Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen feltételekkel támogatta...

Milyen feltételekkel támogattak titeket a családotok anyagilag amikor felsőoktatásban voltatok?

Figyelt kérdés
(azoktól kérdezem akiket támogattak és akiknél az anyagi támogatás valamilyen feltételekhez volt kötött)
2021. nov. 8. 13:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
A gimi felső oktatás? Mert ha igen agen akkor ugyan úgy támogattak mint alsóban.
2021. nov. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
1- a gimi nem az
2021. nov. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Első, gimi az középiskola....atyaég.
2021. nov. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Engem támogattak az egyetem alatt. Kollégium, tananyagok, kajapénz stb. Az volt az egyetlen feltétel, hogy időcsúszás nélkül végezzem el a szakot, diplomázzak le. Nem kértek vissza a pénzből semmit, így sem, hogy már dolgozok. De ezt nem tartom fairnek, úgyhogy mindig szoktam hazaadni valamennyit.
2021. nov. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az volt a feltétel, hogy tanuljak, de ha csúsztam volna se baj, tudták hogy ez egy ilyen szak. Kolis voltam és havi 120 ezer volt a bevételem, abből 90 otthonról jött. Néha több, ha váratlan kiadás jött, pl orvosi vizsgálatok.
2021. nov. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
98%

Tulajdonképpen feltétel nélkül, de az nem is volt kérdés, hogy

- befejezem, lehetőleg csúszás nélkül (végül szakot váltottam, de még az első év után, sikertelen vizsga miatt csúszni nem csúsztam)

- nem költekeztem össze-vissza (dolgoztam mellette, de csak annyit amennyi a tanulás mellett belefért, elég széles határok között, heti 15-25 órában)

2021. nov. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
98%
A feltétel az volt, hogy végezzem az iskolát. Amikor megbuktam, és otthon kellett lennem egy fél évig, akkor el kellett mennem dolgozni. Mondjuk én mindenképpen elmentem volna, de mindegy. Ennek az lett volna a célja, hogy lássam, milyen szar melóhelyem lesz, ha nem tanulok. ehhez képest letettem a diplomát, de az egyetlen munkahely, amit szerettem, ez az "elrettentő célzatú" hely volt, az összes többit gyűlöltem mint a szart, érdemes volt tanulni.
2021. nov. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%

csak akkor vettek autót, ha bejutottam államira


a 7 félév tandíjából választhattam, ellenkező esetben fizethettem volna a költséges képzést


ez volt a deal, érettségi előtt 1 évvel

2021. nov. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
98%

Én szülő vagyok. természetesen, maximálisan támogatom/támogattam mindkét gyerekemet. Mivel egyedül neveltem őket, kevés pénzből, az egyik feltétel az volt, hogy a helyi, vagy közeli iskolát válasszanak, mert nem tudok albérletet fizetni, (vagy ha nem jó, akkor ő teremtse elő erre a pénzt) a másik pedig az volt, hogy a tanulásra koncentrálnak, amíg tanulnak, addig a lakhatást, rezsit, kaját, alap dolgokat stb. fedezem, egyéb igényeket nem tudok vállalni.


Mindkettő a városban járt egyetemre, a nagyobbik már végzett, ő már dolgozik, elköltözött. Diákmunkát vállalnak mellette, az a pénz az övék.

2021. nov. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmiféle feltételhez nem kötötték.
2021. nov. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!