Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem lehet elfogadni a...

Miért nem lehet elfogadni a gyerek véleményét?

Figyelt kérdés

Rólam van szó. A szüleim szerint mindig mindent rosszul csinálok, a karrieremtől kezdve, akár még ha csak lemegyek az edzőterembe vagy orvoshoz megyek, mindent is rosszul csinálok, sosincs igazam, fel sem merülhet. Szerencsére a párkapcsolatomat már elfogadták (semmi extrém, csak egy átlagos lány átlagos, tiszta élettel), pedig eleinte azt is ki akarták csinálni, pedig semmi rovására nem megy.


Témától függetlenül mindig mindennek utánanézek, utánakérdezek olyan emberektől, akiknek az a szakmája vagy abból diplomázott vagy egész egyszerűen benne van a témában. Amihez pedig nem értek, abba nem szólok bele, ezért általában ha valamit mondok, az nem a levegőbe megy, nem is szeretek a levegőbe beszélni, mégis az van, hogy miért képzelem magam okosnak, ne legyek ilyen tudálékos stb.. mert én vagyok a suhanc, mit képzelek magamról. Ha pedig a szüleim ragaszkodnak a hasra ütés alapú teoriáikhoz, legyen szó tényleg a legapróbb dolgokról, akkor a falig elmennek, hogy az teljesen tuti, hogy úgy van, hiába kérdeztem vagy hiába néztem utána hozzáértő emberek segítségével, akik az ellenkezőjét mondják. Legyen szó tényleg betegségről, pénzügyekről, utazásról vagy bármi másról... Miért van ez? A szülő mindig mindent tud, a gyerek meg hülye. Már nem lakok otthon, ignorálhatnám, dehát a szüleimről van szó, ilyen választ nem fogok elfogadni!


21F



2021. okt. 5. 09:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
általában ez a viselkedés "öröklődik" és már a nagyszülők is ilyenek/ilyenek voltak. Mivel már nagyon változni nem fognak ezért max elfogadni tudod és rájuk hagyni. Vagy teljesen leválsz róluk és egyáltalán nem találkozol velük. Saccra 40+ os szüleid kell ,hogy legyenek. Ott már változást ne nagyon várj.
2021. okt. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Pedig részben az lenne a megoldás, ők ignorálják a te véleményed, te pedig az övükét. Kár vitatkozni dolgokon, ami olyan a barátaiddal, pároddal beszéld meg, őket meg hagyd meg a maguk kis világában. Amúgy vannak ilyen tipik mi mindent jobban tudunk szülők, igazából nem kell nagyon velük megosztani semmit, így nincs mibe beleokoskodniuk.
2021. okt. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Mert ahhoz az ostoba , tekintélyelvű tipushoz tartoznak, akik azt hiszik, hogy te az ő végtermékük vagy, és ezáltal csakis butább , csúnyább lehetsz mint ők. Jobb semmiképp. És ez így is marad a halálukig. Tapasztalatból mondom, hasonló cipőben járok, 80 éves szülőkkel.
2021. okt. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Én hülye, meg azt hittem, hogy ilyenek csak velem fordulnak elő, mindenki más meg éli a boldog, kiegyensúlyozott életét. :-)
2021. okt. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%
Ugyanez nálam, csak én már idősebb vagyok. Amikor gyerekeim születtek, megfogadtam, hogy nem ilyen leszek, eddig sikerült is.
2021. okt. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Nahát itt is ugyanez van, a nagyszüleimmel élek. De én a végletekig fel tudom már magam idegesíteni rajta, mert nagyon rosszul esik! Alaposan utánajárok egy témának, mondom nekik és mintha a levegőbe beszélnék! De a fiaiknak elhisznek BÁRMIT azonnal, lehet az bármekkora hülyeség is (pl. a járvány kapcsán: szakemberek, valódi végzett virológusok, orvosok, kutatók ellenben a magukat ezeknek kikiáltó rongyos vírustagadó noname indiai egy videóban).

De egy egyszerű, lényegtelen dologgal is így van. Pl. megnézem az időjárás-jelentéseket, a legtöbb esőt ír. Mondom, lesz délután eső. De nem lesz eső, mert a tv nem ezt mondta. Aztán mégiscsak esik az eső, mondom nekik hogy mondtam hogy lesz eső! Persze erre már nem kapok semmi reakciót. Pedig IGAZAM VOLT. Szerintem ez nagyon káros a szülő részéről, hogy semmibe veszi a gyerekét, azt amit beszél. Mert ő aztán nem mondhat okosat.

2021. okt. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
34%

#7: Színvonalasan leírtad a tényeket. Az esik-nem-esik témára én olyan választ is szoktam kapni, hogy: "valahol mindig esik az eső" :-)


De ha belegondolsz:


1.: Ők is ennyit-vagy-többet szutykoltak velünk, mikor még magatehetetlenül össze-vissza szartuk magunkat... :-)


2.: Te is azért csináltál gyereket, hogy hátha lesz valaki aki öregségedre rádnyitja az ajtót, vagy leül melléd és csak hallgatja a baromságaidat... :-)


Mondhatni ez az élet rendje, csak hát rossz látni a folyamatos leépülésüket, és mindezt tétlenül bámulni.


Jaaa és felesleges azon rugózni, hogy kinek volt igaza, hiszen csak maga a szó létezik, a tartalom csupán illúzió! :-)

2021. okt. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%
Ne őket ignoráld, hanem a véleményüket. Nem kell velük vitatkozni és megbeszélni velük pedig csak azt kell, ami elkerülhetetlen. Van párod, vele vagy egy szinten, vele kell jól kijönnöd és mindent megbeszélned. A szüleid, ők más generáció, változást ne is várj!
2021. okt. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

8-as: Az ember némi önismerettel tud tenni az ellen, hogy ugyanabba a hibába ne essen, mint anno az ő szülei, csak mondom. Csak erre kellene időt szánni, ami a többségnek snassz.


Kérdező, hasonló háttérrel csak azt tudom mondani, hogy ignoráld az ilyen marhaságaikat. Sőt, ha jól esik, csak hetente(vagy habitusodtól függően neked tetsző gyakorisággal) 1-2 alkalommal beszélj velük, akkor is csak felületes témákról, arról se sokat. Nekem bevált.

2021. okt. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

Nekem a kérdés megfogalmazása is árulkodó: a GYEREK véleményét.

Gyerekstátuszban vagy, te is így gondolsz magadra, holott eltartod magadat, felelős döntéseket hozol.

Mit tenne ilyen helyzetben egy _felnőtt_ , akinek elképzelései, céljai és _határai_ vannak?

Lehet, hogy jelezné mások felé is ezeket? Talán kezdeményezne egy olyan megbeszélést, ahol nyíltan elmondhatná, hogy mit hogyan él meg, és kérné, hogy ez vagy az változzon - és ha nem így lenne, talán nagyobb távolságot tartana?

Szerinted?

2021. okt. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!