Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kérdeznétek anyukátok...

Mit kérdeznétek anyukátok fiatalkori énjétől?

Figyelt kérdés

Most született kislányom, és szeretném, ha később tudná milyen ember vagyok/voltam fiatalon. Arra gondoltam írok neki egy naplót, amiben elmesélem az eddigi fontosabb pillanataim, és hogy mit gondolok a világról.


Ehhez szeretnék segítséget kérni. Ha anyukátok fiatal énje előttetek lenne, akkor mit kérdeznétek tőle? Mire lennétek kíváncsiak?



2021. dec. 12. 19:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Ez nagyon jó ötlet! Bárcsak az én anyukám is írt volna naplót! Én most 22 éves vagyok, mikor 4 voltam ő rákban meghalt, így sok emlékem nincs róla. Sok mindent kérdeznék tőle: pl. kik voltak az akkori barátai, milyen különleges helyek járt velem a hasában, hogy telt egy napja, milyen nevet szánt nekem először, hány gyermeket szeretett volna, mit gondol, mi lesz a a családdal 10 év múlva (hol fogunk lakni, jó tanuló leszek-e, sokat vagyunk-e a mamáéknál...

Szerintem nagyon sok dolgot lehetne egy naplóba beleírni. Pl. minden nap írsz egy pár sort, hogy mi volt a nap fénypontja kettőtökkel kapcsolatban (pl. elmentetek a parkba, új babakocsit kapott, kimondta az első szót, lett egy barátja, ilyenek).

2021. dec. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
20%
Minek vállalsz még gyereket egy megbízhatatlan férjjel,ha ráadásul se türelmed se anyagi biztonságod nincs hozzá és kb. utálod majd a lányaidat.
2021. dec. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
24%
semmit. Ami akkor volt akkor volt, nem igen érdekel mi volt 40 évvel ezelőtt
2021. dec. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Azt, hogy mi a fenének hozott a világra, ha sosem szeretett igazán és mai napig beárnyékolja az életem.
2021. dec. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 16 éves koromtól kezdve írtam leveleket az esetleges gyerekemnek/gyerekeimnek. Sok, sőt rengeteg levél összegyűlt, de egy baromi xar pillanatomban, amikor élni se vágytam, az egészet kukába vágtam.


Én azt kérdezném meg tőle, hogy szeretne-e anya lenni, és ha igen, saját véleménye szerint megvan benne, ami kell az anyasághoz? (5 évesen, mert baromi nehezen jöttünk ki egymással, apámra hagyott, aztán felém se nézett, évekig gyerektartást se küldött, amikor pedig igen, nem volt több 10 ezernél, ami valljuk be, nevetséges összeg)

2021. dec. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonymousreview60 ***** válasza:
89%

Ez roppant hasznos ötlet. Engem az érdekelne, hogy ha ő volt a gimi vadóc/menő csaja, akkor miért jött össze pont az apámmal, és ha menet közben is el akart válni kétszer, miért várt vele 20+ évig. Meg az is érdekelne, hogy miért gondolta azt egyes napokon, hogy eleget foglalkozott velünk, amikor nem, és hogy akkor mi a francért nem passzolta le a háztartás 40-60%-át apánknak.

Ezt csak azért írom, mert utólag nehéz lesz megmutatni, hogy mi és hogyan változott meg és vezetett a váláshoz. De ez fordítva is igaz, hogy ha le tudod írni, hogy a férjed milyen hibája ellenére nem akarsz elválni, miközben a barátnőd pont ennyi és pont ilyen okok mellett elvált.

2021. dec. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
37%
Azt hogy,miért nem védekeztek?
2021. dec. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%
Minek csinált gyereket (engem) két ilyen semmirevaló ember, mint anyám és apám.
2021. dec. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
Azt, hogy miért szült meg, ha sosem tudott szeretni? Miért tette tönkre apám, és az egész család életét?
2021. dec. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%

Az 1. válaszolóhoz kiegészítésképpen: ne csak a nap fénypontjait írd le. Azt is, hogy mennyire rohadt nehéz a gyerekkel néha. Hogy aznap már 82x hisztizett, hogy a fejed felrobban, és legszívesebben aludnál hetekig.

Gyerekként lehet, hogy nem értékeli majd a naplót, de felnőttként biztos.

2021. dec. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!