Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem szeretem az anyám?

Miért nem szeretem az anyám?

Figyelt kérdés

26 éves férfi vagyok. Most jutottam el arra a pontra, hogy nem tudok tovább hazudni önmagamnak: nem szeretem, és - az eddigi életemre visszatekintve - talán soha nem szerettem az anyám. Nem vert meg egyszer sem, nem is káromkodott rám, legfeljebb néha kiabált. Viszont gyakran éreztem valami meghatározhatatlan eredetű feszengést mellette, általában szorongok a társaságában, ez nem tudom mi miatt van. Apám mesélte, hogy amikor pici gyerekként az anyám megpróbált ölbe venni, én nem egyszer sírásban törve ki eltaszítottam őt magamtól. Azt is tőle tudom, hogy csak három hetes koromig szoptam, utána, ha próbált volna anyám etetni a tejével, szintén zokogva-kapálózva taszítottam el őt magamtól.


Nem tudom mi állhat emögött. Hasonló tapasztalata van valakinek? Esetleg van olyan, aki erre tud valami magyarázatot? Ha nem, kitől kéne segítséget kérnem, hogy megtudjam, mi állhat emögött?



2021. nov. 30. 19:34
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem: nem is utálom. Teljesen közömbös a számomra. Bár, mint azt írtam is, ha vele vagyok, akkor feszélyezettnek érzem magam, van úgy, hogy a gyomrom is görcsben van.
2021. nov. 30. 19:36
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Hàt nem tudom talàn probàlj beszèlgetni vele többet ha nem megy akkor keres fel egy magàn dokit aki ilyen beszèlgetèsekkel foglalkozik nekem nincsenek szüleim mert elhagytak.... de mindik azt mondom hogy akimellet ottvanak azok nem tudjàk elègè èrtèkelni csak mikor màr eltàvoztak utànna nem azt mondom hogy nem èrtèkeled csak màr az is egy jò lèpès hogy fölismered hogy ez nem nagyon jò sok sikert kìvànok
2021. nov. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Én sem szeretem az enyémet, nem tudom egészen pontosan, hogy miért... Persze tudom, hogy sokszor volt nagyon rossz hozzám, de hát meg kellene tudni bocsátani. Jártam terápiába (évekig, több pszichológushoz). A pszichés állapotom nagyon sokat romlott az évek alatt. Sok napja gondolkozom azon, hogy mitévő legyek. Az a furcsa, hogy én nagyon nagy biztonságban érzem magam mellette.
2021. nov. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Analitikus pszichológushoz. Még az anyaméhben is történhetett valami. Várt gyerek voltál? Nem akartak elvetetni? Érdemes lenne beszélgetni a múltadról. Esetleg valami regressziós hipnózis segíthet. Mást tudsz szeretni?
2021. nov. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4 annyit tudok, hogy anyámnak a születésem előtt három évvel volt egy abortusza, illetve nagyon szeretett volna egy lány gyereket, ami végül soha nem jött össze neki, és erre gyakran panaszkodott is.


Persze amúgy, jópár ember van, akit szeretek. Nagyon apás voltam, vele most is szinte baráti a kapcsolatom. Ott vannak a barátaim és a barátnőm, akivel már házasságot tervezünk. Viszont előtte szinte csak plátói szerelmeim voltak, nagyon sokáig nem mertem a lányoknál kezdeményezni, miközben imádtam a csajokat, volt úgy, hogy egyszerre több lányba is szerelmes voltam. Mégis csak 23 évesen vesztettem el.

2021. nov. 30. 20:09
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az érzelmi kapcsolat kétoldalú dolog. Talán anyád sem szeretett téged soha (hiszen lányt akart volna), nyilván megtette, amit egy anyának, mint gondozónak meg kell tennie, de mindezt szinte közömbösen, tárgyszerűen és nem voltak olyan apró gesztusai, megnyilvánulásai, simogatások, babusgatás, testi gyengédség kifejezése, amelyek egy csecsemőt és kisgyereket megnyugtatnak.
2021. nov. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy szülés utáni depressziója volt? Vagy valami egyéb?
2021. nov. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Na, hát meg is van, gyorsabban, mint gondoltuk volna! Anyádnak csalódást okozott a fiúgyerek, és pont, ahogy a 6-os mondja, nem tudatosan, de ez benne volt az ő lelkében, és ezt az elutasítást sugározta feléd. Az érzékeny, még tudatlan kisgyerek pedig veszi az adást. Kérdés, hogy szeretnétek-e ezen családterápiában dolgozni, és legalább utólag megadni egymásnak a szülői-gyermeki szeretetet.
2021. nov. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kötődési zavar, erre keress rá a neten. Jó és könnyen érthető szakirodalmat találsz, akár könyvekben is.
2021. nov. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A genetikai közelség miatt kéne szeretned mivel, biológiailag az emberi lény így van beprogramozva. Viszont adóthatnak kivételek pl ha anyukád teljesen más látásmódú mint te. Valószinű hogy ez lehet a probléma.
2021. nov. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!