Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell konkrétan számonkér...

Miért kell konkrétan számonkérni, hogy ha nincs kulcsra zárva az ajtó?18l

Figyelt kérdés

Hétköznap napközbe néha kimegyek az udvarra a hátsó ajtón, viszek vizet a kutyáknak, megetetem a macskát, és ehhez kinyitom az ajtót. Ilyenkor nem zárom vissza, mert itthon vagyok úgyis, ébren is, ha baj van észreveszem. Plusz ha valaki be akarna törni az első ajtón egyszerűbb dolga lenne, mert azzal bajok vannak sokszor.

Itthon mindenki a hátsóbejáraton megy ki-be. Ha én nem zártam kulcsra, amikor egyedül vagyok itthon, akkor anyám mindig számonkér, hogy miért van nyitva. És nem azt mondja, hogy jajj, nem biztonságos, be is törhettek volna. Ő azzal kezdi, hogy "Miért van nyitva, hova mentél?" Konkrétan olyan mintha azt is be kéne jelentenem és engedélyt kérni, ha 10 percre elugrok a kisboltba mert random eszembe jutott. (Mert mást nem igen tudok helyben csinálni amúgy.) Egyébként meg anyám tudja, hogy ki szoktam menni állatokat etetni napközben, szóval nem is értem, hogy mi olyan meglepő azon, hogy ki kellett nyitni az ajtót. Persze lehet más oka van a számonkérésnek.


Mit gondoltok?


2021. febr. 18. 15:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

egyszerűbb ha bezárod és akkor nem fog anyád problémázni


anyád is öregszik, idővel egyre több ilyen hülyesége lesz

2021. febr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
A besurranásra külön biztosítási tétel kell, mert ha nincs, akkor nem fizet a biztosító. Bezárni az ajtót egy mozdulat.
2021. febr. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Azt gondolom, hogy zárd be az ajtót.
2021. febr. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

A férjem is háklis erre, pont azért, amiért a szüleid is. Mert bemehet valaki. Meg mert ha az a reflex, hogy mindenki bezárja, könnyebben nyitva marad, ha elmentek otthonról és te mégsem zártad be.

Annyi, hogy mi csak az első ajtót szoktuk zárni, a hátsót, ha idehaza vagyunk és nem alszunk, akkor nem.

2021. febr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Fsms válasza:
98%

Mi Óbudán lakunk, ha kint marad valami a kertben annak néhány napon belül nyoma vész. Szomszédba kb 2 éve törtek be.

Haverom a 13. Ban lakik társasház , elfelejtette bezárni az ajtót, éjjel arra ébredt, hogy nincs egyedül a lakásban.

Szóval ilyen közbiztonság mellett mamáddal értek egyet. Bocs.

2021. febr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

Nekem nyitott ajtó mellett nem lenne egy nyugodt percem sem, pedig biztonságosnak tartott környéken élek.

Egyszer fogod csak nagyon megjárni és ha éppen nem erőszakolnak meg, vagy nem vágják el a nyakadat, csak leütnek és kirabolnak, akkor még szerencsés is leszel.

Utána már ész nélkül zárni fogod az ajtót, ami csak egy mozdulat!

2021. febr. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%
Újságokat hordok ki hajnalban. Kb minden hétre jut egy zárban felejtett kulcs és az 5 ev alatt, amióta csinálom sok nyitott ajtót is talaltam. Becsukja a lakó, csak nem zárja be, aztán kinyílik... Ilyenkor a rendőrséget szoktam hívni és megvárom, amíg kiérnek. Nos, szerintem minimum egy enyhe infarktust hordanak ki lábon a lakók, amikor egy vadidegen ront az otthonukba zseblámpával, elkiabalva magát, hoyg rendőrség... Ne akard ezt.
2021. febr. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De nem azért aggódik, hogy mi van ha bejön valaki. Hanem az a kérdés van nekemszögezve, hogy "Hol voltál, hogy nyitva van az ajtó?"
2021. febr. 18. 19:13
 9/14 Anna Ács-Kocsis válasza:
100%
csak azért mondja mert félt. nagyon félnek az ősök attól, hogy idegennel megy-e el a gyerek, hogy nem-e valami bandával lóg, és rászoktatják a cigire, stb. de azért zárd be, mert akkor nem fognak érted aggódni
2021. márc. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%
nem kene szamonkerjen minden alkalommal, hogy hova mentel, de a csaladi beke es a biztonsagotok erdekeben jobb ha tenyleg zarjatok az ajtot. plusz hiaba hallanad ha valaki bejon, vagy be akar jonni, azt te nem fogod tudni kikergetni mar a hazbol...
2021. ápr. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!