Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok az olyan szülőrő...

Mit gondoltok az olyan szülőről, akinél "kérvényt" kellene benyújtani, hogy hazaköltözhessen a gyereke?

Figyelt kérdés

Egyedül él egy nagy házban, tele üres szobákkal. A lánya már említette, hogy szeretne hazaköltözni a 2 gyerekével és a férjével, hogy megtudják spórolni az elbérlet árát, mert házvásárlás előtt állnak, amit a szülő tud! De még csak említeni sem említi nekik.

Egy nagyszülőnek nem az lenne a legjobb, ha a közelében tudhatná a gyerekét és az unokáit?


2021. okt. 15. 14:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
37%

Egyébként nem irt rossz megoldást a 26-os. Ha ez a mama ötlete lenne , simán jó lenne. Hiába pontoztátok le, nagyon sokan segítenek így. Eladják a nagy házat, vesz kisebbet, különbözet a gyereké. Vagy sokan eladják ha van a földjüket, legelőt, esetleg erdőt.

De kérdező azt irod hogy nem szerettek alkalmazkodni. Ha ezt így leírod akkor hogy a csudába is gondoltad ezt az együttélést. Neked nem a lelkiismeretedet bántja hanem az egódat hogy anyud nem enged költözni, nem könyörög, nem dob el mindent. Ennek oka van, és biztos elég jól ismer és tudja hogy nem boldogulna veletek. És miért lett volna jó neki hogy odaköltözzetek? Írd már le az ő hasznàt. Mert a tietek a pénz, de az övé?

2021. okt. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim ***** válasza:
93%

"Annyi gyereket vállaltunk, amennyit bírunk anyagilag" - lehet, csak felénk szokás kicsit fordítani a sorrenden, de az összes ismerősöm előbb összespórolt önerőre, vagy egy kisebb lakásra/házra, és utána jött a gyerek. Ti csináltatok kettőt is, most meg megy a sopánkodás, hogy hát kéne saját ingatlan, csak kéne hozzá pénz is. Ha nekem pénz kell, nem csinálok gyereket, mert az rengeteg pénzbe kerül. Na, nektek kellett kettő is.

Az külön vicces, hogy úgy adod elő, mintha ti tennétek szívességet anyádnak, hogy a nyakára költöztök. Kapj már észbe. Ha akarta volna, már rég felajánlotta volna. Nem akarja, ami teljesen érthető. A gyerekem, ha megszorul, ideiglenesen visszaköltözhetne. A gyerekem a férjével, meg a gyerekeivel együtt meg oldja meg és ne az én kontómra akarjon spórolni.

2021. okt. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 anonim ***** válasza:
94%

Bár én nem vagyok sem szülő, sem nagyszülő, csak egy fiatal aki most vett lakást, de megmondom őszintén számomra a legnagyobb rémálom az a kéretlen vendég.


Főleg azok a fajták, akik még meg is magyarázzák, hogy ez nekem majd mennyire jó lesz meg nem is fognak zavarni. Hát a saját házamban/lakásomban szeretném én eldönteni, ki az aki zavar és ki az aki nem.

2021. okt. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim ***** válasza:
92%
Azt meg hozzá tenném, más dolog a vendég, és más dolog a lakótárs. Más az, ha valaki ott van, de tudod, hogy pár óra és elmegy haza, meg más az amikor valaki a lakótársaddá válik akaratodon kívül és mindig ott lesz.
2021. okt. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
94%
A fiam csak hétvégén lakik itt -, hét közben külföld, szintén lakásra gyűjt -, péntekenként örülök, ha épségben megérkezik, hétfőn még jobban örülök, hogy eltolja a bringát. Sütök-főzök neki, vihet is belőle, aztán járjon békével.
2021. okt. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:
94%
El kell fogadni hogy neki igy jobb.
2021. okt. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:
92%

"Elsősorban neki akartam jót mert szüksége lett volna ránk abban az időben. Másodlagosan néztem magunkat."


Ez de cuki. Eredetileg pénzt akartak spórolni, most már kb imádkozni kell nekik, hogy menjenek, csak anyuka miatt mentek volna. 😂

2021. okt. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
96%

Elsősorban neki akartam jót mert szüksége lett volna ránk abban az időben. Másodlagosan néztem magunkat."


Először is, honnan tudod hogy tényleg szüksége lett volna rátok és nem csak te beszéled be magadnak ?..

2021. okt. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 anonim ***** válasza:
95%
És te mit gondolsz arról a felnőttről, aki családos emberként is a szülővel oldatja meg a gondjait, és elvárja hogy a szülő ettől boldog legyen?
2021. okt. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 anonim ***** válasza:
90%

"Egy nagyszülőnek nem az lenne a legjobb, ha a közelében tudhatná a gyerekét és az unokáit?"


Nézd, a nagyszülő nem egy külön faj, ami arról ismerszik meg, hogy mindenki jobban tudja, hogy mi a jó neki, mint ők maguk.


Én nagyszülő vagyok, és szeretem a gyerekeim, meg az unokáim, de nincs az a pénz, amiért összeköltöznék velük.


10 éve élek egyedül, alighanem bekattannék, ha a gyerekem negyedmagával a nyakamra akarna költözni. Inkább kiköltöznék a saját házamból.


Évente néhány hétig van részem az együtt élésből, ez nekem untig elég. Más az életritmusunk, más a felfogásunk, nekem ez baromira fárasztó. Vén vagyok már, a hátralevő életem szeretném már úgy leélni, ahogyan nekem kényelmes.

2021. okt. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!