Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan szülökröl, akik az egyik gyereküknek adnak, a másiktól elvesznek?

Figyelt kérdés

Az egyik gyereküknek fél lakásárát, kocsit adnak. Rendszeressen támogatjak kisebb dolgokba. Például hordja a kaját otthonról.

A másik gyereknek nem hogy semmit nem adnak, hanem,a felhalmozott adósságaikat egyedűl tőle várják, hogy segitsen visszafizetni a félretett pénzéből. Addig szekálják ameddig be nem adja a derekát.

Amikor az apa meghal, egyedül ő fizeti a sírkövet es a temetést. A másik testvérnek eszébe se jutt, hogy valami köze neki is van hozzá.

Az anya a mai napig képtelen szembesülni önmagàval. Sőt, ezt a gyereket tekinti fekete báránynak, amiért lázad néha. A másik testvér pedig úgy tekinti mint egy szent tehenet, akinek a neve fel se merülhet ha valamilyen komolyabb kiadást meg kell oldani.



2021. dec. 16. 04:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
16%
Nos, ha ilyem ostoba a gyerek, akkor ez van. Nem lehet mindenki okos...
2021. dec. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
89%

Fel kell venni azt a hozzáállást, hogy a szülők a ráfordítás arányában várjanak viszonzást a gyerekektől. Tehát attól várják a pénzt, segítséget, akit korábban ajnároztak.

Üdv,

Egy másik "fekete bárány" 🐑

2021. dec. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonymousreview60 ***** válasza:
69%

"Csak van valami oka, vagy háttere a dolognak." Igen, és azt úgy hívják, kivételezés. Aminek az az oka, hogy a szülő gonosz vagy valami olyan korábbi traumája van, ami ilyen torzult helyzethez vezet, és a szülő lusta ahhoz, hogy felmérje a helyzetet.

Jóindulatú akarsz lenni a mocsokkal szemben. Ne legyél! Azt hiszed, hogy minden szülő jó, holott nem.

2021. dec. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
85%

Elég kevés információ ez. A két testvér azonos anyagi körülmények közt él?

Mert pl nálunk tesóm albérletben él Pesten egy gyerekkel. Nem keres túl jól és sokba kerül a lakhatás. Amit a gyerek apja fizet, az semmi. Nehezen élnek.

Mi vidéki nagyvárosban élünk. A férjem örökölt egy lakást. Azt eladva és kisebb hitelt felvéve vettünk egy családi házat. A hitelünk lassan letelik, de a havi törlesztőnk így is kevesebb, mint tesóm bérleti díja. Gyerekünk még nincs és két fizetésből élünk.

Nincs szükségünk szülői segítségre, sőt párom szüleinek is besegítünk. Anyuék pedig támogatják a nővéremet. Ez nekem nem fáj, sőt ha tehetem, én is segítek neki.

Persze ha mindkét gyerek segítségre szorul, akkor úgy igazságos ha mkndketto3 egyformán támogatják.

2021. dec. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
90%
Van ilyen és ehez hasonló kismillió eset. Gyerekkoromban örömünnep volt egy fél nap Balaton, azzal telt a gyerekkorom, hogy otthon ültem és néztem a falat. Öcsém kis milliárd kütyüt kap, amit csak megkíván, nyaralások ide megyünk oda megyünk, étterembe járkálgatunk stb stb
2021. dec. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
93%

Ugyanez van a férjeméknél. A húgának mindent, pedig egy képzést nem tudott elvégezni, ingyenélő, semmirekellő. Mégis mindent megkap, mindig ő a jó.


Mi mindenben segítünk, akár anyagilag, akár más módon (pl. férjem dolgozik a szülei házán, ami természetes). Mégis mindig mi vagyunk a szarok.

Úgy vagyunk vele, hogy ettől még a szülei. Én párszor elmondtam a véleményem, voltak nagy veszekedések. Segítünk, amennyire tudunk, a mi lelkiismeretünk tiszta. Ők meg számoljanak el a magukéval.

2021. dec. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám se érti, hogy miért nem rajongok érte😃. Egész életemben basz0gatott valamiért, a tesómat nem. A lakást, amiben lakik, eleve úgy vették, hogy eleve a testvérem nevére került. Úgyhogy még örökölni se fogok semmit. Ráadásul úgy, hogy ott a tesómnak, meg a párjának is van lakása😃, ez lesz a harmadik.
2021. dec. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonymousreview60 ***** válasza:
56%
#17: Részletesen leírtad már nek papírra, levélben, hogy mi a bajod vele?
2021. dec. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

18-as, dehogy írtam, lesz@rom már. Van saját családom, élem az életem. Csak a kérdést olvasván jutott eszembe ez a régi sztori.

17#

2021. dec. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!