Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem érzem magam felnőttn...

Miért nem érzem magam felnőttnek? Lehet köze valamilyen gyermekkori traumához?

Figyelt kérdés

Régen sok trauma ért, mára már egész jó a kapcsolatom a szüleimmel.

Viszont aggaszt valami, mégpedig hogy nem érzem magam felnőttnek. Amikor először elköltöztem albérletbe, azt hittem majd jön az érzés, hogy na végre felnőtt vagyok. Nem jött.

Vártam, hogy majd ha saját lakásom lesz, akkor biztos felnőttnek érzem magam, de nem.

Évek óta eltartom magam, biztos, felelősségteljes munkahelyem van, saját lakást vásároltunk, több éve párkapcsolatban élek. Nemrég költöztünk be, és még mindig nem jön ez az érzés!

Már nem tudom mihez kötni, minek kellene még történnie, hogy felnőttnek érezzem magam?

Házasság témában jön ez elő, ahhoz meg aztán főleg gyereknek érzem magam. Várom, hogy mikor leszek elég felnőtt hozzá.

Már azon gondolkodtam, hogy elmegyek pszichológushoz, mert itt valami nem stimmel..

Szerintetek mi a gond?


2021. nov. 16. 10:08
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy a gondolkodásom nem 'gyerekes', kiskorom óta érettebb volt a gondolkodásom a többieknél (koravén voltam).
2021. nov. 16. 10:10
 2/25 anonim ***** válasza:
17%
😔 Hat ez szomorú
2021. nov. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%
Senki nem nő fel, csak megtanul felelősségteljesen gondolkodni. Viszont egy pszichológus lehet, hogy jó ötlet lenne.
2021. nov. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Sokan soha nem érzik igazán felnőttnek magukat, nem egy szokatlan vagy ritka dolog.
2021. nov. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%

Én is ilyen vagyok, kívülről komoly, kicsit törtető, belül meg egy bizonytalan kislány. Ez a házasságomban jön ki leginkább.

Én tudom az okát a terápiám miatt, ha megteheted, keress fel pszichológust, mert szerintem jó tudni, hogy mi, miért van, türelmesebbé tesz magaddal.

2021. nov. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%

Olyan hogy felnőttség érzés nem tudom van -e.


Mert az ember lelke nem öregszik csak a teste.

Tehát 100 évesen is ugyan olyan lesz a lelked, csak a tested nem.


Én 30 on túl se éreztem semmi extrát. Annyit hogy lássam hogy 20 évesen gyerekesen viselkednek azok is akik állítják magukról hogy ők aztán érettebbek.

40 felett sem érzem hogy mi az amitől más lenne. Én vagyok én :)

Van tapasztalatom, tudom mikor ki kell, tudok dönteni, és a 30 -asok is sokszor gyerekesnek tűnnek :D


Pszichológus ha jót választasz nem hiszem hogy ártana.

2021. nov. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
94%
Önmagában az, hogy eljársz dolgozni, ott alkalmazkodsz, elvégzed a feladataiadat már a felnőttség jele bőven. Egy gyerek otthagyná a fnébe és bömbölne, toporzékolna, hogy mi ez a butaság és vegyenek neki nyalókát.
2021. nov. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
96%
Semmi, mert nincs olyan hogy felnőttnek "érzed" magad. Egy felnőtt is bizonytalan, agyal hogy jól dönt-e, és fél a változásoktól sokszor. Csak csinálja amit kell.
2021. nov. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
96%

Inkább azt a részét fognám meg, hogy mitől érzed magad gyereknek?

Mert korban/körülményekben Te is tudod, hogy bőven felnőtt vagy, felnőttél.

Milyen gondolatok-cselekedetek miatt érzed még gyereknek magad.

A szerepeink mindig megmaradnak, különböző helyzetekben váltogatjuk a "szerepeinket", a szüleinkkel találkozva mindig gyerekek leszünk, a lányomra mikor ránézek, akkor pedig egyértelműen felnőtt és szülő vagyok.

Én a függetlenedéssel egyszeriben felnőttem anno, ahogy főiskolás és koleszos lettem, belecsöppentem az igazi életbe, és azóta is legfeljebb a szüleim mellett érzem magamnak gyereknek, főleg, ha úgy bánnak velem. :D

Mióta külön élünk a férjemmel és a gyerkőccel, azóta kevésbé éreztetik, gondolom ők is rájöttek, hogy na jó, talán tényleg nem annyira gyerek már... :D

2021. nov. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
96%

Én eléggé a talpamon álló ember vagyok, már gyerekként is önálló voltam. A saját családomon kívül még a szüleim gondját is a nyakamba vettem és megoldottam minden problémájukat, miközben felelősségteljes állásom volt és mellékállásban vállalkozásom.

Mégis amikor meghalt az anyám és már egy szülőm sem maradt (43 éves koromban) akkor a halálhír hallatán hasított belém a gondolat, hogy most lettem felnőtt. Már senkinek nem vagyok a gyereke, egy felnőtt ember lettem a sok közül.

2021. nov. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!