Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak a költözés az opció vagy...

Csak a költözés az opció vagy meg lehet ezt beszélni a szülőkkel?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a szüleimet, de egyszerűen mindenre kíváncsiak hova megyek, mit csinálok, miért ekkor jövök, milyen volt a buli, miért nem eszem stb. Párszor felvetettem hogy legjobb lenne nekem külön de persze erre az a válasz hogy minek mennék külön mikor egyedül vagyok. És mielőtt bárki leírná, nem ők tartanak el 19 éves korom óta van munkahelyem. 26/f
2021. nov. 22. 19:37
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Igen utolsó nagyon igazad van, abban is hogy anyagilag százszor jobban jövök ki hiszen a töredékébe kerül az itthon lakás mint az albérlet, de igazából én arra lennék kíváncsi hogy más jutott -e dűlőre ilyen témában a szülőkkel, tényleg szeretem őket nagyon megbántani nem szeretném.
2021. nov. 22. 21:30
 12/28 anonim ***** válasza:
96%

Ha legalább 300 ezer forint a havi jövedelmed, akkor érdemes albérletbe költöznöd! De, ilyen 200 valahány ezerből nem látom értelmét nyomorogni... Mert, minimum 130 ezer egy kis lyuk albérlet és még nem is költöttél se ételre, se magadra, se semmi másra!

Ebben igaza van a szüleidnek, hogy akkor költözz csak el, ha megvan hozzá a kellő anyagi biztonságod - vagyis a megfelelő jövedelem vagy egy barátnő - mert nem látom értelmét a csövezésnek csak azért, hogy egyedül lehess... Cserébe meg hónap végén egy Milka csokit ne tudj megvenni, mert elment az összes fizetésed a lakhatásra...

2021. nov. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
70%
Hát ha ennyire menekülni akarsz és megéri, hogy egy idegen zsebét tömöd cserébe.
2021. nov. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
71%
Elég értelmetlen ez az "igenek zsebét tömöd" szöveg. Hiszen ez valamit valamiért dolog. Fizetsz azért, hogy sajátodként használhass egy lakást. Cserébe nem felelsz senkinek, jössz-mész amikor akarsz, ez azért jó dolog.
2021. nov. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
94%

Anyu, talán már észrevettétek, nem szívesen beszélek a magánügyemről. Kérlek, tartsátok ezt tiszteletbe, ne kérdezősködjetek. ha valamit el akarok mondani, majd elmondom.

Egyébként nem kell partner, hogy elköltözz, lehet, hogy pont azért költözöl el, mert nem akarsz mamahotelben lakni, és ciki ebben a korban.

Talán megértik.

2021. nov. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
97%
Hát nem tudom.. nálunk ezek normális kérdéseknek számítanak. Nem vagyunk az a mindenki kuka, és gubbaszt a saját vackán család.
2021. nov. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
12%
Csak a költözés van, ahogy idősödnek csak rosszabb lessz.
2021. nov. 23. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk, az is benne van, hogy ha albibe mész, akkor később nehezebben veszel rendes lakást.
2021. nov. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
83%

Jól le vannak pontozva, akik így látják, de tényleg: ez házastársak vagy együtt lakó bármilyen rokonok között is normális, hogy tudjuk, hol a másik.

Az, hogy te ezt így fogod fel, azt mutatja, hogy le akarsz róluk válni, de nem tudom azt kijelenteni, hogy ők ezekkel a kérdésekkel túlmennek egy határon. Ez teljesen normális érdeklődés. És ha egy család együtt él, ezeket a dolgokat tudják a másikról.

Más kérdés, hogy nagyon sok családban sajnos mint idegenek élnek együtt. Ahogy többen fent is írták (jól le is lettek pontozva) örülnöd kellene, hogy jó a viszony és tényleg szeretnek téged, szeretnek a társaságodban lenni. Sajnos nem alap dolog ez már.

A te szemléleted valami miatt ez, amit leírtál, azon kellene elgondolkodnod, hogy ez miért van, aztán persze, költözz el, ha ennyire zavar.

De elárulom neked, hogy ha olyan rátelepedő szülőről van szó, akkor ezt a távolból is meg tudja veled tenni.

2021. nov. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
98%

A nagymamámmal éltem lassan 2 évvel ezelőttig. Sajnos, elhunyt. Ő is mindig azt mondta, hogy neki mindegy hova megyek, mikor jövök, csak tudjon róla! Ez nálunk nem jelentett problémát! Pedig már 27 voltam akkoris!

Ez a normális egy szülő részéről! A német tanárom családjában is így van! 22 éves a kiscsaj, a bátyja meg 30, de ők is mindig mondják hova mennek, mikor jönnek.

Az sokkal rosszabb, ha a szülők le se tojják a gyereket, egyáltalán nem törődnek vele... Simán történhet olyan baj, amikor a szülők segítsége jól jöhet! Mondjuk rossz társaságba kerülsz, ahol bántanak és nem engednek el onnan. De, a szüleidnek ez nem tűnik fel idejében, mert nem foglalkoznak veled! Te még nem számíthatsz senkire, csak magadra! Mire rájönnek, hogy nagy a baj, már késő lehet...

Szomorú, de ezen az oldalon egyébként is folyamatosan uszítják a fiatalokat a szüleik ellen! Ahelyett, hogy a szüleikkel való problémák békés megoldására bíztatnák a fiatalokat, egyből ez a "Emútá tizennyóc! Kőtözz el otthonról!" felfogással lázítják a fiatalokat a saját szüleik ellen...

2021. nov. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!