Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szülő jogosan haragszik a...

Egy szülő jogosan haragszik a gyermekére, ha az nem akar neki unokát?

Figyelt kérdés

2021. okt. 18. 13:48
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
87%
38.ha rámész a főoldalra látod ott mellette
2021. okt. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
80%
Karika mindnél van, sima karika benne ? régi kérdés, cikcakkos karika benne ? friss kérdés és végül a sima karika benne felfele mutató nyíl a kiemelt kérdés. Ez simán egy friss kérdéssel vna jelölve.
2021. okt. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
87%

41.köszi ezek újak nekem :D

azt hittem ez csak akkor van mikor kiemeled.

2021. okt. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
83%

ma 15:17

Hülyeség. Ez a szokásos anya/anyós provokáció, amivel próbálják beállítani rossznak a gyerekvállalást. Mondjuk én is dühös lennék, ha a macskán kívül nem akarna más a társaságomban lenni. :D

2021. okt. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
80%

Van ám kettős mérce is.

Anyám,nekem: "Mikor lesz unoka?"

Én: "Valószínűleg soha, mert nem kedvelem a gyerekeket" (nem is lett, igaz, azóta volt több barátnőm is).

Anyám, húgomnak:

"Mikor lesz unoka?"

Húgom: "Soha"

Nahát, itt elszabadult a pokol. Húgom azóta nem is sűrűn látogat haza.

...azt meg csak én tudom, hogy azért nem, mert leszbi. Nekem el merte mondani, otthon nem, amilyen homofób mindenki...

2021. okt. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
75%

Köze? Semmi.


Engem is úgy neveltek, hogy jaj, szüljek, stb. Minek? Hová? Nem vagyok én hülye.

Ha apám babázni akar, akkor csináljon ő :D

2021. okt. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 tozser ***** válasza:
71%

Nagy általánosságban azok a "gyerek pártiak" akiknek már nem lehet gyereke a koruknál fogva, vagy azok akik abortusz ellenesek, hogy minden nő szűlje meg azt a gyereket ....."minden áron".

Sokan fel sem fogják hogy sok ember egyszerűen azért nem TUD gyereket vállalni mert nincs hová, nincs lakása és a jövedelme is alig elég két főre!

A 18-as pedig, ha minden áron gyereket akar, nyuljon a zsebébe és szponzoráljon egyet,...papiron... egy szerződéssel egy családnak, hogy gondoskodik a gyerek teljes eltartásáról-ruházkodásáról-iskoláztatásárol ameddig az tanul, sőt a szűlőknek is fizet XY összeget HAVONTA azért mert gondozzák a gyereket, havonta és készpénzzel!


Mert -ugye- könnyű lenne előirni mit is kellene tenni egy házaspárnak..

2021. okt. 22. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
87%

Egy szülőnek illene tudni, hogy milyen felelősség egy gyerek felnevelése. Kell hozzá biztos párkapcsolat, egzisztencia és a gyerek utáni vágy.

És az a gyerek egy önálló emberré fejlődik, nem a szülő kiterjesztésévé. Felnőttként maga is el tudja dönteni, hogy akar-e gyereket.

Az ember nem a szüleinek vállal unokát! A szülő nem lehet olyan önző, hogy azt várja el, hogy neki vállaljanak unokát!

Ha valaki nem saját indíttatásból vállal gyereket, előbb-utóbb rámehet a kapcsolata, és szerencsétlenné teheti azt a gyereket, aki érzi, hogy nem szeretik. Persze lehet, hogy szülővé válva rajongani fog a gyerekéért, de erre nincs garancia.

Szóval önzőség ezért haragudni. Nem könnyű, de el kell fogadni. Lehet, hogy csak egy kis türelem kell, és a felnőtt gyerek is másképp fogja érezni, ha szabadon dönthet.

Mondom ezt lassan nagyszülő korúvá válva. Én is nagyon szeretnék unokát pár év múlva, de nem lesz jogom a gyerekeimet nyomasztani ezzel. Ez az ő életük.

2021. okt. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
72%
Poén hogy én nem sértegettem senkit csak ismertettem egy olyan jelenséget amit bárki észlelhet nyitott szemmel csak "nem illett a képbe" válaszként szal törölve lett. Ájrópa segíts, jogállamiságot!
2021. okt. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim válasza:
72%
A haragot nem értem. Ugye ne menjünk bele abba, hogy hogy mi az oka, hogy nem akarnak gyereket - teljes mértékben az ő döntésök. Azonban, ha az van mögötte, hogy jó lenne a nagyszülőknek a tudat, hogy a gyerekük öregségére nem egyedül szomorkodik pl. egy karácsonykor, hanem nála is lennének gyerekek, unokák, az mondjuk szép cél. Érthető. Vigyázni kell, mert sokan megvalósítják önmagukat, stb. és boldogtalanok. Akkor jön az, hogy 40 valahány éves korban hirtelen eszükbe jut, hogy milyen jó lenne egy kisbaba. Csak nehogy késő legyen.
2021. okt. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!