Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van ez az ajándékozási...

Miért van ez az ajándékozási szokás a szüleimnél?

Figyelt kérdés

Körülbelül 14 éves korom óta rendszeresen mondják, hogy mit adjanak ajándékba szülinapra, vagy karácsonyra. Ha megkérdezik, akkor mindig valami maximum 5 ezer körüli dolgot mondtam, néha több opciót felvetve, hogy majd azok közül válasszanak, amire többnyire az volt a válasz, ha az adott dolog hobbival kapcsolatos, hogy túl drága, ennyi nem fér bele. Oké, ezzel semmi baj nincs, ez egy tök elfogadható indok. Aztán eljön a karácsony/szülinap és a "hát nem tudtam, mit vegyek" magyarázat keretében adnak valamennyi pénzt, ami általában valahol 10 és 40 ezer közt van. És egyébként soha nem értem ezt, mert előtte amit mondtam, az maximum fele vagy nyolcad annyi lett volna, mint amit rámszántak így, ráadásul direkt nem szoktam több tízezres dolgokat kérni, ami olyan arra vagy gyűjtöm zsebpénzem, vagy megveszem a nyári diákmunkás fizetésemből. Viszont többnyire még nem is emlegetem, ha nagyobb dologra gyűjtök, nehogy véletlenül ők akarják fizetni, vagy nagyobb összeggel be akarjanak szállni, maximum sejteni, meg tippelni lehet arra, ha akarok valamit, most jelenleg meg még feltételezni se feltételezik, hogy gyűjtenék bármire is, mert jelenleg nincs olyan dolog, amire szükségem lenne és szeretném. Az elektronikus dolgaimat akkor cserélem ha már alig működik és már jó régóta zavar, ez nem áll fent, jogsi folyamatban(egyébként nem ők fizették, még mielőtt...), autót valószínűleg nem szeretnék a közeljövőben, mert nem hiszem, hogy fenn tudnám tartani, nyelvvizsgázni az ünnepek előtt voltam, drágább hobbim nincs, és amik vannak hobbiaim, azokhoz minden adott. Szóval ezért sem értem, hogy miért szánnak rám ennyit, ha amúgy tökre nem szeretném, és amit felvetettem, hogy jó lenne, arra az a válasz, hogy túl drága, erre rendszerint inkább odaadnak valamennyi összeget, ami többszöröse, annak, amit szerettem volna. Jó, egyébként nem baj, ezzel nem panaszkodni akarok, csak pusztán nem értem a logikát.


Illetve valahányszor pénzt adnak mindig az történik, hogy úgymond baj, ha költök belőle. Mindig szóvá van téve, hogy gyűjthetnék értelmesebb dologra, ennek nem volt értelme, miért nem inkább valami olcsóbbat választottam. Utóbbi esetben, ha elmondom, hogy miért, akkor nem értik, és marad ugyanaz az álláspontjuk. Szóval nem értem. Ha tudják mire kéne, akkor miért nem úgy adják oda, hogy tedd félre xy dologra, ahelyett, hogy költsd amire szeretnéd, vagy tedd félre, ha akarod..? Sokkal logikusabb lenne.


Komolyan, miért van ez a szokásuk? Más is tapasztalt ilyet a szüleinél?


2021. dec. 29. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Ennyi alapján azt hiszem, hogy tartalék gyűjtésre akarnak rávenni, de te arra költöd a kapott pénzt, amire szeretnéd. Ők nem értenek egyet, de mivel nem azt mondják érthetően, hogy alaptőkét akarnak neked biztosítani, nem is elvárható, hogy te ülj a pénzen és közben spórolj a dolgaidra, amit amúgy is megvennél. Rákérdeztél már, hogy milyen céllal adnak neked pénzt? Erre csak kell valamilyen választ adniuk, amiből elindulhat egy beszélgetés és rendbe is tehetitek a témát.
2021. dec. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem meg lusták beszerezni, amit kérsz, aztán így oldják meg. Nem is figyelnek rád,ha egyszer világosan elmondod, hogy mit szeretnél.
2021. dec. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Aki egy bizonyos célra gyüjti MÁSNAK a pénzt, az szerintem tegye azt úgy, hogy ne adja oda részegységenként és ne várja el, hogy te azt majd összerakod és egybe veszed meg akár x év múlva, hanem spórolja ő, aztán majd adja oda, amikor úgy gondolja.(vagy akár hagyja rád örökül)


Egész más az, amikor TE akarsz valamit (mondjuk egy 800.000-es plazmatévét - épp láttam ilyet nemrég a MediaMarktban, amikor az én 200.000-es tévémet vásároltuk - egy régi tévét cseréltünk le), ilyesmit nem is lehet elvárni, hogy a papa-mama kicsengessen, az ilyet össze kell spórolni.

2021. dec. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1 Ha rákérdezek, hogy mi a cél, akkor konkrétan annyi, hogy ők nem tudják én mit szeretnék, ezért inkább rám bízzák a döntést. Ennyi a nagy indok elmondásuk alapján. A tartalékolási módszereimről egyébként szerintem tudnak, mert ha ritkán rákérdeznek, akkor válaszolok, és egyébként nem mondják rá, hogy baromság lenne. Szóval szerintük az, ahogy beosztom, arányaiban véve értelmes, csak amire kiadok az szerintük rendszerint hülyeség.


#2 Erre még nem is gondoltam. :D


#3 Nyilvánvalóan nem ks várom el, hogy ha én akarok valamit, akkor majd ők fizessék pluszba.(Bár nálam sosincs szó a példában említett nagyságrendekről) Itt az a helyzet, hogy én összegyűjtök x dologra, főképp segítség nélkül, aztán ha megveszem az le van szólva, hogy semmi értelme, meg lett volna olcsóbban is.

2021. dec. 29. 13:26
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem allj elejuk es mondd el ezt nekik. hogy miert jonnek azzal hogy "hát nem tudtam, mit vegyek" mikor te tisztan es vilagosan megmondtad, minek orulnel. miert szolnak bele hogy mire koltod azt a penzt amit neked ajandekba adtak. az mar nem az o penzuk. ha nem akarjak hogy elkoltsd akkor tegyek felre neked es adjak oda mikor pl egyetemre mesz
2021. dec. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Ilyenkor azt kell mondani, hogy persze Papa/Mama, meglett volna, de nekem vannak igényeim. És nem, nem kell TÖBB, NAGYOBB MÉRTÉKŰ (csak neked írom, konkretizálva: SZÁZEZRES NAGYSÁGRENDŰ) segítség, majd ÉN fogom, és ÖSSZESPÓROLOM.

Én elintézném ennyire. Azt meg, amit ezek után még mondanak, egyszerűen elengedném a fülem mellett.

2021. dec. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
ennyire = ennyivel-t akartam írni.
2021. dec. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%
Kérdezz rá náluk.
2021. dec. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet azért nem veszik meg amit szeretnél mert azt gondolják arról is hogy hasztalan. A pénzt meg, amit ajándékba adnak, lehet abból a célból adják hogy valamire, ami szerintünk hasznos, gyűjtsd és szerintük csak hasznos dolgokra költsd.

Ne vedd figyelembe amit mondanak ha nem hajlandók megbeszélni veled rendesen mi a céljuk a pénzel.

2021. dec. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!