Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülő-gyerek kapcsolat, mi...

Szülő-gyerek kapcsolat, mi segíthet? (többi lent)

Figyelt kérdés

Egyszerűen már unom és rosszul érzem amiatt magam, hogy a barátaimat vagy barátnőmet kell terhelnem azzal, hogy 18 éves létemre a szüleim mennyire idegesítenek. Bármikor itthon vagyok ők is itthon vannak és ez nagyon sok. Mindig azzal frusztrálnak, hogy nekem mi a dolgom, mit kell csinálnom, mit fogok elrontani, miért van ez így meg úgy, miközben minden rendben van csak óriásiak az elvárásaik és még ezzel se lenne baj, de nem tudnak másról beszélni csak is erről. Néha örülnék, ha valami mást felhoznának és nem csak ugyanazért a dolgokért jönnének be a szobámba naponta ezerszer. Épp ezért nem túl jó a kapcsolatunk, mert ha odamegyek hozzájuk nem kell öt perc és máris a suliról vagy egy olyan témáról beszélnek ami nem érdekel. Értem én hogy jót akarnak, hogy jól tanuljak, de ezzel a folyamatos nyomással semmit nem érnek el pozitív irányban. Sokszor próbáltam már velük megbeszélni, de itt sem kell öt perc és veszekedés alakul ki. Nehéz így koncentrálni és jól érezni magam itthon és ez már mondhatni évek óta így megy. Úgy érzem ez az egész egy ördögi kör...

Tudom nehéz ez alapján teljes képet kapni a helyzetről, de csak annyira lennék kíváncsi, hogy van e másokkal is ilyesmi és mi segíthet ezen?



2021. okt. 7. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Mert mit varnak el? Hogy tanulj jol es ne adj isten meg a hazimunkaba is segits be? Jajj ne, hat ez rettenetes! :(

Talan ha elsore megcsinalnad azt, amit kernek, akkor nem mennenek be ezerszer a szobadba kerdezo.


Egyebkent majd elmulik. Minden tini azt hiszi, o a vilag kozepe, a szulok hulyek, stb stb, tehat ez tok termeszetes, velem is volt ilyen.

Majd meg is fog oldodni magatol, ahogy telnek az evek.

2021. okt. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
18 év alatt felneveltek, ök mennyit panaszkodtak ezért? Ne legyél már hálátlan.
2021. okt. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Bármikor otthon vagy, a szüleid is otthon vannak. 😄😄😄 Jó, hogy nem küldöd le őket az utcára lófràlni, hogy neked legyen egy kis énidőd.

Ha unod, hogy folyamatosan panaszkodsz, hát akkor ne panaszkodj. Te lehet, hogy óriási elvárásnak látod amit ők mondanak, már meg piszlicsáré dolognak gondolná. Csináld meg a házimunka rád eső részét kérés nélkül, ha azt mondják, hogy valamit el fogsz rontani, akkor kérd meg, hogy mutassa meg, hogy szerinte hogy kell megcsinálni. De ne flegmán meg bunkón mert tiniként én is elég forrófejű voltam. Egyébként meg tanuld meg kikapcsolni a füledet, bólogass és mondd, hogy oké. Vagy tarts magad mellett mindig valami könyvet amit felkapsz mikor bemennek, hogy apu/anyu épp tanulok.

2021. okt. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

kérdezd meg őket időnként, mi volt a munkában, hogy ment, miért nem igazgatók már. Csináld velük azt játszásból, amit ők veled.

Fontos: a társadalom (lásd a többi avittos kommentelőt) elvárja, hogy tiszteld a szüleidet, de vajon a szüleid tisztelnek, bíznak-e benned? Ha nem, akkor bizony bekaphatják. (persze nem ismerjük, hogy te milyen vagy igazából. Olyan, akit semmi nem érdekel a mobilján kívül, vagy olyan, akinek van valamilyen terve az életre, és tesz érte)

2021. okt. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!