Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Minek egy kamasz gyereknek...

Minek egy kamasz gyereknek saját autó? Nem látja, hogy ezzel csak árt neki?

Figyelt kérdés

Feleségem lánya most csinálja a jogsit, decemberben megy forgalmira.

Mióta elkezdte a vezetést, saját kocsi miatt rágja az anyja fülét. Már ezt sem értettem, hogy minek neki, mert kisvárosban élünk, akár gyalog is ott van az ember bárhol 20 perc alatt, azért meg felesleges egy autót fenntartani, hogy a barátnők előtt menőzzön.

Mondta a feleségem, hogy max 1 millióig nézelődhet és nem most, hanem majd az érettségi után, ha azok jól sikerültek. Ekkor előjöttek az igények...

Hogy ő nem fog beülni valami műanyag, recsegő-ropogó sz:rba (így). És hogy más biciklit vesz 1 millióért, nem autót, meg neki elektromos autó kell, meg tököm tudja, milyen felszereltség. Amit ő akar, az úgy kb 10 milliónál kezdődik.

Ekkora szóltam közbe először, hogy kicsit térjen már észhez, más gyereknek még a jogosítvány sincs kifizetve, nemhogy autó... És hogy anno én is buszoztam, vonatoztam 26 éves koromig, amikor MAGAMNAK kifizettem a jogosítványt, majd 28 évesen megvettem az első autómat, nem elvártam, hogy bárki alám tegye. Erre annyi volt a válasza, hogy ő arról nem tehet, hogy én már akkor is egy világtalan lúzer voltam.


Eltelt egy hét, úgy jött haza az apjától, hogy ő megveszi neki a kocsit, amit szeretne, és hogy a nagyszülők is megmondták, hogy kicsi autóval nem lehet az autópályán közlekedni. Ezt sem értem, hogy neki Pestre minek kéne autó, mikor alig lehet közlekedni, parkoló sincs, friss jogsival öröm lesz nézni, ahogy töri összevissza a kocsit.


Kérdeztem a feleségemet, hogy akkor ezt ő hagyja csak úgy? Válasz: hát most mit csináljon, csak olaj lesz a tűzre, ha nekiáll veszekedni.

Egész életében ez volt, hogyha ő mondott valamit, ami a gyereknek nem tetszett, ment az apjához, meg annak a szüleihez, akik persze azonnal egyetértettek vele. Minden megvolt neki véve első szóra. Ha nyulat akart, az lett véve, ha kutyát, akkor az, de óvodás korában még egy pónit is vett neki a nagyapja... Semminek nem tudja az értékét, mert ha elhagyta a 300 ezres telefont, semmi baj, két napra rá már a kezében volt az új. Ha az iskolában pikkelt rá egy tanár, mert ott is ugyanezt a viselkedést művelte, akkor a feleségem és az apja mentek a vezetőséghez balhézni. Ha nem akar iskolába menni, semmi baj, a nagynénje férje úgy indítja a tanévet, hogy ad neki egy halom kitöltetlen, de lepecsételt és aláírt igazolást, ő meg azokat töltögeti ki, ha éppen olyanja van, hogy ő most délig akar aludni... A feleségem meg erre annyit mond, hogy így is jól tanul, van már két nyelvvizsgája, minek veszekedjen vele.


Minden rá van hagyva, az apjának egyet füttyent és azonnal megkapja, amit akar.


2021. nov. 15. 12:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
68%

Az addig jogos, hogy nagyok az igényei, és kezdő sofőrnek teljesen felesleges egy drága kocsit venni.


De abban nem adnék neked igazat, hogy felesleges a kocsi.

Nő vagyok, nekem is a szüleim fizették anno a jogsit, ez nálunk alap volt. Amint lehetett, le is vizsgáztam és kaptam kocsit - pedig mi is kisvárosban éltünk, tehát ilyen értelemben nem volt indokolt. Viszont édesapám hivatásos sofőr, mellette pedig autómechanikus volt, így ő tisztában volt azzal, hogy bizony a rutinra szükség van.

2021. nov. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 A kérdező kommentje:

Ugyan mi szükség lenne Budapesten kocsira neki?

Relatíve jó a tömegközlekedés, ha bulizni megy, oda úgysem kocsival menne (reméljük). Emberek milliói élnek autó nélkül, sokan kisgyerekkel ráadásul.


