Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak a költözés az opció vagy...

Csak a költözés az opció vagy meg lehet ezt beszélni a szülőkkel?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a szüleimet, de egyszerűen mindenre kíváncsiak hova megyek, mit csinálok, miért ekkor jövök, milyen volt a buli, miért nem eszem stb. Párszor felvetettem hogy legjobb lenne nekem külön de persze erre az a válasz hogy minek mennék külön mikor egyedül vagyok. És mielőtt bárki leírná, nem ők tartanak el 19 éves korom óta van munkahelyem. 26/f
2021. nov. 22. 19:37
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
98%
4: Akik együtt élnek, azok között normális, hogy tudnak a másikról, tudják, hogy hova ment és kb. mikorra számíthatnak rá, hogy hazajön. Felnőttek között is, nemcsak szülő-gyerek viszonylatban.
2021. nov. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
71%

Húszas vagyok: Nekem a szüleim, nagyszüleim egymás után hunytak el különböző betegségekben. Egyedül maradtam 27 éves koromra.

Volt, hogy én is mondtam a mamának, hogy miért kell állandóan beszámolnom róla, hová megyek. "Nem tudhatod, mikor kerülsz bajba! Örülnél még, ha aggódnék érted! Örülj neki, hogy valaki aggódik érted!"

Igaza is lett... Örülnék, ha most megkérdezné bárki, hogy hova megyek, mikor jövök...

Sosem tudhatod, mikor halnak meg a szüleid! Sajnos, lehet baleset, halálos betegség! Egyszer még vissza fogod sírni őket, ha már nem lesznek!

2021. nov. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Lehet igazatok van és én reagálom túl, az igazság az hogy 4 évig voltam kollegista es kicsit megszoktam a kotetlenseget.
2021. nov. 23. 10:51
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Majd elköltözöl egy lánnyal! Akivel majd lesz családod! Addig gyűjtsed a pénzt!
2021. nov. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Együttélő embereknél ez normális. Nyilván nem percre pontosan, de igen, ha a férjem megy valahova, megkérdezem hová és kb meddig (vagyis magától elmondja). Mert akkor úgy főzök, annyi zsemlét veszek, vagy meg sem várom a vacsival. Esetleg berakok egy filmet, amit tudom hogy ő nem szeret, de ha tudom, hogy a felénél haza ér, akkor nem kezdek bele .

Lehet hogy a szüleid is így szeretnének ezzel tervezni, esetleg szexelni a nappali közepén, vagy bármi olyan dologba belekezdeni, aminél nem árt ha tudják mikor mész haza.

2021. nov. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Igen, valószínű igazatok van így jobban bele gondolva... Már csak azon kell túljutnom hogy legalább a szekrényembe ne nyúlkáljanak, nincs ott semmi olyan ami ebben a korban ciki de hát na :)
2021. nov. 23. 20:14
 27/28 anonim ***** válasza:

Szerintem ott változik a dolog, hogy egy felnőtt ember elkezd önállósodni és gyakorlatilag egy idő után már nem mint család élnek együtt, hanem gyakorlatilag úgy mint a lakótársak.


És érthető, ha valaki a maga életritmusát szeretné élni és abban ilyen apróságok is zavaróak, mint a beszámolás mikor hol vagy mit csináltál, vagy épp az alkalmazkods hogy most egyél mert mindenki eszik és stb.


Nyilván örülni kell az érdeklődésnek is, de ettől függetlenül nem is lehet letudni annyival, hogy "örül neki" hiszen ettől még megmarad az ellentét.


Én azt mondom érdemes lehet kipróbálni az önálló életet, főleg egy 26 éves embernek.

2021. nov. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
63%

"Nem tudhatod, mikor kerülsz bajba! Örülnél még, ha aggódnék érted! Örülj neki, hogy valaki aggódik érted!"


Hát nem tudom, számomra ez egy tipikus manipulatív üres szöveg.


Nem feltétlenül rosszindulatú célal, de nagyjából az "én megmondtam" kategória.


Tipikus bármikor ellőhető, hiszen ha nem jön be akkor is iga mert "nem tudhatod" ha meg bejön akkor jöhet az "én megmondtam".

2021. nov. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!