Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkedik egy édesanya...

Miért viselkedik egy édesanya ilyen furcsa és önző módon? Miért nem hallgat senkire?

Figyelt kérdés

A szüleim 2017-ben elváltak. Kihűlt, ellaposodott a kapcsolatuk, mindketten félreléptek, volt más jellegű gond is (anno Apa családja és Anya nem találták a közös hangot, meg is szakadt a kapcsolat hosszú évekre, Anya nem engedte Apának, hogy kapcsolatban maradjon a rokonokkal, igaz, Apa hozzátartozói sem erőltették a dolgot. Maradjunk annyiban, hogy mindenki hibázott. A válás után rendeződtek a dolgok). Apukám egyben akarta tartani a családot, Anyukám viszont szerelmes lett egy másik férfiba, akihez azóta feleségül is ment. A nagymamám és a keresztanyám, valamint keresztanyám családja nem értett egyet a döntésével, szerintük nagy hiba volt a biztos házasságot a bizonytalan kapcsolatért eldobni. Szerették és szeretik is Apukámat, az új férjet azonban a mai napig nem sikerült megkedvelniük, amin nem lehet csodálkozni.


Őszintén szólva akad sok furcsaság, amit nem tudok mire vélni.

A párja elfogadott minket (engem és a húgomat), Anya azonban nem szívleli, sőt, egyenesen gyűlöli a párja előző kapcsolatából született fiát. A gyermeket egy félcigány nő szülte. Amikor kiderült, hogy Anya és a párja összegabalyodtak, a nő az utcán, mindenki füle hallatára lekurvázta Anyukámat, sőt, azzal fenyegette, hogy kinyomja a szemét. Végül azonban nem került sor verekedésre. Anyukám váltig állítja a mai napig, hogy a volt élettárs vissza akarta hódítani a férfit, ezért is örül, hogy a gyermek már több, mint 1 éve nem járt náluk, sőt, kifejezetten büszke arra, hogy egy férfi ekkora szívességet tett érte, mert úgy véli, más nemigen pattintotta volna le a gyerekét az ő kedvéért. Azt kell tudni, hogy a gyermek nem keresi az apja társaságát, a férfi pedig tartaná a kapcsolatot, de ezt Anya szabályosan megtiltotta, nehogy a férfi és az exe véletlenül is összefussanak. Anya egy időben még meg is akarta tépni ezt a nőt, de elállt a szándékától, mert félt, hogy a nő rokonai később esetleg megtámadnák, továbbá attól tartott, hogyha ez kiderül, ő pedagógusként megüti a bokáját. Én kerek-perec megmondtam neki, hogy ez a viselkedés egyáltalán nem korrekt, mert senkitől sem lehet elmarni a gyermekét, miközben ő magától értetődőnek veszi azt, hogy minket elfogad XY. Zokon vette a kritikát, mintha meg sem hallotta volna.


Apa esetében hasonló helyzet történt, a második felesége eleinte nagyon kedvesnek tűnt, idővel azonban kiderült, hogy csak a pénzre fáj a foga. Ki akart bennünket taszítani, csak Apa nem hagyta, így az a házasság válással végződött.


Visszatérve édesanyámra, akad még pár olyan dolog, amit szintén nem értek.

Sokszor összevissza beszél. Egyszer lehordja a párját mindennek, 2-3 héttel utána pedig bálványozza. Az ember sokszor nem tudja eldönteni, mi igaz, és mi nem. Amikor szapulja a párját, megosztja a bánatát fűvel-fával, később pedig homlokegyenest az ellenkezőjét állítja. Többször hallottam már a szájából, hogy nem tudja, hova fut ki a történet, mert értelmileg, intellektuálisan túl nagy a különbség, és nem venne mérget arra, hogy ez a házasság egy életen át fog tartani. A Facebook-on azonban gyakran oszt meg szerelmes képeket, idézeteket. Emiatt már többen hülyének nézték.


A második férje házicselédnek tekinti, mióta egymásba gabalyodtak, Anya lesi minden kívánságát. Minden nap friss ételt főz, legtöbbször húsétel kerül az asztalra. Folyamatosan sajnálkozik, hogy minden forintnak helye van.


