a húgom nagyon eleven volt még huszonéves korában is. Egész sokáig, szinte míg el nem költöztem otthonról szinte azt éreztették a szüleink hogy egy gyerek csak gond az embernek, így nem is csoda hogy össz 3 unoka lett (9-re számítottak, fejenként 3-3-3) de ez viszont csalódásként érte őket. Gyakran jön a kérdés hogy mikor lesz a következö unoka viszont hamar le rázzuk őket hogy majd valamikor. Viszont őszintén, nálunk soha sem lesz és ez 100+1%. Bennem már annyira rögzült a gyerekkorom hogy nem is vágyok gyerekre, feleségemnek meg fiatal korában autoimmum betegsége volt így ő nem akarja kockáztatni a gyerekvállalást.

De sajnos engem mégsem hagy nyugodni ez a helyzet, főleg hogy most meg már annyira szeretnének még több unokát. De mi ketten már végleg döntöttünk hogy nálunk nem lesz de az érzés még bennem van a helyzettel kapcsolatban.


Véleményetek, tapasztalatotok? Bárkit és bármit meghallgatok.



2021. okt. 7. 00:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Nem kényszer a szülés, ezzel nem elhet mit tenni ugy tegyetek ahogy nektek jo.
2021. okt. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%
Mi nem hagy nyugodni? Kit érdekel, hogy ők mit szeretnének, ti eldöntöttétek, hogy nem lesz, ebbe nincs beleszólása senkinek. Még csak beszélgetni sem kell erről, megmondod, hogy ez nálatok nem aktuális.
2021. okt. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
99%
Hogyhogy hogyan allj hozza? Ugy, ahogyan eddig is. Nem kell elgondolkodni a baban csak mert a csalad azt akarja, hat magatoknak csinaljatok, nem nekik! Sosem ertettem ezt. Nekem eszembe nem jutna, hogy elszamolassal tartozzak a szuleimnek a gyerekvallalas kerdeset illetoen. Semmi kozuk hozza.
2021. okt. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
Az rendben van, hogy több unokát szeretnének. De az, hogy ezzel kapcsolatban nyomást helyeznek a gyerekeikre, az rohadtul nincs rendben.
2021. okt. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

Leírod, hogy 100+1%, hogy nem akartok gyereket, utána meg kiderül, hogy a szüleid unoka iránti vágya miatt mégiscsak folyton ezen kattogsz.

Mintha még nem nőttetek volna fel lélekben.

A gyerekvállalás a ti kettőtök ügye.


Amúgy ezt a szüleitek cseszték el azzal, hogy folyton azt hangsúlyozták, hogy egy gyerek csak gond. Ami persze nem így van, de ha egyszer ez rögzült beléd, akkor ez már nem fog megváltozni.

2021. okt. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

Persze, könnyű arra vágyni, hogy másvalaki szüljön és neveljen gyerekeket, neki meg annyi a dolga, hogy számolgatja őket meg büszkélkedik a rokonoknak meg a szomszédoknak.

Kérdező, "még több unokát akarni" óvodás szintű dolog. Nem is értem, miért foglalkozol ezzel. Akarjanak, kit érdekel. Ti nem vállaltok gyereket és kész. Nem kell magyarázkodni.

2021. okt. 7. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

Hogyha gyereket akar a ember alaposan át kell gondolnia.

Ha csal a szülők miatt csinálnátok gyereket se nektek se a gyereknek nem lenne jó.

2021. okt. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
98%
Nem is értem, hogy mi a kérdés...Ők azt éreztették, hogy a gyerek szar. Ennek ellenére azt akarják, hogy legyen nektek is...Ez a tipikus rosszindulat és bosszú - nekünk szar volt, nektek se legyen jobb...Van olyan szülő, aki ezt nyíltan is kimondja, bár a többség persze sunyi.
2021. okt. 7. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
20%
Nézzessetek propagandafilmeket velük, 3 Királyfi meg Királylámy és hasonlókat.. Tuti megjön a kedvük.. Igérjetek nekik állami támogatást, és minden jót..
2021. okt. 7. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
mondd meg a szüleidnek, hogy tessék ,meglett az eredménye annak, hogy állandóan azt éreztették, mekkora gond a gyerek.. Jól beleverték a fejetekbe, ti meg elhittétek.. Ugyhogy nem is lesz több unoka, örüljenek, hogy áldásos tevéknységüknek hála,egyáltalán 1 is lett..Kiváncsi vagyok, mit reagálnának?
2021. okt. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!