Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti szülőként megengednétek a...

Ti szülőként megengednétek a 18 éves lányotoknak, hogy összeköltözzön a párjával?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés rám vonatkozik, az utóbbi időben nagyon gondolkozok, hogy el szeretnék innen költözni.

Elsősorban azért, mert édesapám a lakásban dohányzik, és az utóbbi időben nagyon durva köhögő rohamok jönnek rám, ha megérzem a cigifüstöt. Bárhogy könyörögtem már neki ~10 év alatt, sehogy nem hajlandó a szabad levegőn dohányozni.

Másrészt szeretnénk a barátommal kialakítani a saját kis életünket, mindenki tudja, hogy komolyak a szándékainkra, és egyszer el kell kezdenem önállósodni is.


Minden véleményre kíváncsi lennék, ha igen, akkor miért, és ha nem akkor miért nem, normális indokkal.


Előre is köszönöm!



2019. márc. 29. 16:33
1 2
 1/19 anonim válasza:
94%
Igen, mert az egészséged fontos. Viszont akkor tényleg gondoljátok komolyan. Vagy ha nem, akkor legyen annyi pénzed, hogy egy esetleges szakítás után egyedül is tudj lakni. Amúgy ha talpraesett vagy, nem számít az életkor. De ez a cigis téma tényleg gáz, erre nem lehet azt mondani, hogy tűrd el.
2019. márc. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Én nem vagyok szülő, de remélem nem baj, hogy válaszolok. A húgom példáját tudnám felhozni, ő is 18 volt, amikor a párjával összeköltözött. Húgom akkor került egyetemre Budapestre, a párja előtte is ott dolgozott már, de munkás szállón lakott, ami nagyon lepukkant volt. Már 3 éve együtt voltak akkor, mert még gimiben jöttek össze. Mikor kiderült hogy húgomat felvették Budapestre egyetemre, ő mondta hogy akkor összeköltöznének, hogy a barátjának se kelljen ott maradni azon a helyen, és így megoszlanának a költségek stb, húgom dolgozik, a suli mellett, a barátja is tanul és dolgozik. A szüleimnek nem volt semmi ellenvetése. Azóta is együtt élnek, már 3 éve. Szóval ha tényleg komolyan gondoljátok akkor miért ne?
2019. márc. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
A nagykorú gyerekemnek már nem kell semmit megengedjek, mert azt csinál, amit akar. Amúgy nagyon emberfüggö, ha érett, okos, a kapcsolat is komolynak tűnik, akkor igen, támogatnám.
2019. márc. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%

Ez a cigizős dolog bent a lakásban valóban gáz. Nálunk a családban mindenki dohányzik még én is, igaz nem is vagyok rá büszke, de ez van. De a lakásban senki nem dohányzik. Egyedül az alsó szinten a kazánházban szoktunk ha nagyon rossz idő van kint, mert ott eleve van minimális füst ha kinyitjuk a tűzteret és rakunk a tűzre, meg ott van jó szellőző meg füst elszívó szóval ott nem gáz.

De a lényeg a költözésed. Eleve a pároddal kell tudnotok hogy milyen terveitek vannak, miből fizetitek a költségeket. Nyilván albérletbe mentek így annak díját, rezsit, kaját fizetnetek kell meg a sok más egyebet is meg kell vásárolnotok ha nem rendelkeztek vele, de ezek egyszeri költségek mondjuk. De itt azon van a hangsúly hogy van-e állandó jövedelmetek és hogy az elég lenne egymagatokra is ha esetleg szakítanátok, de nem akarsz majd hazamenni például szakítás után. Ezekre is kell gondolni ahogyan az első is írta. Meg ha nincs még állásod akkor szerintem dolgozz 2-3 hónapig hogy legyen plusztartalékod, meg persze a kaucióra is kell nyilván, én így csinálnám.

2019. márc. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

Az első kérdések egyike, hogy miből és hol fogtok élni? Barátod mit csinál, tanul, dolgozik? Nála milyen a családi háttér, támogató? Te mit csinálnál? Dologoznál, tanulnál, mennyid van eddig az életkezdéshez? Ha albérletbe mentek 2 havi kauciót + 1 havi bért le kell tenni, ami jelen helyzetben több mint 300 ezer is lehet.


Az én szüleim is erre voltak kíváncsiak, mert nem akarták, hogy rossz döntést hozzak. Igaz a mai napig segítenek, ahol tudnak, viszont nincs mindenki ebben a helyzetben.

Ha nincs félretett pénzed, akkor kezdj el már most dolgozni, akár suli mellett, mert a későbbiekben nagy szükség lesz rá. Szóval az önállósodást itt kell elkezdeni, aztán dugd össze a fejed a pasiddal.

2019. márc. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
Ha meg van a minden megfelelő körülmény hozzá, akkor igen. Hagynám, hogy úgymond szintet lépjen, de visszafelé már kicsit másként működik
2019. márc. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
31%

- 18 évesen miből akarsz élni?

- Párod kicsoda/micsoda?

- Hol laknátok?

- Neked tanulás, szakma, diploma?

- Indulótőke?

2019. márc. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
69%
Ha el tudjátok magatok tartani akkor hajrá. Bár nem tudom, 18 évesen milyen végzettséged van amivel megvan a 180-200 ezer nettó havonta.
2019. márc. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%
Apád egy jó nagy bunkó. Kicsit olyan, mint az enyém. Az enyém gyűjtögető, és telerakta a lakást szeméttel, amitől nem hajlandó megszabadulni. Mondjuk legalább nem dohányzik.
2019. márc. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
6%

Én 18 évesen 11.es voltam, 19 évesen érettségiztem, évvesztes vagyok.


Ha gimibe jársz, kiverném a hisztit, érettségi előtt nem mehetsz sehova, vagy örökharag. Szerezném egy légszűrőt a szobádba és tessék ott maradni, amíg meg az ajtótól elérsz a szobádig, tartsd vissza a levegőt(nyilván a pasit dobnám, ha a lányom miatt erre nem lenne hajlandó..)


Ha befejezted a gimit, menj nyugodtan, még támogatnálak is.

2019. márc. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!