Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány évesen illik elköltözni...

Hány évesen illik elköltözni a gyermeknek otthonról?

Figyelt kérdés
2021. aug. 27. 15:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Nincs olyan, hogy "illik" elköltöznie otthonról.
2021. aug. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Hát szerintem 25 felett már ne lakjon a szülőkkel. De mindig helyzet és egyén függő
2021. aug. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2021. aug. 27. 15:42
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Csak vicceltem az utolsó vagyok, mikor nagy szükség van a szülőkre, azért jó ha ott vannak kéznél... anyám is haláláig együtt él az édesapjával és jó is ez, hiszen így megtanultam az idősek iránti szeretet és tiszteletet.
2021. aug. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
11%

Miért kéne elköltözni? Ha a szülők meghalnak úgyis megörökli a házat.


Régen is úgy voltak kialakítva a lakások hogy 2 generáció tudjon bennük együtt élni.

2021. aug. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Régen sem volt leányálom együtt lakni.
2021. aug. 27. 16:49
 7/12 A kérdező kommentje:
Főleg ha volt három testvér.
2021. aug. 27. 16:50
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

"Illem" szerint már 25 év körül jobb esetben az emberek családot alapítanak. De a világ annyira megváltozott, hogy ez már csak a legritkább esetben tud így működni.

A másik, hogy a magánéletét mindenki úgy éli, ahogy tudja, nem illem kérdése.

2021. aug. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
3.ez neked vicc? O_O
2021. aug. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nincs konkrét korhoz kötve ez. Akkor, amikor már valamelyik félnek terhes az együtt élés ÉS a gyerek anyagilag függetlenedni tud (olyan értelemben, hogy tanul még vagy már befejezte az akármilyen nappali képzést, és tud e így rendes, teljes idős munkát vállalni).


Egy barátnőm most fejezte be a mesterképzést, évek óta stabil, teljes munkaidős állása van, szóval anyagilag független. De 3 generációs nagy családi házban élnek a szüleivel (a párja is velük lakik már). Ők nagyon jól elvannak együtt, nincs rossz anyós/após-sógor viszony. A szülők teljesen támogatják, hogy ott maradjanak velük, nem véletlenül van nagy ház. Mégis az "illendőség" miatt el kellene költözniük úgy is ha kényelmes az együttélés mindegyik félnek? Főleg hogy a ház fenntartásába és a bevásárlásba is beszállnak.


Szóval szerintem ez nem illendőségről szól, inkább a felek kényelméről és hogy milyen az együttélés.

2021. aug. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!