Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezeljem apám alkoholizmu...

Hogy kezeljem apám alkoholizmusát?

Figyelt kérdés

anyám halála óta napi szinten részeg.


írtak fel neki nyugtatót, intéztünk terápiát, gyógyszert nem szedi, dokihoz nem megy.


gépekkel dolgozik, pl. favágás, ilyenkor mindig félek, h. baja esik.


nem eszik, csak reggelit és vacsorát, pedig hordatunk neki ebédet.


egyre jobban tönkremegy, félek ő is meghal.


2021. dec. 8. 14:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
86%
Ha ő nem ismeri be hogy baja van vagy tudja, de nem érdekli és nem is akar változást akkor semmit. Ugyanez volt apámmal, temettük.
2021. dec. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
6%
Kérdező, szerintem csak unatkozol. Foglald el magad, tanulj/dolgozz mint édesapád. Szerezz új élményeket amiket elmeséletsz édesapádnak. Mert így sajnos mókuskerék neki az élete.
2021. dec. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
90%
Szerencsére nekem anyám halála előtt ivott. 20 voltam, amikor meghalt. Apám meg akkor érte fel ésszel, hogy ő a másik szülőm. Utána egy kortyot nem ivott, amíg otthon voltam.
2021. dec. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

12


hogy mondhatsz ilyeneket? rosszul vok, aggódok

2021. dec. 8. 16:00
 15/22 anonim ***** válasza:
92%
Ez egy nagyon hosszú és nehéz út, legelőször is ott kezdődne, hogy szembesíteni kellene hogy az alkoholizmus útjára lépett. Aztán jönne az, hogy ő ezt beismeri. Innen lehetne elkezdeni dolgozni a problémán, de ezek nélkül nem tudsz mit csinálni. Szembesítés, beismerés, ezen dolgozz, de ha ez megvan, az már nagyon nagy eredmény. Bizonyos férfi típusok nagyon nehezen dolgozzák fel a lelki problémákat, lehet Apád még maga előtt is letagadja a lelki bajait, ez még rátesz egy lapáttal. Pszichológus kellene, hogy az egész gyógyulási folyamat felgyorsuljon.
2021. dec. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
88%
7es vagyok. Nő vagyok. Van saját családom, párom, kislányom. De a szüleimet nem pótolja semmi. Nagyon sokszor álmodom velük azota is.
2021. dec. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
76%

Az alkohol nem old meg semmit! Csak elfeledteti az emberrel a gondjait! Addig érzed jól magad tőle, amíg tart a hatása!

Utána visszakerül ugyanabba a "gödörbe", ahol volt - vagy még rosszabb lesz...

Ráadásul, az alkohol lassú, keserves halál! Hosszú évek, mire az ember leépül! Az illető a saját családját is tönkreteszi az ilyen életmóddal!

2021. dec. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Keresni kellene neked számára egy rehabot.Ott ki is tudja beszélni magából a fájdalmát,mert most erre lenne a legnagyobb szüksége.
2021. dec. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 tgt ***** válasza:
87%
2021. dec. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
85%
Kéne mellé valaki.
2021. dec. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!