Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziósok viselkedése?

Depressziósok viselkedése?

Figyelt kérdés

Idén három ismerősöm/barátom mondta el nekem, hogy vannak mélypontjai és nyugtatókat szokott szedni, de nem orvosi felügyelet alatt. Többször beszélgettünk, de személyesen egyikük sem akart programokat, amit el is fogadtam.

Mivel sokszor rám írtak elég sötét hangulatú üzenetekkel, sokat olvastam a depresszióról.


Amúgy egy lányról és két fiúról van szó, a lány felé többet is érzek, amire szerintem rájött. 20-30 között van a koruk.


Amit nem értek, hogy másokkal mindhárman jól elvannak, semmi depresszió, nevetős videók a közösségi oldalakon,

bulizás, kirándulások. Ha engem keresnek meg, vagy én érdeklődöm, mi újság, akkor meg "jaj, de kivagyok".


Igaz lehet, hogy depressziósok vagy csak meg akarják velem szakítani a kapcsolatot?

Így nem hiteles, amit nekem mondtak, és elgondolkodtat, hogy három ember is így viselkedik. Min kéne változtatnom?


2018. aug. 4. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem depisek, és jól érzed, nem akarnak a társaságukban látni.
2018. aug. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Kérdezted, mitől alakult ki ez náluk? Ha nem mondtak róla semmit, gyanús, hogy te nem kellessz nekik. Sajnálom.
2018. aug. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tartanak a baratjuknak, lelki szemeteslada vagy, akinek panaszkodhatnak, aki kicsit felturbozza az onbizalmukat, de oket nem erdekli veled mi van.
2018. aug. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A depresszió elég komplex betegség. Nagyon sokan megjátsszák ám magukat mások előtt. Az meg hogy doki nélkül gyógyszereznek... vannak gyógyszerek amik kiválthatják ezt a kettős viselkedést. Nem lehet hogy drogosak?
2018. aug. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Aki depressziós,az inkább közömbösnek,érzelemmentesnek látszik,mint szomorúnak. Nincs kedve semmihez,semmi iránt nem érdeklődik. Persze,egy depressiós is tud nevetni vicceken például,de attól még ugyanolyan üresnek érzik magukat.

A kérdésed alapján szerintem csak le akarnak rázni. :/

2018. aug. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem erőltetem inkább a kapcsolattartást egyikőjükkel sem.

"Drogosak" olyan értelemben, hogy mindenféle nyugtatót, izomlazítót szednek (ezt mindegyikük említette), de terápiára nem járnak és nem antidepresszánsok ezek.

Sajnos én nem tudom megkülönböztetni, hogy a betegség miatt húzódnak vissza, de ha mással vidámnak tűnnek, inkább én is olyanokkal töltöm az időmet, akikkel jól érzem magam, nevetek stb...

2018. aug. 19. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!