Mit tegyek? Elköltözés

Figyelt kérdés

mar nagyon nincs kedvem itthon lakni a szuleimmel, 20 eves vagyok es fiu

Anyam nem igazan szol bele a nevelesembe, föz, mos rank de igazabol nagy szava apam mellett/ellen nincs

Mivel apam agressziv, latastol-vakulasig dolgoztatna a kertben

van egy kis gazdasaga, ő mar nem igazan birja idö hijan de hiaba mondom neki nem erdekli

ha barmikor felhozom a temat hogy el szeretnek koltozni a baratnomhoz nem engedik, már 4 eve egyutt vagyok a baratnommel de a valaszuk mindig ugyanaz “szo se lehet rola” mert meg tanulok, meg se hallgatnak

Van egy noverem öt is nagyon nehezen engedtek el de azt hittem azert mert ö lany


Legyszi a legy ferfi es hasonlokat hanyagoljuk.. nem kakaskodni akarok hanem elkoltozni, nyugodtan, bekeben!



2021. okt. 25. 20:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
65%

Tudom, hogy más választ vársz, de szerintem igaza van a szüleidnek. Amíg nem vagy önfenntartó, mire költöznél el? A puszta v@l@gadra? 100 ezer forint semmire nem elég! A barátnőd szülei kedvesek, hogy felajánlották, hogy támogatnak titeket, de mi lesz, ha szétmentek? Erre persze senki nem számít, de megtörténhet. Akkor hajléktalan leszel? Mert ha az én fiam lennél és csak egy papírt hagynál a konyha asztalon, hogy " csá, elköltöztem", elég morcos lennék és lehet azt mondanám, hogy kívül tágasabb, ha vissza akarnál jönni.

Akinek fix munkája és jövedelme van, annak sem egyszerű az élet, nem még annak, akinek ez nincs jelenleg.

Legyél okos és bírd ki még azt a 2-3 évet!

2021. okt. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem maradj, amíg nincs biztos fizetésed és néhány hónapra elegendő megtakarításod. Az ösztöndíj nem túl sok, és nem is annyira biztos bevételi forrás. A gyakornoki fizetésre szerintem szintén nem lehet alapozni. Inkább találj ki mindenféle ürügyet, hogy miért nem tudsz dolgozni a kertben. Tanulnod kell, meg kell írni valami beadandót, vizsgád lesz stb. Vagy dolgozz egy kicsit jelképesen, aztán mondd hogy holnapra meg kell még csinálnod ezt-azt, át kell nézned az anyagot. Ha otthon nincs nyugtod ülj be könyvtárba, vagy valami olyan helyre ahol nem zavar senki. Ha fateroddal nem lehet normálisan beszélni inkább cselezd ki, felesleges balhézni vele, nem mindenkit lehet észérvekkel meggyőzni.
2021. okt. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Igy se nagyon finansziroznak mast csak a kajamat es ha kétes lenne a kapcsolat nem akarnek hozza koltozni de mar tobb eve egyutt vagyunk.. nyilvan tudom valasok is vannak 20 ev utan is de en bizom a mi kapcsolatunkban

Mi amugy is kettonk fizetesebol gondoltuk a kozos eletet es nem 100e-bol

2021. okt. 25. 21:42
 14/19 A kérdező kommentje:
De akkor ezt a masfel ev sulit kihuzom valahogy, jobb a bekesseg
2021. okt. 25. 21:46
 15/19 anonim ***** válasza:
90%

Másfél éved van csak? Akkor ne legyél ostoba! Bírjad ki! Hamar eltelik!

A forrófejűségnek soha nincs jó vége!

Elvégzed a sulit, lesz egy biztos munkahelyed, majd akkor békével elköltözöl!

Hidd el! Ha apád is látja, hogy biztos jövőképed van, akkor meg fog enyhülni!

2021. okt. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
84%
Addig meg tegyél félre amennyit tudsz.
2021. okt. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Gyerünk, költözz el, senki nem tarthat vissza jogilag.
2021. okt. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Járd ki a sulit, mellette gyűjts pénzt, aztán amint tudsz dobbants. Felnőtt ember vagy, akár most is megteheted. Persze majd jön a faterod, hogy a tanyán majd ki dolgozik, de az az ő életcélja volt, a tiéd más.
2021. okt. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Csoda h a csajod nem pattant meg! Birjatok ki, ha eddig nem hagyott el, most se fog!


Anno mi cirkuszt lemulvelt anyosom..istenem..mikor a fiaval osszekoltoztem. Es elotte ugyanugy a nover koltozott el. Stb. Nem mondtak h szo se lehet rola..24 eves dolgozo ferfi volt akkor is. De a lakast amit vettunk meg akartak velunk utaltatni h hatha a szomszedok nem jok koltozzek EN oda...inkabb..erted? Aztan a siras rivas.. vasarnapi ebedmeghivasok nem ertunk ra- ezen valo megsertodes- ez ment az elso 5! honapban.


Azota jo. :D abbahagyta,beletorodott h az elet megy tovabb.


Szoval sajna..igen..elobb fejezd be a sulit,melo. Es cuccolj el onnan.


Oriasi :D ezt leirom. Lakasunk megvettuk (o fizette, en oroksegbol vettem a felét) ezt tudtak de probaltak lebeszelni..akadalyozni, megvettuk. Kozbe pont elmentek nyaralni :"D mi meg pont addigra idozitettuk a cuccolast. Szekrenyeink..ruhaink!! Borondok.. stb. Azon nevettunk h megusztuk az ajtoba siros ne menj fiam dumat :D

Persze mar tudtak h megvan veve a lakas szval koltozes lesz de nem neztek vegig a pakolast.

Mondjuk az en csaladom vegignezte az en pakolasom :D de mivel nehez velem IS xD egyutt elni, nem volt siras 😂😂😂

2021. okt. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!