Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány évesen “egészséges”...

Hány évesen “egészséges” szerintetek elköltözni otthonról?

Figyelt kérdés
Ha az anyagiak nem számítanak mondjuk (mert lenne rá pénz). Mit gondoltok?

2021. dec. 18. 18:03
A kérdező szavazást indított:
16-18
18-20
20-22
22-24
24-26
26-30
30-35
35+
Soha
73 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Ez szerintem rohadtul élethelyzet-függő. Ha nem tanul semmit akkor álljon munkába amint tud és ha megvannak az anyagi körülményei/pénze egy lakás VÁSÁRLÁSÁHOZ akkor leléphet. Ha továbbtanul akkor gimi után kap egy év gondolkodási időt, és amíg szükséges maradhat.(Persze hacsak nem orvosira megy ne húzza az időt 10+ évig). Amúgy nekem nincs gyerekem,nem is akarok,nem is lesz de én erről így gondolkodom.
2021. dec. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
Élethelyzet és személyiségfüggő is
2021. dec. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
20-25. De ismerek olyat aki mar rogton elköltözött, amint leérettségizett, mert segítettek neki a szülei, viszont tesóm meg pl. 2 diplomát csinált, utána dolgozott egy évet hogy legyen egy kis alap tőke, szóval ő kb 25-26 évesen költözött el. Szerintem ez olyan, hogy csak arra az adott emberre és a családjára tartozik. Nem szeretem mikor pl itt gyakorin lehordják, aki még otthon lakik.
2021. dec. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem számítanának az anyagiak, nem laknék a szüleimmel.

Egyetem alatt majdnem 6 évig kollégista voltam Budapesten, egy éve költöztem vissza és azóta otthon lakom, mert elég nagy a ház, elférek, és inkább egy saját lakásra szeretném összeszedni az önerőt, mint albérletre elkölteni a fizetésem közel felét.

Ez persze nem jelenti azt, hogy nem vágynék az önállóságra meg a nagyobb privát szférára, vagy el lennék veszve egyedül, egyszerűen anyagi megfontolásból döntöttem így erre a remélhetőleg átmeneti 1-2 évre.

25/F

2021. dec. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs reális esély arra, hogy valaki 10 éven belül összeszedje egy ház vagy önerő árát, akkor szerintem az első szakmai végzettség megszerzése (20-25 éves kor) után már nem kellene otthon maradni...


Ha van, akkor pedig 20 éves kortól célirányosan gyűjteni kell és azt kitűzni célul, hogy 30 évesen költözés lesz akárhogy is.

2021. dec. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon sokan laknak otthon családi házban. Albérletet felesleges fizetniük.
2021. dec. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%
Ez mindig a család saját dolga, hogy nekik miként jobb.
2021. dec. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Ha egyedül álló valaki és jó neki és a családnak is, hogy otthon van, az úgy rendben... Bár nem feltétlen értek egyet ha pusztán kényelemből nem költözik el a gyerek mert olcsóbb így és közben esetleg ki is szolgálják otthon és minek menne külön... Magyarán erősen kihasználja a szülőt.


De ha van az embernek párja, ne lakjanak szülőknél együtt, vagy legalábbis ne sokáig.

Mert netto hülyeség nem elköltözni ha van párod és gyűjtés címszó alatt 30 éves korodig otthon lakni. Egyedül nincs olyan motiváció mert van aki nem is akarna teljesen egyedül lakni, azt is megértem. De ez esetben szerintem ne várjon olyan sokat. Ha tehetik együtt menjenek egy lehetőségekhez kepest olcsóbb albérletbe. Szerintem. A családi béke kedvéért is, de meg mert teljesen más. Otthon mindig gyerek marad az ember mindegy mit csinál. Én menni akartam. Nem volt sok pénzünk, de én nem maradtam volna csak azért otthon. Még mindig ott lennék 10 évig is mire házra valót összeszedek. Engem idegesített már, hogy semmibe nem volt beleszólás, még a szoba berendezésébe is bele volt szólva. Meg mindig emlékeztetve volt, hogy nem az én házam. Albérletben otthonabbul éreztem magam, pedig az se a miénk volt. Spórolni így is spóroltunk havi 100 ezret. Hát önerőre sikerült pár milliót, a többi hitel lett... Most is ugyanúgy spórolunk, hogy előbb betörlesszünk. De most a corona nyavalya tesz majd be lehet, de remélem nem... pár év alatt ki tudnánk az egészet fizetni ha nem szaroznak velünk. Ez az igazi szívás ami most folyik a világban.


Csak ezért nem mondom, hogy most feltétlen albérletbe menjen az ember, de alap esetben jobb mindenkinek külön egy bizonyos kor után...

2021. dec. 19. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 20-25 éves kor között, és élethelyzet függő azon belül mikor. Onnantól kezdve, hogy magát tartja el valaki, főleg ha párja is van, egy éven belül. 25 éves korra pedig szerintem illik magát eltartania az embernek, de ha mégsem így alakulna, a külön élet iránti vágynak elő kellene jönnie.

Én 19 évesen költöztem el amúgy kollégiumba, az kicsit korai volt nekem, de olyan 21 éves koromtól kezdve már úgy voltam vele, hogy ha meg is változnának a körülmények haza nem akarnék költözni.

2021. dec. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!