Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkedik így velem anya?

Miért viselkedik így velem anya?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többet veszekszik velem anya. Szeretem az anyukám és mindig hozzá fordulok tanácsért, nagyon jó kapcsolatunk van. De mégis van egy olyan oldala ami elviselhetetlen. Most azért kiabál velem folyton mert nem takarítok és hogy én lusta vagyok. Csak nem tudja megérteni hogy a suliban kb mindennap 2 dolgozat, folyamat tanulnom kell ha fenn akarom tartani az ötös átlagom, és mellette nem mindig van pihenésre időm. Ha meg van is akkor természetesen szeretek játszani a gépemen, vagy telefonozni és beszélgetni a barátokkal. De ha egyszer is meglátja a telefont a kezemben akkor egyből lehord egy lusta dögnek mert hogy én nem segítek neki a házimunkában. Hozzátenném hogy mindennap 7 órám van, beleértve az előkészítőket (Nyolcadikos vagyok, közeledik a félév és szeretnék jól teljesíteni)mellette járok zeneiskolába is ami délután van (tehát hazaérek 14:50-re a suliból majd zeneiskola. Kb mire hazaérek onnan is 16:00 óra lesz)

Még nem is ebédeltem ami 20 perc majd utána tanulok. Kb 18:00-ig szoktam tanulni, de annyira fáradt vagyok már akkor hogy pihenni szoktam és vacsorázni. És ilyenkor szokott az lenni hogy én mennyire lusta vagyok azért mert pihenni merek ezek után. Szeretem az anyukámat de ezt már nem tudom elviselni, és néha akaratlanul is vissza szólok. Bocsánat a helyesírási hibákért, már nagyon elegem van és nem tudom mit csináljak



2021. nov. 27. 12:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgessetek stb, közös programok.
2021. nov. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 1Léna ***** válasza:
100%

A te szemszögedből nem fér több feladat az életedbe. Ez az anyukád szempontjából azért kétségbeejtő, mert a felnőtt életben ennél sokkal több feladatot kell ellátnod. Ha most a képességed határán érzed magad, akkor mi lesz veled később? Hogyan tudsz majd önálló életet élni?

Fontos amit az iskolában tanítanak, de a felnőtté válásod része, hogy otthon is vállalj feladatokat a háztartásban. Már nem kis gyerek vagy aki ellátásra szorul.

2021. nov. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Ès probàltad nèzni màr az anyukàd oldalàt? Aki regelit kèszit,dolgozik ,hazajön fözneked ebèdet,elmosogat,kimosa a ruhàdat,kitakaritja a szobàdat,az egèsz hàzat,kivasalja a ruhàdatmajd öszehajtogatja, vacsoràt csinàl,befizeti a szàmlàkat,mindent megtesz hogy neked jobb ès kènyelmes èleted legyen hidd el ha egy kicsit több idöt töltesz vele ès nèha megkèrdezed hogy anya segitsek valamit nem fog csesztetni vagy anyit hogy anya fàradtnak làtszol maj èn megcsinàlom a vacsit mert itt mindenki jàrt iskolàba ès a nyolcadik alt nem olyan nehèz nem lehetsz te anyira fàradt hogy ne tudj egy kis hàlàt mutatni annak a nőnek aki felnevelt
2021. nov. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj Drága! Anya is biztos pihenne meló után. Minimum amit csinálj meg: szobád rendbe,mosógépet gondolom ismered-használd, kaja után asztalt segítessz leszedni.

Néha nap el is lehet mosogatni.

Nekem ezeket meg kellett csinálni! Utáltam! Azóta felnőttem, és hálás vagyok érte! Az önálló felnőtt életem nem úgy kellett kezdeni, hogy azt se tudtam hogyan kell követmosni.

Persze fontos a tanulás, de azért anyukád se roppanjon bele a rengeteg teendőbe!

Hányan vagytok a családban?

2021. dec. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!