Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezeljem apám alkoholizmu...

Hogy kezeljem apám alkoholizmusát?

Figyelt kérdés

anyám halála óta napi szinten részeg.


írtak fel neki nyugtatót, intéztünk terápiát, gyógyszert nem szedi, dokihoz nem megy.


gépekkel dolgozik, pl. favágás, ilyenkor mindig félek, h. baja esik.


nem eszik, csak reggelit és vacsorát, pedig hordatunk neki ebédet.


egyre jobban tönkremegy, félek ő is meghal.


2021. dec. 8. 14:42
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
88%

Őszintén, tiszta szívvel szeretnék neked segíteni, de addig nincs segítség, míg Ő NEM AKARJA!

Tudom, mert alkoholistával élek és a világon mindennel próbálkoztam.

Addiktológia = gyógyszer, elvonó, AA, sőt, még egyházi, féléves bentlakásos terápia is volt, az első, egyébként megoldható probléma esetén visszaesik.

Én már lemondtam róla, mivel a fél életem erre ment rá - mert egyébként áldott jó ember, tökéletes apa lenne - csak éppen egyedül vagyok a kapcsolatban.

Próbálkozhatsz... de inkább engedd el! Felnőtt ember, a saját sorsának, egészségének a kovácsa.

2021. dec. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

A válasz egyszerű, amíg ő inni akar, addig fog is, tehát semmit.

Ez nem egy olyan dolog, hogy odaviszek valami varázslót, ráteszi a kezét és elmúlik.

Dolgozd fel, hogy sajnos ezt az utat járja. Nyilván már megpróbáltál dolgokat, hatástalanul.

2022. febr. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!