A párja rettentően féltékeny típus. Szerintem sokat elárul az, hogy mióta megismerkedtek, Anya sehol sem volt egyedül vagy akár kettesben, velem vagy a húgommal. Ezt a nagymamám és a keresztanyám egyaránt szóvá is tette. Ők időnként szeretnének négyszemközt beszélni Anyával, de erre nem nyílik lehetőség. Anya azzal érvel, hogy nem akarja megbántani a párját, hiszen a férfi sem megy nélküle sehova. Anno, amikor még Apukámmal élt házasságban, szinte mindent megbeszélt nagymamámmal, többször is voltak kettesben, igaz, Apukám ezt nem kifogásolta, hagyta élni. Amióta összekerült a mostani férjével, még a boltba sem mer lemenni egyedül, mindent együtt csinálnak. Egy alkalommal egyedül sétált le a kisboltba, erre a férfi azzal vádolta, hogy biztosan valami más férfi várja odalent. Előfordult már olyan is, hogy Anya nem reagált azonnal egy Messenger-üzenetre, erre a párja megorrolt rá.


A testvérem nem igazán kedveli Anya választottját, sok a súrlódás, de Anya elvárja tőle, hogy "fater"-nak szólítsa.


Bármi történik, minden esetben a párját védi. Egy vita alkalmával a férfi kéretlenül is tanácsokat osztogatott, erre a húgom a képébe vágta, hogy: "Ne haragudj, de ebbe ne üsd az orrod, mert nem vagy az apám." Erre Anya bocsánatkérésre szólította fel, mondván, túl durva, tapintatlan volt.


Nagyon pártolja az anyósát, mert szerinte olyan kedves, holott mindenki tudja, hogy az anyós csak azért hízeleg, mert a fiának ezelőtt soha nem volt ilyen módja. Értük sem harapnám meg a kisujjam. Amikor Anya és a párja legelőször jártak az anyai nagyszülőknél, és a szerelme meglátta, milyen anyagi viszonyok között élnek a nagyszülők, azt gondolta, mesés örökség várja majd. A nagymamám nyomban meg is jegyezte, hogy majd az lesz az övé, amiért megdolgozott. Meg is fenyegette Anyukámat azzal, hogy ha a saját, általa vásárolt lakás valaha közös névre kerülne, kitagadná a gyermekét az örökségből. Azzal érvelt (teljesen jogosan), hogy nekünk kedvezzen, mert mi vagyunk a gyerekei, ne egy idegen kegyeit keresse.


Amikor még tartott Apukám 2. házassága, Karácsony alkalmából mindkét mostohaszülőnek vettem ajándékot. Erre megjegyezte Anya, hogy ő Apa szerelmére egy forintot sem költött volna, az ő párja viszont megérdemli, hogy kapjon valamit. Ezt sem tudtam mire vélni. Vagy vásárolok mindkettőjüknek vagy egyiknek sem.


A húgom nemrégiben, egy vita alkalmával a fejére olvasta, hogy amikor ő és a párja összemelegedtek, Anyának senki és semmi nem volt szent. 2,5 évig hanyagolt minket, a szüleit, sőt, a testvérét és annak családját is. Anya azzal védekezett, hogy nem kellett volna, hogy egy válás ekkora törést okozzon, elvégre nem vagyunk már kicsik, mások is válnak el, nem ritka dolog ez. Én 20 éves voltam, a testvérem pedig 13 a válás idején.


A húgom a tavalyi évben került hozzá, de azt látom, hogy nagyon sok mindent ráhagy, és ez nem fog jóra vezetni. Sokszor előfordult, hogy elkészítette helyette a házi feladatát, napi szinten veszi neki a gumicukrot, a chips-et, a kólát, a csokoládét. A húgom olykor-olykor eljár bulizni, és olyankor iszik, nem is keveset. A barátai, azok, akik körülvették, szintén nem vetik meg az italt, sőt, dohányoznak is.


Itt még nincs vége a történetnek.

Karácsonykor találkoztam az anyai ági rokonokkal. Apa elvitt autóval, nem kellett buszra szállnom. Legutóbb az anyai ági rokonok 4 hónapja futottak össze Apukámmal, akkor szintén nem kellett buszoznom. A nagymamám behívta Apukámat egy kávéra, beszélgettek egy kicsit. Anyának ez sem tetszett. Kijelentette, hogy Apa ne menjen be a nagymamámhoz, semmi keresnivalója ott, ugyanis neki már új családja van, és az új férjet kell szeretnie mindenkinek, ha netán megtudja, hogy Apa beugrott, ő többé nem megy haza. Biztos volt abban, hogy a nagymamám szándékosan hívja be Apukámat, ármánykodik. Mielőtt félreértés történne, Apa nem azért ugrott be, hogy bajt keverjen, csak jelezte, hogy szeretné, ha normális kapcsolat maradna meg köztük, hiszen ők korábban is megtalálták a közös hangot, éppen elég nagy baj az, hogy széthullott a család. A legutóbbi alkalommal az okozta a problémát, hogy a nagymamám véletlenül elszólta magát, kikotyogta, hogy a volt veje beugrott egy kávére, erre Anya jelenlegi férje vérig sértődött, megbántódott. Nagymamám meg is mondta, hogy az ő házába azt enged be, akit akar, neki ne parancsolgasson senki, öreg már ahhoz, hogy alkalmazkodjon egy idegen szeszélyeihez, idomult már éppen elégszer.


