Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám depressziós a testvére...

Anyukám depressziós a testvérem viselkedése miatt. Hogyan segítsek rajta?

Figyelt kérdés

Nekem sose volt jó kapcsolatom az ikertesómmal, mert egészen fiatal korunk óta agresszív volt főleg velem, de néha a szüleinkkel, sőt a nagyszüleinkkel is. 4 éve egy veszekedésünk addig fajult, hogy meg is ütött, azóta én nem is tartom vele a kapcsolatot. Eddig jól működött, hogy mi kerüljük egymást, de a családtagjainkkal mindketten jóban voltunk. Néhány hónapja minden előzmény nélkül bekattant nála valami és követelte a szüleinktől, hogy válasszanak, hogy velem vagy vele tartják a kapcsolatot, mert elege van belőle, hogy (szerinte) én fontosabb vagyok a szüleinknek. Anyukám leállította, hogy sose választanának köztünk, de ő ezen megsértődött. Még aznap írt egy undorító üzentet messengeren a sógornőm anyukámnak, amiben elhord engem mindennek és rá is csúnya jelzőket írt, illetve azzal fenyegette, hogy rajta vannak a baba dolgon, de a gyerekük senkit se fog ismerni a családunkból. Apukámat nem igazán hatotta meg a dolog, mert haragudott tesómra mióta kezet emelt rám, de anyukám rajongásig szereti és a sógornőmet is. Sokat sír azóta, de most, hogy jön a karácsony teljesen ki van borulva. Mindent megpróbált, hogy megenyhüljön a tesóm, de baromi makacs, ráadásul neten letiltották és a telefont se veszik fel neki. Személyesen is elment anyukám hozzájuk, de hiába. Ma már annyira rosszul volt anyu, hogy attól féltünk mentőt kell hozzá hívni. Egyébként is nagyon megviselte ez a néhány év mióta nem beszélünk egymással, de ez végképp kiakasztotta. Bűntudatom is van, hogy ha úgy nézzük miattam bünteti a tesóm, de nem tudom mit tehetnék. Hozzáteszem 29 évesek vagyunk, nem kisgyerekek már.

Szerintetek hogyan tudnék hatni anyukámra, hogy ne legyen ennyire befordulva? Most az ünnepek alatt biztos nagyon szomorú lesz, de utána mivel lehetne segíteni szerintetek?


2021. dec. 23. 17:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%
Mit éreztél, mikor végérvényesen kidobtad a cuccait? Megtorlás? Te ötleted vagy párod ötlete volt?
2021. dec. 25. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyád miatt kibékülsz a tesóddal, attól a tesód még nem lesz kibékülve veled, és csak azt éred el, hogy csicskáztatnbi fog.
2021. dec. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

#11 Semmit sem éreztem, örültem neki, hogy nem kell tovább kerülgetnem a cuccait.

#12 Nem akarok kibékülni vele még a szüleim kedvéért sem.

2021. dec. 25. 12:17
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Külsőleg egyformák vagytok vagy csak annyira hasonlítotok, mint a testvérek, csak egykorúak vagytok?
2021. dec. 26. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!