Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkedik így velem anya?

Miért viselkedik így velem anya?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többet veszekszik velem anya. Szeretem az anyukám és mindig hozzá fordulok tanácsért, nagyon jó kapcsolatunk van. De mégis van egy olyan oldala ami elviselhetetlen. Most azért kiabál velem folyton mert nem takarítok és hogy én lusta vagyok. Csak nem tudja megérteni hogy a suliban kb mindennap 2 dolgozat, folyamat tanulnom kell ha fenn akarom tartani az ötös átlagom, és mellette nem mindig van pihenésre időm. Ha meg van is akkor természetesen szeretek játszani a gépemen, vagy telefonozni és beszélgetni a barátokkal. De ha egyszer is meglátja a telefont a kezemben akkor egyből lehord egy lusta dögnek mert hogy én nem segítek neki a házimunkában. Hozzátenném hogy mindennap 7 órám van, beleértve az előkészítőket (Nyolcadikos vagyok, közeledik a félév és szeretnék jól teljesíteni)mellette járok zeneiskolába is ami délután van (tehát hazaérek 14:50-re a suliból majd zeneiskola. Kb mire hazaérek onnan is 16:00 óra lesz)

Még nem is ebédeltem ami 20 perc majd utána tanulok. Kb 18:00-ig szoktam tanulni, de annyira fáradt vagyok már akkor hogy pihenni szoktam és vacsorázni. És ilyenkor szokott az lenni hogy én mennyire lusta vagyok azért mert pihenni merek ezek után. Szeretem az anyukámat de ezt már nem tudom elviselni, és néha akaratlanul is vissza szólok. Bocsánat a helyesírási hibákért, már nagyon elegem van és nem tudom mit csináljak



2021. nov. 27. 12:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Lehet anyukád egyedül van, és nem bírja egyedül vinni a háztartást. Így nem csoda, hogy ideges.
2021. nov. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Segíts neki telefonozás helyett.
2021. nov. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem halnál bele ha néha-néha besegítenél édesanyádnak.
2021. nov. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

A helyzet az, hogy megértelek, de megértem anyádat is. Ő is ugyanezt nyomja, csak a munkahelyen. Ő is fáradt. Ő is pihenni szeretne.

És ha azt látja, hogy telefonozol, meg játszol, ahelyett, hogy valamelyest tehermentesítenéd, joggal lesz ideges.

2021. nov. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A lányom is 8.-os és szintén minden nap 7 órája van. Lusta nagyon. Hétközben nem várom el, hogy segítsen, de hétvégén egy fél óra házimunka belefér az idejébe. Hétköznap csak annyi, hogy legalább mosogasson el maga után. A felnőttek is fáradtak ám.
2021. nov. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Mi lenne, ha hétvégén segítenél neki? Akkor pihenhetsz tanulás után hétköznap, és mégis elégedett lenne veled, hogy segítesz.
2021. nov. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igen tudom hogy ő is ideges és jogosan csak néha már az agyamra megy folyton ezt hallgatni. Megpróbálok ezen változtatni és segíteni neki többet.

Hétvégén szoktam neki segíteni, sokszor be fog házimunkára, bocsánat hogy ezt nem írtam hozzá a posztomhoz. Csak a hétköznapok ilyenek.

2021. nov. 27. 12:49
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ!☺️
2021. nov. 27. 12:50
 9/14 anonim ***** válasza:
61%

Akkor este 6-tol megy a telefonnyomogatas, mert te már annyira fáradt vagy?


Elhiszem, hogy anyukád zavarja ez, én is végtelenül pipa lennek. 8-ig kellene megoldani a házimunkat meg vacsorát (főzés, mosogatas), utána lehet furdeni meg elcsendesedni. Ebbe beletartozhat a telefonnyomogatas is. Szerintem nem halnal bele a vegelgyengulesbe, ha esténként elmosogatnal vagy porszivoznal, felmosnal, kiteregetnel, elraknad a tiszta ruhákat. Egy-ket dolgot igazán megtehetnel.

2021. nov. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%
Figyelj, én egyetem mellett viszem a háztartást, bevásárolok, takarítok, kutyát gondozok, idős apámat gondozom és tanulok. Hidd el én is rettenetesen fáradt vagyok. Egyszer neked kell majd ezekről gondoskodnod.
2021. nov. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!