Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyobb testvérek, nektek...

Nagyobb testvérek, nektek milyen érzés volt megélni látni édesanyátok várandoságait,szüléseit?

Figyelt kérdés

2021. okt. 7. 11:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
72%
Nem örültem neki. Tudtam, hogy csak rosszabb lesz.
2021. okt. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%

Én vártam nagyon a kishúgomat.


Arra emlékszem, hogy Anya a szülés után rengeteget el volt (külön szobában voltak), a húgom meg szinte egész nap sírt. Ezek ellenére viszont mégse rossz élményként maradt meg. Örültem, és örülök, hogy van testvérem. Nagyon cuki volt és kedves.

Ha lehetett volna választani, egy kicsit kisebb korkülönbséget kértem volna, úgy még többet tudtunk vopna játszani együtt. De azért így is nagyon jó volt.

2021. okt. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%

6 évvel vagyok idősebb. Maga a terhessége nekem nem hagyott sok emléket. Nagyon vártam hogy tesóm legyen, nyúztam szegényt össze vissza.

Több tesónak viszont nem örültem volna.

2021. okt. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
Anya szeretett volna. De mar nagyobbak voltunk. Sokaig nem menstrualt es engem valamiert rossz erzessel toltott el mikor ujra lett verzese. Es a babaparas hulyesegei is. Rossz anya. Anyanak nem mondhato. Noverem egy szeretoi kapcsolatbol jott . A pasinak volt csaladja majd anya azt hitte ha teherbe fog esni nala marad a pasi. Na nem igy lett. Majd mindenoras terhesen megtalalta apamat. En vegul azert jottem hogy ne egyedul kelljen nevelnie a noveremet ezzel bebiztositotta magat. Apa elhunyt utana lett egy pasija. Ott is szeretett volna gyereket de nem jott ossze majd kitalalta hogy terhes hogy a pasi ne menjen el .. zsarolasok es hazugsagok sokasaga kovetkezett.
2021. okt. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
60%
Én nagyon élveztem. Hat év korkülönbség van közöttünk, imádtam mikor anyu terhes volt, és imádtam ha engedték hogy ez öcsémmel foglalkozzak. Azt hiszem ebben benne volt az is hogy valami izgalmas játékként tekintettem a helyzetre. Nem is értem hogy lehet valaki annyira merev, alkalmazkodásra képtelen, meg önző hogy már a születése előtt gyűlöli a kistesóját.
2021. okt. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
95%
Én addig örültem, amíg rá nem jöttem,hogy onnantól kezdve neki mindent lehet,mert ő a kicsi. Nekem sosem lehet jogos panaszom, ha én mondom el,hogy tönkretette a játékom, vagy megharapott, stb akkor ne árulkodjak .Már 40 felett vagyunk, örülök ,hogy van és szeretem de sokáig tüske volt bennem,hogy vele mindig kivételeztek.A saját gyerekeimmel én máshogy rendeztem ezeket a konfliktusokat ,mint anno az mi szüleink velünk . De nincs is ezzel gond,mindenki elköveti a saját hibáit .
2021. okt. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon vártam a kishúgom 5-6 évesen. Amikor megszületett, rajongtam érte, szerettem féltettem, "játszottam a nagytestvért", bár néha lehet, hogy néha féltékeny voltam. Később viszont sokat veszekedtünk. Kb. 17 éves kora körül lettünk csak jobb viszonyban.
2021. okt. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
88%
Nem volt vele gondom, mivel tesóim és köztem 10 és 13 év a korkülönbség. Tehát nem kis pisis voltam.
2021. okt. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
12%
utolsó, te kivétel vagy. Sok kamasz gyűlölködik ha tesója lesz, mert féltékeny, és fél hogy kevesebb pénzzel tudja lehúzni a szüleit ha a kicsire is költenek.
2021. okt. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos számomra túl a korkülömbség:(

(9év)

Imádom a hugom,persze,de a mienk sajna nem az a testvéri viszony. Inkább tekint"anyukájának" mint nővérek. Anyukám sokat dolgozott,kicsinak mindig en voltam vele. Sokkal többet foglalkoztam vele mint anyukánk:(

2021. okt. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!