Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha 18 évesen fognám a dolgaima...

Ha 18 évesen fognám a dolgaimat és elköltöznék otthonról , a szüleim beperelhetnének érte?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,ha néhány ruha,amit az ő pénzükből vettem és én használom őket jogilag ki tulajdonának számít? Lopás ha magammal viszem?

2017. aug. 31. 23:48
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Ahány ház, annyi szokás. Például a szüleimmel sosem volt vita ilyenen, sőt azt vittem el amit akartam. De ismerek olyan példát is hogy a gyereket szinte adósnak nézték amiért felnevelték.
2017. aug. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked adták, az a tiéd.

Ha az ő holmijukból viszel el valamit, az más kérdés.

Amúgy ez nem "jog" kategória?

2017. szept. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Mégis mi jogon perelnének be? Azért a pár ruháért? Nem.
2017. szept. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Erre van törvény, nem emlékszem már rá pontosan, de nézz utána. De a lényeg, hogy ami a te használati eszközöd, a ruháid, a tanszereid, a telefonod (ha a te neveden van), stb., az a tied függetlenül attól, hogy a szüleid pénzéből lettek véve. De egyébként menj be a bíróságra, mindenhol van ingyenes panasznap, ott pontosan meg tudják majd neked mondani.
2017. szept. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
18 évesen nagykoru leszel, de nem felnőtt. Legyél észnél, mielőtt szó nélkül lelépnél a szüleidtől. Beszéld meg velük az elköltözési szándékodat, és nyilván nem fognak beperelni néhány ruhadarab miatt. Ennyire feszült a helyzet odahaza???
2017. szept. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
87%
Egy cipőben járunk, 18 évesen én is elmentem otthonról, a ruháimat vittem csak, a többi dolgot eldugták előlem (hajszárító, hajvasaló, laptop, fényképező) pedig én kaptam őket szülinapra, karácsonyra a rokonoktól. Nem is ők vették. A ruhákat is megbántam, mert a hisztiztek, hogy miért vittem el nem az enyémek. Évekkel ezelőtt volt de azóta sem tettem be a lábam a házba.
2017. szept. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!