Anyukám a saját rokonaihoz kb. kéthavonta egyszer megy el, pedig nem élnek olyan távol egymástól (60 km a távolság). A párja szüleivel, testvéreivel azonban gyakran találkozik. Hátat fordított a családtagjainak, pedig mindkét szülőjének sokat köszönhetett, és a nővére is mellette állt.


Egy szó, mint száz, én nagyon sokszor azt látom, hogy nem akarja meghallani mások észrevételeit, csak a saját feje után megy. A család még ragaszkodik hozzá, de nagyon sokszor látom a rokonokon is, hogy elegük van ebből a viselkedésből. Nagyon sok esetben önző módon viselkedik, nem gondol bele mások helyzetébe.



2021. dec. 30. 17:24
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

Az volt a bja, hogy vele nagyon engedékenyen bántak, míg Keresztanyámat szigorúan fogták. Utóbbi felelősségteljes anyaként viselkedik.


Nem tudom, mi okozhatta ezt, mert a nagyszüleim példásan éltek, együtt öregedtek meg, 45 évig voltak házasok. Nagymamám a mai napig mélyen elítéli az ilyen viselkedést, neheztel is Anyára, de nagyapámra sem volt jellemző ez a fajta önzés.

2022. jan. 2. 18:28
 12/35 anonim ***** válasza:
92%
Akkor pont az a baj, hogy mindent büntetlenül megtehetett. Szegény keresztanyádat megértem, ha ilyen kettős mércés rühelli a donorodat. Úgyhogy a nagyanyádék ezt szépen elqrták, no...
2022. jan. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Az biztos, egyformán kellett volna nevelni őket..
2022. jan. 2. 20:39
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

4. Úgy látszik hogy ő ezt nem így gondolja. Te már felnőtt vagy, nem is laksz otthon. Gyakorlatilag csak 1 gyerekhez kell alkalmazkodnia a választottjainak nem kettőhöz. Sőt hamarosan ő is ki repül. És valóban vannak nők akik 40 évesen is ugyanúgy tudnak párt találni mint 30 évesen.


Másodszor feltűnt valami. Idézlek: rokonai szerint "nagy hiba volt a biztos házasságot a bizonytalan kapcsolatért eldobni."

Dehát ez már nem volt biztos házasság. Le is írtad: "Kihűlt, ellaposodott a kapcsolatuk, mindketten félreléptek"

És nagyszüleink meg nagynénédnek pedig lehet véleménye, de tartsák is meg maguknak mert ez nem az ő életük. Nem lehet bele látni egy kapcsolatba sokszor akkor se ha rokonok vagyunk. Majd meglátod ha összeköltözöl valakivel. A mások felé mutatott idill otthon négyszemközt nem biztos hogy mindig az. Ők nem látták hogy szüleidnek milyen rossz volt együtt.

Félre ne érts nem anyukádat védem, sőt leírtákbol arra következtetek hogy jobb hogy apukád elvált tőle. Gondolom a pukád rokonaival is ezért volt problémás a kapcsolata. Tehát nem volt véletlen hogy elváltak. Nem értem miért kell ahhoz ragaszkodni hogy még javítsuk a megjavíthatatlant. Ez neked is meg kell értené. Ez egy begyepesedett múlt századi gondolkodás.


Végül a fő kérdésre az a válaszom (jobban mondva már ezt korábban is írtam) hogy azért viselkedik így mert ő mindig is ilyen volt. Egy ember nem változik meg 40 évesen egyik pillanatról a másikra.

Szerimtem ha elfogadod hogy ő nem az gondoskodó anya akit te szeretnél akkor könnyebben túl leszel ezen.

