Nem aludhatok ott?

Figyelt kérdés

Lassan fél éve együtt vagyunk a barátommal. Bemutattam már otthon, ismerik a szüleim. Rendes gyerek tudják ők is, nagyon udvarias és nagyon figyelmes. Én még egyszer sem találkoztam az ő szüleivel, ami valljuk be hogy gond, főleg ennyi idő után. Ők messze laknak, ezért vonattal kellene menni és úgy gondoltuk, hogy akkor egy hétvégét ott töltenék és programokat csinálnánk a szülőkkel közösen meg kettesben is. Édesanyám teljesen kiborult az ötlettől, hogy mi az hogy én ott akarok aludni. Max.úgy mehetek ha reggel megyek, este jövök, ami nem egy jó megoldás, mert hosszú az út. 19 évesek vagyunk egyébként. Az én szüleim szigorúbbak, bajom lenne belőle, ha csak felülnék a vonatra és szevasztok.

Mit lehet csinálni? Nem szeretném ha rámenne erre a kapcsolatom, mert tényleg egy remek ember a barátom.

Szigorúbb szülőnél vajon mi lehet az elfogadható?



2021. nov. 8. 22:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
91%
Nem értem, hogy 19 éves létedre miért csinálják ezt. Ennyi idősen, ha nekik nincs ellenükre, teljesen normális lenne, hogy ha a barátodnál aludnál.
2021. nov. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
87%

Kész vagyok ezektől a kérdésektől. Én 19 évesen már együtt éltem az akkori párommal. 18 évesen közöltem hogy érettségi után költözök hozzá és ennyi. Pedig előtte igazi anyámasszony katonája voltam, aki ki sem mozdult a házból.

Állj a sarkadra, ennyi. Megölni biztosan nem fognak a szüleid.

2021. nov. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
92%
Mennyire tuti, hogy a szex miatt akadt ki anyukád annyira ezen az ottalváson? Lehet, hogy amíg te ezt gondolod indoknak, addig ő igazából csak attól tart, hogy akkor fogsz először találkozni két ismeretlen emberrel, ezért lehet, hogy kényelmetlen lenne mindjárt ott is aludni. Másfél óra nem olyan vészes, most mehetnétek így, aztán ha elújságolod, hogy milyen rendesek voltak, amikor hazaérsz, akkor a szüleid is megnyugszanak. Amugy nem tudom, én nem vagyok teljesen pártatlan itt, mert nekem kellemetlen lenne az első találkozás alkalmával ott is aludni, de ez az én egyéni hülyeségem :)
2021. nov. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos valamikor meg kell harcolni a leválást az ilyen kontrolláló szülőkkel. Ha rájuk hagyid akkor 45 évesen fogsz föleszmélni, hogy rágjak a füled, hogy hol maradt az unoka. ( nem fogják a saját felelősségüket látni)
2021. nov. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Ebbe bele sem gondoltam. Tényleg kicsit furcsa lenne, hogy egyből ott alszom egy teljes hétvégét.

A szex miatt is aggódhat, sőt szinte biztos is. Egy teljes hétvégét egy ágyban tölteni, rémálmai lesznek egy évig édesanyámnak. Mondjuk szexelni nem csak éjszaka lehet. Nem kell ahhoz ott aludni.

2021. nov. 10. 11:51
 16/18 anonim ***** válasza:
80%
Igen, elsősorban szegény drága édesanyádra gondolj. Lényeg, hogy őt tamogasd, ott legyél vele mindig. Még csak 19 éves vagy, most jártad ki az óvodát. Hogy is gondolhattad, hogy eltűnsz édesanyád óvó kontrollja alól? Legjobb lenne, ha szakítanal ezzel a fiúval. Túl komolyan tervez veled. El akar szakítani drága édesanyádtól egy teljes hétvégére! Mi lesz így drága édesanyáddal??
2021. nov. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
9%

Nem aludhatsz ott ennyi.

Vagy- vagy, no hiszti

2021. nov. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem részletesen el kéne beszélgetned a szüleiddel erről. Elmondani nekik, hogy te már tulajdonképpen felnőtt ember vagy, és amúgy komolyak a szándékaid ebben a kapcsolatban, és szükségét érzed, hogy megismerd a barátod szüleit, meg hogy hol lakik, stb.

Próbálj meg megegyezni velük, hogy például egyből írsz, amint megérkeztél, este beszéltek telefonon, gyakran jelentkezel.

Érhető, hogy szokatlan nekik a helyzet, és féltenek, de meg kell érteniük, hogy nem tarthanak ketrecbe zárva, nagykorú vagy, élni szeretnéd az életed.

2021. nov. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!