Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél, ha a párod súlyos...

Mit tennél, ha a párod súlyos sérelmei miatt bántalmazná a szüleit?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy a rájössz, hogy a párod fizikailag bántalmazza a szüleit. Amikor számonkéred, azt feleli, hogy "nem voltál ott amikor ... /nem te nőttél fel úgy, ahogy én, ne is szólj hát bele" (ami részben jogos érv. A gyerekeitekkel és veled persze jól bánik, csak a szüleit bántalmazza, amit nemrég tudtál meg. Mit tennél ebben az esetben? Ha lehet, kifejtheted részletesebben is.
2021. nov. 16. 17:50
A kérdező szavazást indított:
Azonnal elvállnék tőle, normális ember nem tesz ilyet.
Választás elé állítanám, vagy abbahagyja, vagy örökre elfelejthet.
Meg /próbálnám lebeszélni róla, hogy hagyja abba.
Megpróbálnám rábeszélni, hogy béküljön inkább ki a szüleivel.
Nem avatkoznék bele, az ő dolga.
147 szavazat
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
Hja, és ha gondolod, kifejtheted akár azt is, hogy mit tennél, ha az illető a jó szomszédod, barátod, vagy ismerősöd lenne. Érdekelne, kinek mi a véleménye az ilyen helyzetekről, és, hogy a saját elképzelései szerint hogyan kezelné ezt a nem túl könnyű helyzetet.
2021. nov. 16. 17:53
 2/43 anonim ***** válasza:
84%
Nehéz de ott hagynám, rendőrséget értesíteném.
2021. nov. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Hát igen, tipikus eset, amikor az emberek szeretnek azonnal, külsőre ítélkezni, nem foglalkozva azzal, te mit éltél át. Pedig lehet, hogy az ilyen, pszichológiailag sérült embereknek segítségre lenne szüksége, nem pedig ítélkezésre.
2021. nov. 16. 18:02
 4/43 anonim ***** válasza:
92%

Miért is írtad ki a kérdést?

Önigazolást vártál...

2021. nov. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
64%
El nem válnék mert szeretem a férjem. Fel sem jelenteném. De gondoskodnék róla hogy ne bántsa őket többet. Azt kérném inkàbb szakítsa meg velük a kapcsolatot ha ennyire sok a sérelme, talán rábeszélném egy pszichológusra.
2021. nov. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Elsősorban véleményekre vagyok kiváncsi, unatkozó felhasználó vagyok. Előtted csak a saját véleményemet írtam le, nem szeretnék senkit megsérteni
2021. nov. 16. 18:09
 7/43 anonim ***** válasza:
93%
Itt van egy borderline nő, aki ilyen sérelmek miatt verte a szüleit, távolságtartási végzést is kértek ellene, azt hittem, ő vagy az.
2021. nov. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
91%

#3

SEMMILYEN indokkal nem fogadható el a bántalmazás!

Ha annyira szarok voltak a szülők, akkor meg kellett volna szakítani velük a kapcsolatot, nem pedig elpáholni az öregeket!

Ha te a bántalmazással egyetértesz, vagy te csinálod, akkor nem vagy különb, mint a Szilágyi István színészt (Lópici Gáspár) agyonverő elmebeteg kölyke.

2021. nov. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
97%

"Hát igen, tipikus eset, amikor az emberek szeretnek azonnal, külsőre ítélkezni, nem foglalkozva azzal, te mit éltél át."


Ha a férjem felnőtt ember, akkor gondolom van annyira is felnőtt, hogy külön élünk a szüleitől. Ha pedig külön élünk a szüleitől, nem kell tartanunk velük a kapcsolatot. Ezek után meg normális ember azt gondolja, hogy a házastársa nem olyan pszichopata titokban, hogy a szüleit, (akikkel nem is kell kapcsolatot tartania??) titokban mágis látogatja, és jól összeveri őket.


:D

Ugye, abszurd?

Szóval én azonnal válnék egy ilyen embertől, mert ez nem gyerekkori sérelem, hanem egy megőrült ember.

2021. nov. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
97%
Aki az egyiket üti, fogja a másikat is, aztán a harmadikat.
2021. nov. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!