Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Hogy fogadnátok ha a...

Szülők! Hogy fogadnátok ha a 13 éves lányotoknak 18 éves barátja lenne?

Figyelt kérdés
2021. okt. 27. 00:03
1 2 3 4 5 6 7
 61/62 anonim válasza:
17%

Kérdés:


Olyanokról, ami nem árt szándékosan senkinek?


HA IGEN, AKKOR Álljon itt egy életből vett példa.


Kisfiúként az egyetlen voltam a barátatim közül, a aki elmond-hatta a szüleinek, hogy a Pálvölgyi barlangba megyünkk túrázni, (Kötél nélkül egy-egy szál gyertyával a kezünkben).


Ez amiatt érdekes, mert akkoriban nyitva voltak a bejáratai, és minden évben volt baleset is, és néha halál is a föld mélyén.


De ez a fiúkat ugyen nem igazán érdekli :)


HA ESET NEM MENTÜNK VOLNA HAZA,

AKKOR CSAK AZ ÉN SZÜLEIM MIATT TUDTÁK VOLNA,

HOGY HOL KERESSENEK MINKET.


A tiltás ITT SEM ÉR SEMIT, ahogy máshol sem igazán működik.


Szóval, sem a FELNŐTTET, sem a gyereket a tiltás nem védi meg SEMMITŐL,

a világon semmitől.... max megnyomorítja.


De, ha egy gyerek elmondhatja, hogy mit szeretne, mire vágyik:


- akkor van módod arra, hogy beszéljél vele, hogy segítsed őt. Például az én gyerekkoromat alapul vegyük. Kötelet adjál a kezébe és rendes lámpát, tartalék izzóval és elemmel. Sőt, elküldeni őt barlangász tanfolyamra.


- és ha a gyerek a kútba akar beleugrani, NO, akkor bajban van az ember, mert azt sem lehet megtíltani neki.

MAX ELMONDHATOD, HOGY


- MI VÁR RÁ A KÚT MÉLYÉN,

- KIKKEL LESZ OTT,


és megkérdezheted tőle, hogy BIZTOSAN AZT SZERETNÉ?


Ja, még valamit ELMONDHAT AZ EMBER:


- Aztán, ha baj van, akkor itthon mindíg szeretettel várunk :)


Üdv, egy Apa

2021. okt. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/62 anonim ***** válasza:
63%
Ugyan én nem vagyok szülő, de nem, biztos, hogy nem! A pedofilok is így kezdik a "pályafutásukat".
2021. okt. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!