Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért én vagyok a fekete bárány?

Miért én vagyok a fekete bárány?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már kisgyerek korom óta gondjaim vannak a családdal,és úgy érzem hogy nincs társaságom,és mindenki kétszínű velem.Például a közeli családban nővérem(aki egy évvel idősebb nálam) folyamatosan gyökérkedik,és mindig keresztbe tesz nekem.Sokszor pedig abba a hibába esek,hogy mikor éppen jó hangulatában van,sokáig beszélgetünk,de aztán egy óra múlva megy anyámhoz,és a szobámba hallom be ahogy azt ecseteli anyukámnak amiket az előbb mondtam neki.Anyukám pedig csak addig rendes velem,míg nincs velem semmi gond.Aztán ha pl orvoshoz kell mennünk,egyből megsértődik,és napokig nem szól hozzám.Apukám pedig az a személyiség akivel évek óta nem beszélgetek,mert már kiismertem,és rosszul járok ha beszélgetek vele. Egyébként gazdaságunk van,és sokszor van olyan hogy velünk vágatja a fát,etetteti velünk az állatokat stb,és ezzel nem is lenne baj,csak általában sosem szól hogy mit hogyan csináljunk,csak este az asztalnál panaszkodik anyukámnak,és hord le mindennek.Ez is érdekes,mert általában csak engem.És folyamatosan szopat,tesóimnak mindent elnéz,velem meg órák hosszat képes üvöltözni,aztán pedig papol arról hogy mi milyen tökéletes család vagyunk,és hogy ő mindenkinél okosabb és az emberek hülyék.Az elmélete az hogy aki nem olyan mint ő azt gyűlölni kell(ezt konkrétan nem mondta,de minden mondatából ez jön le). A távolabbi rokonságban is szinte ugyan ez van szinte.Apám felőli nagyim is folyamatosan piszkál ás baszogat.Egyszer mikor volt egy kapcsolatom direkt nem mondtam el neki,mert egyszerűen nem akartam.Aztán természetesen a megbízható apukám elmondta neki,majd rajta keresztül üzent nekem a nagyim,hogy ez a fiú biztos ilyen meg olyan,mikor egyszer nem is látta.Egyébként 1 évem van még az egyetemig,és nagyon várom már hogy ne kelljen itt lennem,mert nem bírom ezt a nyomott hangulatot.Emellett én mindenhogy próbálkoztam már,kedvesen is,meg nem kedvesen is,de mindig én járom meg,és folyamatosan rám jár a rúd.


Én gondolom túl a dolgokat egy ilyen családban?

Vagy ilyen helyzetekben mit lehet tenni?


Előre is köszönöm a segítséget,boldog új évet mindenkinek!



2021. dec. 29. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem kissé tulreagálod a dolgokat, meg kéne tanulni ugymond a szó jó értelmében tenni mások véleményére bizonyos dolgokban.
2021. dec. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Nos.. az az igazsag, hogy ezt igy ismeretlenul, meg lathatatlanban nem igazan tudjuk megallapitani a fent emlitett problemak okat,sem a megoldasat! Mondhatunk mi barmit, talalgathatunk is, de az nem jelenti azt,hogy megoldodik a problema! Elsosorban (hacsak nem tetted meg) le kellene ulj veluk es megkerdezni, mit/miert...(?)

Gondolom ertelmes, epeszu emberekrol van szo, akikkel biztosan dulore lehet jutni, elobb vagy utobb, ha beszeltek rola:)) Illetve, remelem megoldodik a problema, ha beszelgettek! Ha meg igy sem jo,...nincs mas dolgod, mint ki varmi azt az 1 evet..ossze pakolni, es soha hatra nem nezni:)) Mert ugyan kinek van kedve egy olyan csaladdal egy fedel alatt elni, ahol erzodik a feszultseg... :)

Kivanom,hogy minel hamarabb talaljatok megoldast erre az ugyre, remelem nem keso meg ,hogy boldog csalad lehessetek. Annyi ember mit megnem adna azert hogy kideruljon, csak egy rossz rem alom volt az,hogy meghalt az egyik csaladtagja...:( Szivbol kivanom hogy boldogok legyetek. ♡♡

2021. dec. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%

Apukád egy kisebbségi komplexusos nárcisztikus ember. Nem ritka Magyarországon. Csak Ő a tökéletes, Ő tudja csak, a másik mindig hülye. Mindenben csak a negatívat látja és panaszkodik állandóan. Rengeteg ilyen emberrel találkoztam már. Növéred egy álszent s**r, anyud meg egy hisztis p*csa. Már bocs, de azt nem tudom hova tenni, hogy valaki azon megsértődik ha a gyereke beteg és orvoshoz kell menni. Kommunikációt tudnám javasolni, de így a leírtak alapján gyanítom, hogy ha bármi is változna az pár napig vagy hétig tartana. Kollégium lesz a megoldás a problémádra.

Nekem apám családja volt ilyen sz*rkavaró, de hál istennek nem tartjuk velük a kapcsolatot. Meg édesanyám húga, de mivel ritkán találkozunk vele így elviselhető.

2021. dec. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is fekete bárány vagyok, anyukám is az volt.

Nálam a történet kicsit gazabb: amikor az egyik csaladtagomrol kiderult egy komoly betegség, akkor csak én és apám támogattuk ezt az embert. Mindenki más támadta H miért nem ezt vagy azt csinálja. Később, amikor ez a betegség eluralkodott rajta, és tudtuk hogy csak napok vannak hátra, akkor ott voltunk apámmal... A többiek nem jöttek, egyik ok az volt, hogy én ott vagyok, a másik ok a Covid. (Nem mindegy már egy haldoklonal? Legalább ott lettek vna és lelekbdn segitettek volna ... Főleg H ez az ember, annak a nevét ismetelgette,.aki a Covid miatt jött)

Aztán a nap bekövetkezett.

Természetesen én vagyok a hibás mindenért. Már leszrom (talán mégsem), messze lakom tőlük.

Pont nem rég volt a disneynek egy meséje az Encanto, abból egy zene "we dont Talk about Bruno", na én tudok Brunoval azonosulni.

2021. dec. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!