Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mások is azt érzik, hogy az...

Mások is azt érzik, hogy az orvosszülők kicsit elhanyagolják a szeretet?

Figyelt kérdés

Én nekem anyám és apám is orvos. Mindig elég korán elmennek dolgozni aztán késő este érnek csak haza. Ha beteg vagyok azonnal azt mondják, hogy vegyek be valamilyen gyógyszert (pl.algopitint) és utána meg küldenek iskolába. Ez most lehet, hogy így egyszer nem olyan gáz, de ők mindig ezt csinálják. Aztán ott van az apám, aki kb.este 7 körül ér haza. Van egy itthoni munkája (gépen kell vizsgálatokat kiértékelnie) és ha hazajön az általában az első, hogy azt csinálja. Ha közben pedig beszélünk vagy dudorászunk meg ilyesmik leüvölti a fejünket és képes a semmiből vitát csinálni. (Amúgy egy külön szobában dolgozik mindig.)

És a szüleim mindig azt akárják, hogy a legjobbak legyünk. Iskolában kitűnő tanulónak kell lennünk és ha egyetlen egy rossz jegyet haza hozunk, akkor már is nagyon kiakadnak és azt mondják, hogyha nem tanulok, akkor korrepetálásra fognak abból a tantárgyból küldeni. Így is már mindegyik délutánom be van táblázva különórákkal, de őket ez nem érdekli. Barátaim nincsenek, mivel annyit tanulok, hogy nincs időm ezekkel foglalkozni. Míg az osztálytársaim egymással találkoznak délutánonként, én általában otthon segítek vagy tanulok. És egyébként bent az iskolában is nehezen kommunikálok másokkal mivel otthon velem mindig eréjes hangnemben beszélnek és kiabálnak. Ennek ellenére mindig nyugisan viselkedek a suliban és többen barátkoznának is velem, viszont én általában (lehet véletlenül) eltaszítom magam mellől őket. És a szüleim nem is igazán szoktak minket megdícsérni. Legutóbb is koncerten léptem fel és első helyezett is lettem egy másik versenyen, de ők ezt teljesen normálisnak veszik. Köszönöm annak aki végig olvasta! Szerintetek ez mennyire normális?



2021. dec. 6. 06:39
A kérdező szavazást indított:
Teljesen normális
Egyáltalán nem normális
68 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
12%
Ha jól tanulsz majd te is orvos leszel vagy ügyvéd vagy mérnök és veszel magadnak barátokat hidd el jön a pénz azonnal jönnek a barátok is
2021. dec. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ez kicsit sem normális, viszont ez szerintem egyáltalán nem azon múlik, hogy orvosok e. Az én anyám is orvos, apám is az egészségügyben dolgozik, de ők teljesen normálisak, nagyon jó szülők.
2021. dec. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
72%
Az orvosok mindig is rengeteget dolgoztak, ráadásul végig koncentrálni, mert ő tényleg nem hibázhat soha. Gondolom otthon az egész napos rohangálás, stressz után, csak csendre és nyugalomra vágyik. Sajnálom, hogy nektek ezt kell átélni, de hidd el, nem ellened szól, ha leüvölti a fejed stb. Az iskolában természetesen azt akarják, hogy a lehető legtöbbet tanulj, azért, hogy később könnyebb legyen. Klisé, de a szülők csak a legjobbat akarják a gyereiknek. Barátkozni viszont próbálj, keress olyanokat, akiknek azonos érdeklődési körük vagy, ha más nem hívd el őket, tanuljatok közösen vagy bármi hasonló. Próbálj meg beszélni velük, nyíltan mondd el, mi a problémád, keressetek együtt megoldást.
2021. dec. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
89%

Nem normális, de nincs összefüggésben azzal, hogy orvosok a szüleid. Nekem is mindkét szülőm orvos és ugyan mindig sokat dolgoztak, de mellette foglalkoztak velem. Én is jártam különórákra, ez inkább pozitívum, hogyha egy szülő akar és tud ilyenekre költeni.

