Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok az olyan szülőrő...

Mit gondoltok az olyan szülőről, akinél "kérvényt" kellene benyújtani, hogy hazaköltözhessen a gyereke?

Figyelt kérdés

Egyedül él egy nagy házban, tele üres szobákkal. A lánya már említette, hogy szeretne hazaköltözni a 2 gyerekével és a férjével, hogy megtudják spórolni az elbérlet árát, mert házvásárlás előtt állnak, amit a szülő tud! De még csak említeni sem említi nekik.

Egy nagyszülőnek nem az lenne a legjobb, ha a közelében tudhatná a gyerekét és az unokáit?


2021. okt. 15. 14:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 anonim ***** válasza:
90%
Nem engedném. Felneveltem 2 gyereket, elment 20-24 évem rájuk, ami oké, de talán hadd engedtessék már meg, hogy 60 évesen nyugalmam legyen.
2021. okt. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/75 anonim ***** válasza:
63%

#70, próbáld meg eladni a te tulajdonrészedet a tesódnak - ez nem biztos, hogy menni fog -, és te is visszavakanthatsz neki (meg anyádnak), hogy nem vagy köteles "felújítás" címszóval a seggük alá tolni semmit. Beszélj ügyvéddel (vannak ingyenes csoportok is), és kérdezz rá, hogy mit vagy köteles fizetni, mint tulajdonos. Ha lóg a tető, és beázik az ingatlan, azt pl. sajnos igen. De a kerítésmázolást - mert ők fehér helyett rózsaszínt akarnak -, azt nem.

Amúgy ezt a "közös tulajdon megszüntetést" legkésőbb anyád halála után így is, úgy is meg kell valami módon oldani.

2021. okt. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/75 anonim ***** válasza:
66%

31Tudod elég szomorú hogy így van gondolkozva.Majd a szűlő megoldja a problémát

Eladja a kényelmes lakását házát amíért kínkeservesen megdolgozott.Hogy a sült galamb a fiatalok szájába repüljön.Nem arra van gondolva ha ezt megteszi: a pénz az őve netán a filléres nyugdíját kiegészíthesse és így 70évesen nem kéne még dolgoznia

Aztán ha levetkőzik a fiatalnak robotól mint egy örült öregségére még jön a további követelés.mikor unoka van arra is vigyázzni kell ám neki is pénz kel mert ha ellent mer mondani a legutolsó sz@r lessz a szemében.En nem tudom soha nem voltam követelőző mindig a magam és a férjem erejére számítottam.A mai fiatalok miért hiszik minden az ővék úgy nyúzhatják a szülöt ahogy az ő igényük mindenek felett meg legyen?

2021. okt. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/75 A kérdező kommentje:

Mindenkinek megvan a saját véleménye. Ha az én gyerekem haza szeretne költözni, ezer örömmel fogadom majd. De mivel minden ember másképpen gondolkozik, így nyilván van aki ezt nem engedné meg. Ezért nem kell lehurrogni, fölénnyel válaszolni egy kiírt kérdésre.

Felnőtt emberek vagyunk, tudjuk mire vállaltunk 2 gyereket, megtudunk adni nekik mindent és mire iskolába mennek, már meglesz a saját ház is.

Köszönöm szépen, nem költözünk édesanyámhoz. Sajnálom ha ez a kérdés sokatok lelki világát megbántotta. 🤷‍♀️

Minden jót kívánok a válaszadóknak!

2021. okt. 17. 21:04
 75/75 anonim ***** válasza:
100%

Az nyitotta ki mindenki zsebében a bicskát,hogy burkoltan itt szidod az anyád amiért nem enged családostul hozzá költözni.

ILLETVE! Erről szó sincs,nem is biztos hogy ne akarná csak nem tette fel neked a kérdést és ez téged bánt.

Ti akartok spórolni,de itt mondod,hogy ti mennyire jók lennétek ott neki,és mennyire szüksége lenne rátok..


Hát,én abban nem lennék biztos.De nem ismerem őt,nyílván.

Ha annyira bánt,hogy nem kérdezi meg és haza akarsz menni kérdezd meg,hogy mehettek-e.

Honnan kellene megszülnie a gondolatot,hogy te férjes asszonyként haza vágysz spórolásképp?:D

Nyílván azt gondolja anyagilag is minden oké,ketten vagytok és majd megoldjátok,nem tolakodik ő se.

2021. okt. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!