Az a baj, hogy tisztában van az itthoni viszonyokkal, pl. hogy a feleségemmel külön kasszán vagyunk, hogy a ház 1/1 az anyjáé. Ezeket az infókat használja is, például beközli, hogy lehet innen pakolni, ha valami nem tetszik, vagy hogy amíg nem az én pénzemet költi, addig nekem csend a nevem őt illetően. Meg ilyenek, és ezek még nem is a legdurvábbak.

2021. nov. 15. 12:34
 3/72 anonim ***** válasza:
93%

Óhh, a csodás mozaikcsaládok 😃


De azért a másik oldalát is meg kell nézni a dolognak. Ha apucinak van pénze egy vadi új, modern biztonsági rendszerekkel felvértezett autóra, akkor az lehet többet ér, mint egy egymilliós origami papír 4 keréken. Még akkor is, ha az első pár évben össze-vissza b🤭ssza a fényezést, lepadkázza a felnit, stb... de egy ráfutásgátló pl csak nagyon elvétve van az egymilliós összeg környékén, míg manapság szinte alapfelszereltséggé kezd válni egyes modellekben.


A fényezést, koccanásokat meg ki lehet javítani... Ez van, ilyen a gazdagok világa. Nem tudsz mit csinálni vele... nem a te lányod, nem te neveled. Bármennyjre is rossz dolog elkényeztetni egy kamaszt, nem fogod tudni megoldani a helyzetet.

2021. nov. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
68%

Ha jól értem 17 elmúlt a kislány. 18 éves koráig fél lábbal is kibírod, akkor valószínűleg elköltözik.

Egyébként ha van pénz miért ne kapna 10 millás autót?

2021. nov. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonymousreview60 ***** válasza:
83%
Diáknak Budapesten nem szükséglet az autó. A lány valóban el van kényeztetve, de ezt most már nem lehetséges megjavítani. Vagy tanul olyan jól és jut olyan pozícióba, ami ezt finanszírozza vagy majd koppan.
2021. nov. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
85%

Szóval még apu oldalát is megvizsgálva... miért pénzeli a lányát?

- így veszi meg a szeretetét (beteges, hogy van ilyen. Testközelből láttam sajnos)

- kompenzálja azt, hogy neki nem adatott meg valami a gyerekkorában, és ezt a gyerekén éli ki azzal, hogy mindent megad neki.

2021. nov. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
94%

3# Feleséged mit szól ehez a stílushoz? Valaki írta fentebb a szájon törlést, a "lehet innen pakolni"ra azért illett volna az anyjától egy ötös.

Egyébként kérdező, én szarnék rá a helyedben, ne akard nevelni. Minél jobban elkanászodik, annál nagyobbakat szív az életben, abból meg lesz egy kis örömöd.

2021. nov. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
90%

(Amúgy városon belvároson belül használhatatlan az autó, de egyes nagyobb távokon, ahol nincs közvetlen kötött pályás közlekedés, külváros felé, ott lehet jobb az autó is)


A lénnyal amúgy semmit se lehet tenni. Apu támogatja abban, amilyen most, így nem fog felétek tisztelettel fordulni. Nem tudod elérni. Apuval kell átbeszélni a dolgot, és ezt sem neked, hanem az anyjának. Ha pedig ő kihátrál, akkor a helyzet nem fog változni.


Szóval amit én láttam, ott a „kiscsaj” 30 éves, és még nem volt értelmes munkahelye, kapcsolata, semmije (egy kutyát nevelget). Ez a sors vár a mostohalányodra is.

2021. nov. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
98%

Egész életében ez volt, hogyha ő mondott valamit, ami a gyereknek nem tetszett, ment az apjához, meg annak a szüleihez..

A legtöbb gyereknek, akiknek elváltak a szülei, ezt csinálja. A szülők attól még, hogy nem élnek együtt, közösen kéne nevelniük a gyereket. Csak ezt nem fogják fel. Így rontják el pont és lesz egy elkényeztetett, hisztis gyerekük, akiknek meg akarnak majd felelni(mármint a szülők), hogy nehogymár apuci jobb fej legyen, anyucit meg utálja a gyerek mert nem enged meg semmit.

2021. nov. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
72%

Én nem fogok a gyerekmnek autót venni, mert nem engedhetem meg magamnak.


De ha van rá mód és lehetőség, akkor miért is kellene megvenni egy szart, amire évi többszáz elmehet fenntartásra, ha van pénz egy gazdaságos, biztonságos autóra?


Azért, mert neked nem jutott valami, másnak még lehet...

2021. nov. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!