De az nem normalis, hogy túl magas elvárásokat támasztanak veled szemben , kicsit ilyen helikopter szülőknek tűnnek.

2021. dec. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
31%

Mindig elég korán elmennek dolgozni aztán késő este érnek csak haza


Hát ezt mondjuk nem értem, de hát istenem, csak 26 éve dolgozom az eü-ben és 25 éve orvos a férjem... Nem tudok egyetlen olyan ágat sem, ahol kora reggeltől estig dolgoznak. Intézményi keretek közt biztosan nem, max oxi szakorvosként mentőn 12 óráznak, de akkor meg nem minden nap.

Mondjuk az otthoni munka is fura, mit lehet otthon leletezni?

2021. dec. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
91%

Én abban látom az igazságot, amit a 3-as leírt. Nekem a férjem szülei orvosok és a párom sokszor mesélte, hogy nem volt annyira önfeledt a gyerekkora.

Főleg az volt a helyzet, hogy mire hazaestek a szülei (mert akkor is sokat kellett dolgozzanak az orvsok, nem csak jelenleg), azutántól csak csendben lehetett, mert a feszült szülőknek nem volt türelmük még a gyerekre. Sokszor volt rábízva felvigyázóra (bébiszitter? hogy hívják azt, aki 10-12 év körülieket felvigyáz?), és akkor tudott csak játszani, máskor csendben kellett tanuljon, mikor a szülők otthon voltak.


Nem nevezném ezt normálisnak, de nyilván a hivatás (és vannak végletek orvosokon belül is) sok mindent meghatároz. Nekem pl. anyukám titkárnőként rengeteget volt otthon, volt türelme hozzánk, ha betegek voltunk, tudott otthon maradni és ápolni vagy pár óránként hazaugrani ránknézni.

Apu ezt nem tudta volna megtenni fizikai munkásként. Jelenleg a nagy orvoshiányban és a sok munkába szintén nem tudnának kivenni 1-1 napot a gyerek betegsége miatt, vagy épp lemondani az egyesekre akár heti 2 leosztott ügyeletet.


De ne hidd, hogy csak az orvosi hivatás ilyen. Rengeteg óvónővel találkoztam, akik azt mondták, hogy rossz anyák voltak, mert mire hazaértek, lefáradva 20-30 gyerektől, addig a sajátjukhoz nem volt türelmük.

2021. dec. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
78%

Pontosan ez volt leírva a Gazdag papa szegény papa című könyvben. Tanulj sokat, járj jó egyetemekre, szerezz jó jegyeket, hogy utána legyen egy jó állásod, jó fizetéssel, hogy az állásod rabszolgája legyél, addig sem okozol gondot és elhiszed magad is, hogy ez jó.


Én vállalkozó vagyok, közepes tanuló voltam, orvos nem lettem, csak főiskolát végeztem, de nagyjából van életem, nem döglök bele a munkába és nagyjából jól is keresek. Lehet választani.

2021. dec. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
91%
Az én szüleim még csak nem is diplomásak, ugyanúgy nem foglalkoztak velem.Elvárásuk az mindig volt, de támogatást nem kaptam hozzá, még anyagilag sem.Ebből a szempontból te jobban jártál.Nem hiszem, hogy ez a szülők foglalkozásán múlik.
2021. dec. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Ennek semmi köze a szüleid foglalkozásához. Sok diplomás szülő, nagyon is jó szülő. És sok rossz szülő van mindenféle háttérrel.
2021. dec. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
13%

Azért nem kicsit a te fejedben is baj van.... Hogy eltaszítod magadtól az embereket, nem barátkozol.... Ezt nem lehet arra fogni, hogy folyton tanulsz. Ha nincsenek otthon a szüleid, azt hívhatsz magadhoz, akit akarsz...


Beszélj anyádékkal, hogy kellene neked pszichológus.

2021. dec. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!