Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukák! Őszintén, miért nem...

Apukák! Őszintén, miért nem foglalkoztok az első házasságotokból született gyerekkel, ha egyébként második gyerekért/gyerekekért meg odavagytok?

Figyelt kérdés

A kérdést egy régi, 2011-es kérdés illetve a saját tapasztalatom ihlette.

Bár apukák akkor nem válaszoltak, kíváncsi lennék friss véleményekre, esetleg tapasztalatokra, történetekre!


Az enyém: 12 éves lehettem amikor elváltak a szüleim, az apám eleinte még foglalkozott velem, aztán persze ez egyre ritkult... Volt egy nője (aki miatt dobta anyukám), akivel vagy 6-7 évig együtt voltak, én is bírtam... Aztán egyszer csak a nő teherbe esett és azzal a lendülettel szét is mentek (én máig nem tudom biztosan kié a gyerek, sőt rajtuk kívül senki más sem, de minden bizonnyal apámé..).

Azóta csak nőzik, van egy állandó, annak gyereke is van, egy kisebb lánya. Azt a gyereket nagyon szereti, foglalkozik vele, meséket néznek, ajándékokat kap, van egy csomó képe róla...

Mit nem adnék, ha velem is így törődött volna! Ha nem hagy el minket! Az a lány meg még csak nem is a sajátja. :(

A továbbiakban engem lepasszoltak nagyszülőknek, és végül anyám is új életet kezdett. Gondolom mindegyiküket a másikra emlékeztetem ezért nem kellek nekik. :/


Szóval a kérdésre válaszolva szívesen olvasnék történeteket.



2018. dec. 20. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Én az új asszony miatt, mert azzal zsarolt és piszkált hogy ha vele vagyok a mi gyerekünkkel foglalkozzak ne az exemtől születettől mert elhagy stb. Szerintem ez tipikus lehet, mert a haverom is így van. Később persze amikor már felnőtt az első akkor újra apja lett a gyereknek mert a srác tudott önállóan járni hozzá.
2018. dec. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Kényelmes szüklátokörü ember az apukád azért.


Ezzel a gyerekkel most azért foglalkozik mert ott van kéznél, mertnem kell elmennie 2m érte.


Anyád ugyan olyan hibás, ha elhagyott téged...

2018. dec. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

Én konkretan azért rimankodtam az exemnek, hogy menjen többet a nagyobb gyerekeihez, de ő alapbol nagyon lusta volt és csak kifogásokat gyártott miert nem megy...Sosem tiltottam, de mar hamarabb eszre kellett volna vennem, hogy nem erdeklik a saját gyerekei....mert most mar a mieink is kamaszok és pont ugyanúgy őket sem érdekli...:-(

Nekem a gyerekeim mindenkinel fontosabbak es bar volt parom aki sajnalatos modon elhunyt, de megvolt az egyensuly a gyerekek es kozte es eleve imadtak egymast.

Sose tudnam otthagyni a gyerekeim egy ffiert.

2018. dec. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Én két típust ismerek.

1. Fiatal volt és nem állt készen az apaságra. Nem is tudta igazán megélni az apa szerepet. Így elmaradt a kötődés. Másik gyereknél idősebb volt és kezdetektől ápolta a kapcsolatot.

2. Nem tervezett a gyerek. Nem is akarta.

2018. dec. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha ez így van, akkor nem tudom a megfejtést.
2018. dec. 21. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!