Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok az olyan szülőrő...

Mit gondoltok az olyan szülőről, akinél "kérvényt" kellene benyújtani, hogy hazaköltözhessen a gyereke?

Figyelt kérdés

Egyedül él egy nagy házban, tele üres szobákkal. A lánya már említette, hogy szeretne hazaköltözni a 2 gyerekével és a férjével, hogy megtudják spórolni az elbérlet árát, mert házvásárlás előtt állnak, amit a szülő tud! De még csak említeni sem említi nekik.

Egy nagyszülőnek nem az lenne a legjobb, ha a közelében tudhatná a gyerekét és az unokáit?


2021. okt. 15. 14:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
18%

42

Én nem azt mondtam hogy adja el, hanem sokan ezt csinálják hogy segítsék a gyereküket lakáshoz jutni. És ha ez anyukànak lenne az ötlete akkor sokat segített a gyerekèn. De semmi se kötelező, főleg ha szeret ott lakni, akkor minek adnà el. De vannak akiknek csak a gyerekük számít és inkàbb eladja a házát. Nem egyformák az emberek.

2021. okt. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
89%
És sok gyerek van, akinek alap hogy az öreget kiforgassa az otthonából, és kisemmizze...
2021. okt. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
83%

Persze, a nagyszülő az ingyen rabszolga. Végre kirepültek a gyerekek, felnevelte őket, élhetne még egy kicsit nyugiban mielőtt lerobban, utazhatna stb. Vagy ne adj' isten még dolgozik is ugye...és akkor az önző kölke odaköltöztetné a nyakár a családját 2 pulyával, hogy 0-24 visítozás és hangzavar legyen.


Plusz lehetne ingyen bébiszitter is amikor szükség van rá. :D


Előre kellene gondolkodni, megteremteni a feltételeket és utána gyereket gyártani. Nem más nyakára és más kárára.

2021. okt. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
90%
Nem olvastam végig minden kommentet, de nem ugyan az ha örömmel fogadja ha mentek, szeretné ha gyakran mennétek, mint együttt lakni.Felnevelt, dolgozott ha nem szorul ápolásra neki is kijár a nyugalom.Nem 2 kisgyermeket pesztrálni, a férjedet kerülgetni.Amúgy igen, előbb a fészek megteremtése, utána a gyerek.Ha nincs pénz gyerekre, akkor nem kell gyerek.Azon dolgozzatok, hogy Ti megteremtsétek a saját otthont.
2021. okt. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
15%

Már megint teljesen félrement itt néhány hozzászóló.

Senki nem mondta, hogy adja el a házát és menjen a híd alá a nagyi, mert lassan itt tartotok.

Én azt írtam, ha az én gyerekem lenne ilyen helyzetben, akkor eladnám a sokszobás házamat és vennék egy kisebbet. A különbözetből pedig segíteném a gyerekeimet.

De nem költöznék össze velük.

Mit kell itt acsarkodni? Mint valami rossz boomerek?

Nem mondtam, hogy ezt kell tennie a nagyinak, hanem hogy ÉN így tennék. Mert szeretem a gyerekeimet és minek fenntartani, takarítani, gondozni egy sokszobás házat egyedül?

Annak ellenére tenném ezt, hogy nálam előbb ház, azután gyerekek volt a sorrend.

Szövegértés?

2021. okt. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
30%

#55, sokszobás házban lakom egyedül, ami számomra fölöslegesen nagy. És bár nem kerül sokba a fenntartása - jó a hőszigetelése -, de a ház vidéken van. Én is gondolkodtam az eladásán. Osztottam-szoroztam, és nem lehetne annyiért eladni, hogy jusson is, maradjon is.

A szövegértésen túl néha a felszín mögé is látni kell tudni.

2021. okt. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
25%

56

A felszín mögé, a te sajátos rozzant vidéki helyzetedet látod.

Itt mindenki kettyós?

2021. okt. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
70%

#57, nem mindenki, de te mindenképpen.

A "sajátos rozzant vidéki helyzet" pedig egy megyeszékhelyű városka, DE nem Budapest és környéke. Továbbá: nincs munkahely, nincs autópálya.

Ugyanitt többszobás ház eladó.

2021. okt. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
15%

Le van pontozva 55-ös pedig neki is igaza van.


Van realitás az eladásban is és van realitás a megtartásban is. A mi családi házunk nem sokat ér, de ha csak a részem megkapnám belőle, az 8-10 millió.


Pont az az összeg, ami most jól jött volna lakás vásárlásnál, mert 9 millió hitelt vettem fel. Így vagy nem kellett volna hitel, vagy tudtam volna egy fokkal jobb lakást venni jobb helyen.


Vagy saját anyám is panaszkodik, hogy az emeletre nem bír felmenni, tulajdonképpen 1 szobát használ egy 120 m2-es házból.


Jó azt is meg tudom érteni, ha valaki ragaszkodik az ingatlanjához, esetleg olyan ingatlan ami generációk óta a családhoz tartozik. Vagy például egy szép nagypolgári lakást én sem szívesen adnék oda, hogy utána egy kis lyukban élhessem le a maradék életem.

2021. okt. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
18%

Az a helyzet, hogy azt például nem is tudjuk, hogy a kérdezőnek van-e testvére?

Egy ismerősöm járt úgy, hogy az idősebbik gyereket támogatták ezerrel, telket vettek, házat építettek, amit aztán el is veszítettek, mert bár lakhatási gondjuk nem volt, de kellett a hitel a kocsira, nyaralásra stb. de nem tudták törleszteni. Mivel még egy házat nem tudtak felépíteni, így a kisebbiknek egy szintet húztak a saját házukra, és haszonélvezeti joggal, de rá íratták az ő részüket is. A nagy évekig nem beszélt velük (a szüleivel sem!) mert kisemmizték. Úgy, hogy a szülők, akik időközben örököltek, abból nekik is adtak. Az apuka, aki alapból nagyon beteg volt, pár hónapja kórházba került. A nagy rögtön hívta az anyukáját, hogy a kocsi, amit apuka használt, kinek is van a nevén?

2021. okt. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!