Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bocsánatkérés nélkül van...

Bocsánatkérés nélkül van megbocsátás súlyos témában? Vagy a probléma szőnyeg alá söprése és az idő megold mindent?

Figyelt kérdés
Lehet évek múltával úgy élni, mintha semmi történt volna?

2018. jún. 28. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Az idő nem old meg mindent.. elhalványít,és talán megszépít.A gondok megoldása a megbeszélés.
2018. jún. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem ez nem lehet megoldás hosszú távon. A tüske mindig ott lesz, akkor is ha nem érzed éppen. Meg kell beszélni.
2018. jún. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Pont ezt érzem, a tüske mélyen ott van bennem évek után, de a másik fél nem hajlandó bezsélni a konfliktusról.
2018. jún. 28. 12:55
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, eltelt egy kis idő, mire rájöttem, hogy engem magamat emészt fel a rendezetlen ügy - meg ha a másik hibája is szerintem.

Nem tudom, a tied milyen természetű, egyrészt idő kell, másrészt létrehoztam a fejemben egy “nem értem” vagy “nem tudom megoldani” dobozt. Oda “beteszem” ezeket az ügyeket, lecsukom a doboz tetejét és fölteszem a padlásra. Talán egyszer történik velük, talán nem.

Vannak dolgok, melyekről ma is azt gondolom, mint akkor, de nem hagyom, hogy leromboljanak.

2018. jún. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Pár napja nekem is azt mondta valaki, hogy reméli már nem neheztelek rá. Mondtam, hogy pár dolgot jó lenne megbeszélni, azt válaszolta Ő nem akar róla (már) beszélni. Ez is felért egy kisebb csalódással. ezzel a problémák nincsenek megoldva, csak nem beszélünk róla. vacak ügy..
2018. jún. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Lehet úgy élni, úgy nevezik, hogy színlelés... Pl. ha évente egyszer muszáj találkozni 1-2 órára. Megbocsátani pedig egyáltalán nem KELL!
2018. jún. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Nem, nem old meg semmit. A szőnyeg alá söpört probléma ugyanúgy ott van, csak úgy tesznek, színlelnek, mintha nem lenne ott. Álságos az egész, és mérgez.


Bocsánatkérés ÉS megbánás kell ahhoz, hogy egyáltalán a dolog elkezdhessen megoldódni.

2018. jún. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk sem történt semmi, engem nem érdekel, 22 éves korom óta leszarom az illetőt, felőlem fel is dobhatja a talpát, az sem zavarna túlságosan.


Próbáltam beszélni vele, ő abszolút ártatlannak állította be magát, innentől kezdve nem tud izgatni.

2018. jún. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem old meg semmit a szőnyeg alá seprés, ha kell, ki kell provokálni, hogy megbeszéljétek, jogod van hozzá.
2018. jún. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsánatkérés nélkül nincs megbocsátás.
2018. jún. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!