2022. jan. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ! Ment a zöld kéz.
2022. jan. 27. 06:31
 16/35 kombika ***** válasza:
100%
Engedd el a dolgot, nem tudsz rajta változtatni. Éld az életed és minél hamarabb állj a saját lábadra. Nem tudsz segíteni rajta :(
2022. jan. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
79%

Én sem védeni akarom anyukádat

De tudnod kell a rokonság mondhat amít akar gondolhat amít akar egy házasság két ember dolga.Ismertem olyan családot ahol azt mondták az egy házaspárral kapcsolatban minta házasság

Aztán ott is ez a pár elvált

Nem látták vagy nem akarták látni hogy mind két félnek ez a kapcsolat csak nyüg boldogtalanok!

Az egyik félt a család szinte rá kötelezte hogy meg kell tartsa a házasságát szinte megsemmísítették minden akaratát belement Nem érvényesítette:SZABAD AKARATÁT!

Aztán az évek múlásával a párja szerelmes lett nem volt ő sem boldog ebben a kapcsolatban lelépett Csak arra várt hogy a felnöttek legyenek a gyerekek

Persze volt hátsó szándék.Addig végleg a párját emberileg a sárba tiporhatta a gyerekeket maga mellé állította A másik szülőt már a gyerekek nem kellett tíszteljék Sőt csak egy eszköznek tartják ahól lehet csicskáztatni pénzt pumpolni

Hozzátéve ügyesen kijátszotta hogy a párja ütött kopott holmián kívül semmít ne kaphasson. A saját gyerekeít használta erre Hallottam már az ismerősömtől többször bár sosem ismerte volna meg az exét!

A vic továbbra is imádva van az ex párja a család álltal Csak azért mert a szülők jóban voltak egymással és gyerekként ismerték a párját!(Vagy nagyon nem)Abban igaza van a mamának mindenki azt enged be az otthonába akít csak akar!Anyukád párjának meg joga van úgy érezni ahogy érez.Legfeljebb ő nem megy többé oda.(Itt viszont anyukádnak igaza van hogy rosszul esik neki hogy apád oda jár)Megtíltani neki sincs joga ezt(Tudod az én házam az én váram)

Nem lehet beleszólni egy pár életébe.Ott csak ök ketten tudják a valós dolgokat

Senkinek nem lehet megtíltani semmít a te anyukádnak sem: ő és csakis ő választja ezt az embert ezt az életet nem kényszerüségből.Ha neki nem lenne jó már elhajtotta volna a párját:Mindenkínek van SZABAD AKARATA!Élni kell vele!A rokonság nem írányíthatja senki életét és nem szólhat bele felnött emberek életébe!

2022. jan. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
38%
Na anyád diákjai helyében sem szeretnék lenni... Elég szomorú, hogy mind az apád, mind a mostani pasi eltűri neki ezt az elmaró mentalitást, normál ember ilyenért kirúgná aznap a p.csába. Tipikusan az a banya, aki azt hiszi, csak neki van 3,14nája, és akkor most essen tőle hasra mindenki, dobjon ki a másik gyereket-rokont-barátot-akárkit az ő becses és isteni társaságáért. Nem normális az a férfi, aki az ilyet eltűri.
2022. jan. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtátok a véleményeteket!


Való igaz, a rokonság nem szólhat bele az életébe, azt teszi, amit jónak lát. Csak az szerintem nem normális dolog, hogy sehova sem megy a párja nélkül, kizárólag a munkába. Ahogy az sem, hogy összevissza beszél.


Én sem tudom megérteni, miért kell elmarni a párja adott rokonát. Nagyon önző és magának való.

2022. jan. 27. 12:27
 20/35 anonim ***** válasza:
80%

"Felmerül a kérdés, hogy ha ennyire nem tud alkalmazkodni, miért nem él egyedül?!" Azért mert nincs tisztában vele hogy hülyén viselkedik. Meg azért mert senki sem akar egyedül élni egy üres házban. A férje is szabad akaratából van vele, senki se kényszeríti arra hogy anyukáddal legyen.


Nekem úgy tűnik hogy igazából tudod milyen ember csak nem akarod elfogadni.


És még egy nagyon fontos dolog. Abból hogy ennyire részletesen leírtad ezeket úgy tűnik hogy nem igazán van saját életed. Ha neked is van sajátod akkor hidd el sokkal kevesebbet fogsz másokéval foglalkozni. Ha nem írtad volna hány éves vagy azt hinném hogy egy unatkozó falusi nyugdíjas. ​Ne merulj bele ennyire anyukád magánéletébe.

2022. jan. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!